Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan válasszak az ingatlanos...

Hogyan válasszak az ingatlanosok közül?

Figyelt kérdés
Budapesten van egy lakásom, amit örököltem, és szeretném eladni. Még soha nem adtam el lakást. Már találkoztam egy-két ingatlanossal, de már az elsőnél rossz tapasztalatom volt! Nem ingatlanostól szeretnék választ kapni!

2017. dec. 5. 23:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vigyázz az ingatlanosokkal, sokszor letörik az árat, hogy bennfentes olcsón megvegye. Nézz utána az ingatlan.com-on /itt van a kerületrészre átlagár/ vagy az ingatlanterkep.hu-n /itt is/ az átlagos kínálati áraknak. Emellett jönnek ki hivatalos adatok a megtörtént adásvételekről -hol mennyiért kelt el a lakás ténylegesen-. Keress olyat, aki konyít kicsit az ingatlanokhoz. Ne higgy el mindent, mindig nézz utána dolgoknak, soha ne engedd, hogy siettessenek, a döntést mindig fontold meg. A nagyobb irodahálózaroknál nagyobb a biztonság valamennyivel. A szerződéstervezetet mibdig mutasd meg a saját ügyvédednek, sok a trükkös próbálkozás, főleg azoknál, akik befektetésre vesznek. Ha emnyire bizonytalan es tanácstalan vagy, kérd magabiztosabb, az ingatlanok területén jártasabb rokon/barát/esetleg ismerős szakember segítségét. Milliók múlhatnak ezen.
2017. dec. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Hol van az ingatlan /nem kell pontos utca, csak kerületrész/, mekkora alapterület, milyen a ház/lakás állapota, hányadikon van, van-e lift, forgalmas utcára néz-e, mikyen a fűtés /cirko, házközpobti, konvektor/villany stb./. Próbálok valami értelnrs árat mondani.

Nem kell feltétlenül ingatlanos, az ingatlan.com-ra havi 7.000-ért 20 képwt tudsz feltölteni. A jutalékok 3,5-4%+ Áfától indul, azaz 10 millióként kb. 508.000 a jutalékuk /4%+Áfa/.

2017. dec. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat. Az unokatestvérem ajánlott egy jó ingatlanost, de sajnos már nem Budapesten dolgozik.

De ez a cél, találni egy jó ingatlanost. Hirdettem a jófogáson, de csak ingatlanos hívott, és már egy kicsit elegem is lett ebből, leszedtem a hirdetést, magánszemély egy se hívott. Persze a legtöbb pénzt szeretném kihozni a lakásból, azt hittem könnyebb lesz.

2017. dec. 6. 00:02
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Írj válaszokat az általam írt kérdésekre. Még mindig pörög az ingatlanpiac, hiába van december. Én néha foglalkozok ingatlanokkal magam/család/ismerősök számára, lehet tudpk adni tippet itt. Nem vagyok ingatlanos, nem is akarok semmilyen szinten belefolyni, de pár adás-vétel már a hátam mögött van. Ha ennyite nincs érdeklődő, valószínűleg félreáraztad.
2017. dec. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ez egy 32 négyzetméteres lakás, és a 19. kerületben a Templom térnél van. Normális állapotú. 3. emeleten van, nincs lift és a Templom tér felé néz. konvektoros. Azt mondta az ingatlanos, hogy 15 millióért el lehet adni, ezért ennyiért hirdettem a jófogáson. De ugye magánszemély nem is hívott, ezért most már nem tudom mennyit érhet.
2017. dec. 6. 00:13
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Irreálisnak tűnik, 3. emelet lift nélkül eleve értékcsökkentő, főleg, ha legfelső. Konvektoros se nyerő, nagyon drága a kondenzációsokhoz képest a fűtés. Ha nem cserélték a nyílászárót, régi a fürdőszoba, konyha, a burkokatok, szintén értékcsökkentő. Kispesten az Óvárosban 364.000 az átlagár. Ha azg nézzük, hogy a kisebb lakásoknál a fajlagos ár magasabb, viszont a 3. emelet ertékcsökkentő, 12-13 max. amit kaphatsz érte, de ennek is nagyon örülj. Az ingatlanosod hülye....

[link]


[link]

2017. dec. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Ne csodálkozz, hogy nem jelentkeztek rá.Gondold végig újra! Viszont az árak még mennek fel, ha nincs szükséged most a pénzre, add ki, aztán később értékesítsd.
2017. dec. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Az első ingatlanos mondott ennyit, a másik kettő, aki még telefonon szimpatikusnak tűnt, azok nem mondtak semmit, amikor mondtam nekik, hogy 15 millió. Ha már több ingatlant eladtál, hol találhatok olyan ingatlanost aki ért hozzá rendesen, vagy legalább a jó árat meg tudja mondani?
2017. dec. 6. 00:35
 9/21 A kérdező kommentje:
Csak eladni szeretném, és utána mennék ki külföldre, ha lehet tél végén már indulnék!
2017. dec. 6. 00:37
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ált. nem foglalkozok ingatlanosokkal. Azok inkább akkor jók, ha külföldit hoznak, mert azok sokszor kifizetik azt az árat, hogy még ingatlanossal is megérje, de a külföldieket a Belváros érdekli. A helyedben csinálnék pár fényképet és magamnak raknám fel az internetre reális áron. Egy ilyen kis lakásnal is elkérnek 600-700.000-et jutalékra, minek fizetnéd ki?
2017. dec. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!