Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mit gondoltok arról, aki...

Ti mit gondoltok arról, aki örököl házat, de hagyja romosodni, tönkremenni az ingatlant?

Figyelt kérdés
Anélkül, hogy bármit is tenne az állagmegóvásért, vagy legalább eladná jó áron, meghirdetné? Min. 10 éve lakatlan házról van szó. Gondolom belül egy merő penész, kosz, vizesedés az egész nem? Nem vályog, kívülről masszív, jó állapotú. Más meg örülne ha lenne a birtokában egy ház, más meg hagyja hogy megegye az idő...
2018. jan. 8. 13:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#10

Azért ezt nem igazán értem! Egy faluban pontosan tudják, hogy melyik cigány milyen.

Nálunk is vannak cigányok, igaz szerencsére nagyon kevesen, de pontosan tudjuk, melyik a szutyok, melyik a bűnöző és melyik az, amelyik normálisan él és dolgozik.

Az utóbbi 3-nak (igen, csak három!) van munkája és az itt lakók is adnak nekik alkalmi munkát és segítséget is, ha kell.

Ezeknek nem probléma a lakhatás sem, a falu egyik legjobb utcájában lakik az egyik SAJÁT házban, a másik egy szintén nagyon jó házban 5 éve albérletben, a harmadik pedig ügyvédi szerződéssel, havi részletre vásárolt meg egy Kádár-kockát.

Nem értem, hogy neked, ha olyan vagy, ahogy itt leírtad, akkor miért nem adnak semmit.

Gondolom most szabadságon vagy, azért tudsz órák óta gyakorizni, szerintem inkább érdemes lenne keresgélned!

2018. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Sokszor több örökös van és nem tudnak megállapodni. Férjem járt így. Testvérével örökölt. Testvére irreális árért akarta volna eladni. Egy darabig lejártunk a ferjemmel ketten rendben tartani, de meguntuk, gyerekünk is született, nem fert bele az időnkbe... végül áron alul megszabadultak tőle. Jobb lett volna az elején jobb áron, de így jártak.
2018. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
7: 50 fő alatti településen adtuk el, se munkahely, se közművek. Mindennek van vevője, csak az árat kell megtalálni.
2018. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát ezzel az a gond, ha valami nem eladó, de magas összeget kínálsz, akkor lesz hirtelen eladó. Természetesen én az ellenkezőjét szeretném elérni. Mivel csak áll, romlik - az amúgyis nagyon régi- ház állapota, így ha jó áron adják akkor oké.
2018. jan. 8. 18:53
 15/21 anonim ***** válasza:
13-as: akkor nektek szerencsétek volt.
2018. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#14

Akkor kérdezd meg tőlük, hogy nem gondoltak e még az eladásra, mert ha egy neked is megfelelő, SZERÉNY árat mondanának, akkor te vevő lennél rá.

Aztán meglátod!


Ha azt mondják, hogy mi lenne az az ár, amiért megvennéd, akkor a felét mondd annak, amennyit fizetnél érte!

Ha szerencséd van, akkor megkapod annyiért, de lehet, hogy feljebb viszik, akkor is áron belül vagy.


Ez üzlet, ebben nem szabad szégyenlősködni!

2018. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Érzelmi okokból gondolom. Nem akarnak pár millióért megválni attól a háztól, amiben a gyermekkorukat töltötték. Nyilván pont azért nem adják el, mert van vagyonuk, és nem számít nekik az a pár millió, nem is értem, hogy szerinted miért éppen emiatt kellene eladni.

Nekünk is van egy ilyen házunk, bár mi azért kijárunk rendezni elég rendszeresen.

2018. jan. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem amúgy elég nagy pofátlanság megkérdezni, hogy eladnák-e a házat, ha nem hirdetik, és soha nem is hirdették. Minket is betaláltak már ilyennel.

Ha el akarnák adni, akkor nyilván árulnák, ne zaklasd őket feleslegesen.

2018. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
No, mik a tapasztalataid, eladják?
2018. máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Idővel meghirdették maguktól csak épp kb. 3x annyiért mint amennyire mi gondoltunk, illetve legalább 2x annyiért mint amennyit megérne.


De mindegy, nálunk az eleve eladó házakkal is ez van. 'mer a szomszéd eladta tizenöté (emeletes pincés b30 tégla) akko az enyém is megér 13-at (félpincés, feleakkora kádár kocka palára zsindelyezett tetővel) meg satöbbi.

2018. máj. 20. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!