Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik házat választanátok az...

Melyik házat választanátok az alábbi szempontok alapján?

Figyelt kérdés

1. külső hőszigetelés, műanyag nyílászárók, új tető, 2 szoba, konyha-nappali, fürdő. kályákkal kell fűteni és festés után költözhető 62 m2 6 000 000 Ft


2. központi fűtés, 2 szoba, 2 félszoba, kamra, konyha, fürdő. 92 m2 ehhez pedig új fürdő, ablakok, veztékek cseréje, tető javítása az elsődleges. Azon kívűl, csempe, járólap, linóleum cseréje... azaz fel kell újítani 5 500 000 Ft


2 gyerekkel mennénk. 500 000 Ft van két ház között. Az elsőhőz építenék hozzá pár év múlva, hogy nagyobb legyen, a másodikat fel kellene újítani.


2017. okt. 11. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
A második. A központi fűtés ideális, nagyobb is, a felújítás ellenére gazdaságosabb megoldás szerintem.
2017. okt. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
74%
Nagyon fontos,hogy az a hőszigetelés milyen falat takar és mennyire vizesedik a ház, ja és a tető nem baj ha már ki van cserélve.
2017. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. ház kőfal van szigetelve.


2. ház tégla

2017. okt. 11. 22:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindkettőt nézessétek meg szakemberrel. Az elsőnél gyanús ez a félig-meddig felújítás, félő, hogy valami nagyobb problémát takargatnak. kb. 30 m2 hozzáépítés és egy kis felújítás 10-15 millió között van. A 92 m2-es alapos felújítása 15-20 millió körül.

Ezeket kell átgondolni. Amúgy azt vegyétek, ami kellemesebb, jobban érzitek magatokat. A többi megoldódik.

2017. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon kevés ez az infó...


Mi anno nem is foglalkoztunk azzal, hogy van-e szigetelés, mert nekünk úgysem lett volna elég jó, mi JÓL szigetelt házat akartunk, nem olyat, amin van 5-10 centi (persze nemcsak a vastagság számít).

Nekem a nagyobb szimpatikusabb, a hozzáépítés neccesebbnek tűnik, de pont ehhez kell megnézni, hogy van-e rá hely, lehetőség, ésatöbbi. A hozzáépítésnél persze úgyis kell szigetelni, a tető is változik...


S annyi fontos szempont van még. Infót kell gyűjteni s jól elgondolkodni.

Mi ezt hagytuk ki, így az amúgy egész baba, de durván szigeteletlen kis nyaralót 90%-osan átépítettük, mert mint kiderült, nem lehet jól szigetelni, le kell szedni a szép tetőt és a teljes felső szintet... A terasz miatt pedig kicsit hőhidas. Attól még nem bántuk meg (túl sokszor), de azért jobb, ha elgondolkodik az ember, hogy mit is akar, milyen is konkrétan a ház és mit lehet vele tenni. Jó lenne szakembert kérdezni időben.

2017. okt. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Így nem jó választani...

Bemész a házba és vagy érzed, hovy ez igen, hazaértem, vagy nem...

Én 12millióval kerestem házat, egy haverommal mentem el megnézni neki egy vályogot 3millióért, ő ki volt akadva, hogy hogy le van robbanva mi kerül rajta 3millióba... én meg csak ámultam és bámultam mennyire kellemesen éreztem magam... hazamentem aludtam rá párat aztán megvettem... előbb a maradék pénzből fel akartam újítattni, de a kőművesek lényegesen mást mondtak mint amit neten találtam... így inkább saját kezüleg újítottam fel...

Na bocs az off-ért...

De amúgy így leírva, hogy központi fűtés, vagy kályha... mindkettő jelenthet jót is, meg szart is... ez így nem mond sokat...

2017. okt. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Természetesen az 15 -20 millás felújítási költség abszolút nem reális az nagyon sok. Amúgy én se mondhatok mást minthogy látatlanban lehetetlen megmondani. Az hogy pl a tető rendbetétele mit jelent ki tudja? Le lell cserálnu 30 méter lécet? Nem térel. Vagy ha megbontják az egészet cserélni kell az meg egy vagyon. Ha nem egy alulról vizesedő kőház az első én inkább azt választanám. Tennék bele egy központu fűtést plusz másfél milla.
2017. okt. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igaza van a 6-osnak, ez a legfontosabb szempont!

Egyébként nem írtad, hogy mindkét ház ugyanazon a településen van?

Mert ha nem, akkor a választásnál nekem a lakosság összetétele lenne a legfontosabb, minden egyéb csak részletkérdés, ami megoldható.

2017. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a település, a szomszéd utcában vannak. Albérletben élünk és nem akartunk messzemenni, a falu pedig 2 város között van, minden szempontból tökéletes.

Ma voltunk z ingatlanosnál, hogy akkor nézzük meg őket, de sajnos eladta. Remélem találunk egy ár-érték arányban aranyos "kis" házat.

Köszönöm nektek!

2017. okt. 12. 13:16
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Ja, hogy még meg sem néztétek... Az ingatlanhirdetések jó része kamu, vevőcsalogató...

Képek alapján nem lehet házat venni, oda kell menni, érezni a légkört. Lehet, hogy jól néz ki a ház, de a szomszéd szemetet gyűjt, vagy előtte van a buszmegálló, stb. És ahogy írták, lehet minden paramétere tökéletes, ha nem érzed otthon magad benne, ne vedd meg.

2017. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!