Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A cigi miatt fog tönkremenni...

A cigi miatt fog tönkremenni egy közel 10 éves barátságom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm új barátja cigizik, de ő nem ad neki cigit (17 éves a barátnőm 14) mondván túl fiatal még. De ő mégis a fejébe vette, hogy cigizni fog. Olyan emberekkel kezdett foglalkozni akikkel nagyon nem kéne... Csak, hogy cigit szerezzen. A szülei nem cigiznek, így tőlük nem tud szerezni. Amúgy egy kitűnő tanuló lányról van szó. Vagyis eddig az volt, de most folytatosan ront. A cigi mellett az alkoholra is rászokott. Amúgy a családja szerintem teljesen normális. A szülei nem isznak, nem cigiznek. Nem értem, hogy nem veszik észre mit csinál a lányuk.

Én sem iszom, nem cigizem. Mondtam neki, hogy szerintem nem kéne, korai. Rá fog szokni (már rászokott) hetek óta tart. Egy darabig fogjuk rá normálisan ment minden. Jártam hozzájuk, ő is járt hozzánk, eljártunk kajálni, sétálni, moziba úgy mint eddig. Megkértem, hogy ha ott vagyok ne gyújtson rá. Ez be is tartotta.

Téli szünetben vettem észre, hogy kezd tőlem elfordulni. Automatikusan megkérdeztem, hogy akkor melyik nap tudunk találkozni, annyit válaszolt, hogy szünetben biztos nem, van jobb dolga. Meglepődtem, nem beszélt velem ilyen stílusban soha. Aztán láttam a képeket, hogy hol a barátjával volt ( a barátja is elég züllött), hol az "új barátaival" lógott, akik a cigit meg a piát szerzik. Persze a szülei ezt nem tudják.

Ha én nem keresném szerintem nem beszélnénk. Egyik napról a másikra mintha valami elszakadt volna köztünk. Nekem ez nagyon fáj, ő a legjobb barátnőm mióta az eszemet tudom, nem szeretném, hogy rossz útra térjen.

Mit csináljak? Ha szólok a szüleinek biztos kiakad.

Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 4. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj a szüleinek. Próbáld meg ezt megbeszélni vele. Mondd el neki mit érzel, hogy nem szeretnéd, hogy elveszítsd, vagy hogy rossz legyen neki. Mit szeret az alkoholon és a cigin? Csak azért szokott rá mert a barátjától ezt látta vagy van valami más is a háttérben? Miért mindta neked, hogy van más jobb dolga is, ha jó barátok vagytok? Beszéld meg vele. Ha ezentúl is elfordul tőled, magára vessen, te mindent megtettél.
2018. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a cigi miatt változott meg, hanem az új baráttól ill. annak társaságától, és ezzel a zülléssel is nekik akar imponálni, azt hiszi, így menő lesz a szemükben. A szüleinél ne mártsd be, akkor meggyűlölhet. Ellenben vele beszélj, és őszintén elmondhatod neki, hogy azt látod, nincsen rá jó hatással az új srác és a baráti köre. Lehet, hogy így is eltávolodtok, de idővel be fogja látni, hogy szereted és félted.
2018. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj nekik, vagy esetleg előbb a pasijának, mert úgy értem ő nem akarta, hogy dohányozzon és ebből nem jött le, hogy most tud e róla. (Nem azért mert ez majd jót tesz a barátságotoknak, amivel kapcsolatban nem festenek túl jól a dolgok, hanem mert nem tudja mit csinál, és nem azért mert 14 éves, mert ez ugyan így igaz a 30 éves dohányosokra is.)
2018. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Természetesen mondtam neki, hogy ez a fiú nem hozzá való. Teljesen az ellentéte. Vele nem igazán tudok kommunikálni, nagyon nem csíp engem.

Kb 2 hónapja a barátnőm is cigizik. (több szálat naponta)

Inni akkor iszik ha nem otthon alszik.

Szerintem nagyon ragaszkodik a sráchoz és szeretne az ő barátainak megfelelni.

Megpróbálok még egyszer beszélni vele.

2018. jan. 4. 21:34
 5/9 anonim válasza:
Ne dohányozz! Tök káros, nem leszel attól menő, hogy cigizel. 15 éves vagyok, 3x cigiztem (1-2 szívás) kipróbálásból. Többé nem is fogok.
2018. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Madri00 válasza:

Szerintem az is zavarhatja a barátnődet, hogy megpróbálsz anyáskodni felette, és megmondani neki hogy mi a jó, tudom hogy csak jót akarsz neki de ő ezt nem érti, ha cigizni és inni akar szerintem abba úgy sem tudod megakadályozni meg igazából nincs is szerintem ezzel annyira gond. Meg nyílván azt se tudod megakadályozni, hogy együtt legyen ezzel a fiúval, és szerintem kár is ezzel próbálkozni, ettől is csak jobban ellököd magadtól. Próbálj meg inkább jóba lenni a fiúval lehet nem is olyan rossz fej, de ha igen akkor is a barátnőd kedvéért megéri, ha meg nem egymáshoz valók akkor úgyse fog olyan sokáig tartani a dolog.

Velem is szinte hasonló helyzet történ csak a barátnőd szerepében én voltam annyi különbséggel, hogy az én barátnőm elfordult tőlem, és már 3 éve nem beszéltem a lánnyal a fiúval viszont még mindíg együtt vagyok azóta is.

Annyit tudok tanácsolni hogy te ne fordulj el tőle és ne állítsd választás elé, inkàbb támogasd és finoman próbáld jobb irányba terelni de ugy hogy ne azt érezze hogy te meg akarod mondani hogy mi a jó neki.

Remélem tudtam segíteni és a ti barátságotok nem és úgy véget mint a miénk ;)

2018. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia! Abban igazad van, hogy nem játszhatom az anyját, és nem mondhatom, hogy vagy én vagy a fiú. Hidd el próbáltam a sráccal beszélni. De az ő szemében én csak egy "hülye elkényeztetett p...a vagyok", nem mondom, hogy túlféltenek, de elég szigorúak a szüleim. Nem élek burokban, de nálunk nincs olyan, hogy hajnalban megyek haza valami buliból, nem néznék jó szemmel ha (rendszeresen) innék, cigiznék. (14 és fél éves vagyok)

Nem fogok tőle elfordulni, beszélni minden nap, én tűröm azt is, ha a barátja megaláz.

Most egyenlőre működik a dolog úgy, hogy a barátját kerülöm. A kérdést rosszul írtam ki, mert nem is a cigi, inkább a pasi miatt van veszélyben a barátságunk.

Szerintem ő sem akarja, hogy vége legyen a barátságnak, ha valami baja van egyből nekem mondja el.

Remélem rendben lesz minden, én igyekszem.

Neked pedig sok boldogságot a barátoddal! :)

2018. jan. 8. 20:57
 8/9 A kérdező kommentje:
*beszélünk
2018. jan. 8. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelj ên nis tűrtem de teljesen felesleges volt inkabb kerestem magamhoz való pasit.Előbb utóbb megunod te is hogy folyton tűrsz ja és ha baja van hozzád szalad .Am meg a pasijàval sem oké vmi ha normàlis lenne akkor befogadna têged is elfogadna téged is hisz ez a normàlis.
2018. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!