Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan válasszak az ingatlanos...

Hogyan válasszak az ingatlanosok közül?

Figyelt kérdés
Budapesten van egy lakásom, amit örököltem, és szeretném eladni. Még soha nem adtam el lakást. Már találkoztam egy-két ingatlanossal, de már az elsőnél rossz tapasztalatom volt! Nem ingatlanostól szeretnék választ kapni!

2017. dec. 5. 23:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ingatlanost keresel, akkor nagyobb irodától válassz. Nem kell sok ingatlanos, nert amikor 10-en hirdetik ugyanazt, akkor nem veszik komolyan a hirdetést. Duna House, Otthon Centrum, Balla, IMMO nagyobb. 3,5-4%-nál ne írj alá több jutalékot. Sok sikert!
2017. dec. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igazad van. Lehet megpróbálom újra. És lehet, hogy egy értékbecslőt hívok, már az is eszembe jutott. De hogy tudom kivédeni azt hogy ingatlanos hívjon? Van rá valami trükk?
2017. dec. 6. 01:00
 13/21 anonim válasza:
87%

Tucatnyi ingatlanos történetem van, mivel a férjemmel lakások felújításával és eladásával foglalkozunk már lassan 3 éve.

Mindig is együtt működtünk néhány ingatlanossal mert az tény hogy egy csomó ügyfélhez mi hirdetés útján nem tudunk eljutni.

Kétszer csúnyán megütöttük a bokánkat, egyszer úgy kellett jutalékot fizetnünk hogy el sem adták az ingatlant, egyszer meg két cég felé kellett teljes jutalékot fizetnünk holott csak az egyik adta el.

Ez az eset után úgy döntöttünk hogy soha többet ingatlanos.


Tavaly elmentünk nyaralni és ott ismertünk meg egy srácot, kiderült ingatlanos. Szimpatikus volt, hát elmondtuk neki hogy mivel foglalkozunk, érdeklődött, kérdezgetett, olyannak látszott aki még ért is hozzá,

és nem csak ingatlanosnak hívja magát.

Számot cseréltünk, megbeszéltük hogy majd keressük egymást. Elkészült a lakás, felhívtuk hogy jöjjön ki nézze meg.

Jó egy órát beszélgettünk, majd megkérdeztük hogy mennyi az annyi, erre mondta hogy 5%. Sokalltuk nagyon mert előtte 3%-nál többet senkinek nem fizettünk,

de úgy voltunk vele ha jó áron eladja akkor nekünk olyan mindegy, járjon jól ő is. Eladta!! És azóta már másik kettőt is! Volt egy földszinti lakásunk, nagyon nem akarta senki megvenni,

2 hónap után jött egy elég alacsony ajánlat, azt mondta ha nem sürgős ne fogadjuk el, lesz még ennél jobb is. Rá egy hónapra másfél millióval többért adta el!

A 3%-os ingatlanos biztos nem mondta volna hogy várjunk, csak kapja már meg a pénzét! Na ez a nem mindegy! Úgyhogy én azt mondom hogy olcsó húsnak híg a leve. Vagy egyedül, vagy 1 jó ingatlanossal, máshogy nem érdemes.

Arról nem is beszélve hogy mivel mi Érden lakunk, mekkora terhet vesz le a vállunkról hogy nem kell mindig berohangálni a belvárosba meg parkolót keresni, csak adunk egy kulcsot és kész.

Profi képek, hirdetés, 1-2 hetente meg kapunk visszajelzést hogy hogy áll a dolog.

Ha neked, vagy valakinek jó ingatlanos kell, és nem ilyen egytucat zoknis szandálos franchise-os borzalom akkor szóljon!

És akkor is, ha felújítandó belvárosi emeleti , max 50 nm-es lakását eladná - ingatlanos nélkül :-)

2017. dec. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Kérlek küldd el nekem az ingatlanos elérhetőségét! Előre is köszönöm!
2017. dec. 6. 01:54
 15/21 anonim válasza:
43%
Miért nem adod ki? Abból hosszútávon sokkal több pénzt tudsz szerezni, mintha eladnád.
2017. dec. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb az ingatlanosok esetében, akár iroda, akár magánszemély, hogy

SOHA NE ÍRJ ALÁ KIZÁRÓLAGOS SZERZŐDÉST (!)

mert ez azt jelenti, hogy akkor is kell fizetned, ha te adod el és nem ő.

Ha ezt megfogadod, akkor 25-öt is megbízhatsz 3%-ért, valamelyik csak eladja.

A 15milliót én is sokallom, ez lesz a probléma nálad.

Valóban fontold meg a hosszútávú kiadást, már csak azért is, mert ha nem úgy alakulnak kint a dolgaid, van hova hazajönni!

2017. dec. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 xswerdy ***** válasza:
100%

sok okosat leírtak már. Még talán annyit, hogy az ingatlanosoknak bevett trükkje, hogy először magasabb árat mondanak, hogy azonnal bízd meg őket. Aztán már egy hét múlva hívnak, hogy kevés az érdeklődés, de még a megtekintés is, lejjebb kellene vinni az árat. Úgyhogy az, hogy az első ingatlanos ezt a 15 M-t mondta, és a többi sem mondta, hogy ez nem reális, mindez nem jelent semmit.


Én ingatlanost csak akkor bíznék meg, ha más városban élnék, vagy annyira elfoglalt lennék. De még ekkor is megkérhetsz egy szomszédot, vagy a házmestert, hogy mutogassa.


Érdemes az ablakban is hirdetni, esetleg környező lépcsőházak hirdetőtábláin. Sokan keresnek a környékükön lakást.

2017. dec. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

Sehogy, mind ocsmány sz@rdarab-szakma szégyene lett hitelességben-korrektségben.


Nem kell mást tenned csak egy kis kutatást végezned a neten árak-helyek szerint, majd normális hirdetést készítened fotókkal természetesen.

A lakás-ház jogi s anyagi helyzetéről-állásáról, szomszédokról érintőlegesen, környék extráiról...közért-orvosi...suli...stb.


Én 2 hét alatt elsóztam s ár felett, az ingatlanosokat is megtáncoltattam:D

Lohadjanak meg, semmi érdemit nem tesznek a százezreikért...jobb az a saját zsebben;)

2017. dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Estádio de Felchút ***** válasza:
87%

15 millió egy 32 négyzetméteres lyukért, kint a halál fa**án, lift nélküli lakásban?

Jó lesz az nagyon vísítva 12 milliónak is, koma...

2017. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Sikerült is eladni a 12# válaszadó ingatlanosán keresztül. 14,5 millióért. :) Azt mondta hogy szerencse volt, hogy ilyen gyorsan, de szerintem jól csinálta. Még nem voltunk szerződéskötésen, de kaptam egy ajánlatot papíron, amit elfogadtam. Ezt azért is írom le, mert ha nem fordulok egy olyanhoz aki ért hozzá, akkor az itteni válaszadók segítségével eladtam volna 12-13 millióért. Még így is szerintem jobban jártam.
2017. dec. 11. 22:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!