Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Felétek mi a helyzet családi...

Felétek mi a helyzet családi ház téren?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy vidéken, kisvárosban csak olyan ingatlan eladó, ami

- túlárazott és alkudni nem akarnak

- nagy, ezáltal drága

- rossz állapotú

- felújítandó, de nem éri meg vele foglalkozni (konyha, fürdő, vezetékek, tető, fűtés elavult)

- jó állapotú, felújított, de az meg rossz helyen van.

- jó állapotú, felújított, de rossz idétlen elrendezésű, vagy kicsi nagyon a telek stb.


Köztes nincs. A megyeszékhelyen és körzetében pedig szó szerint 2x annyiba kerül minden ingatlan ami a kisvárosban, arányosan. Pl. itt vályog 3-4 millió, városközelben 8-9 millió, szigetelt, felújított blokk vagy téglaház itt 9-10 millió, amott 15-17 milliótól.


Nálatok is csak azok az ingatlanok eladók amelyik valamilyen - általában nem megoldható - szempontból hibádzik, hiányos?



2018. jan. 18. 10:45
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Én Borsodi vagyok. Hasonló itt is a helyzet, amit még befolyásolnak az emberek is, vagyis, hogy kik élnek ott...

Párom 60 km-re lakik tőlem, és gyakorlatilag elég nagy intervallumban keresgéltünk, de azért a jobb falvakban. Megnéztünk jó párat személyesen, és neten is. Egyébként hihetetlen, hogy netre milyen előnytelen fotózással és leírással bírnak feltenni házakat. De sok olyan is van, amibe bemész, és arra gondolsz... hát nem éppen ilyennek gondoltam.

Most jutottunk el oda, hogy úgy néz ki megvan az a házikó, amibe, amikor bementünk azt éreztük: Igen, itt nagyon el tudnánk képzelni magunkat. :) Pedig ennél is lassan tető és padlócsere szükségeltetik, a kert se óriási, nem is olcsó. De ezt az "érzést" meg kell fizetni, és van is benne még lehetőség.

Olyan helyért egy forintot sem adnék ki, amiben van egy furcsán rossz közértetem. Egy házikót tényleg nem 1 évre vásárol az ember.


Egyszóval nem hiszem, hogy olyan áron, amennyit adni tud érte az ember, meg fogja találni a tökéleteset. De lehet azért találni ahhoz nagyon közel állót :)

2018. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
10-esnek: Nagyon igazad van, a szülőházam volt, a végén én örököltem, de soha nem éreztem otthonomnak. "Ellenséges" volt, rideg és tele hibákkal. Eladtam telekárban, aztán amikor másikat kerestem, sokat megnéztem, soha nem éreztem, hogy ez az igazi. A végén sikerült, de véletlenül, netes hirdetésben, már a monitor előtt éreztem, ez az! Amikor élőben láttam, ugyanezt éreztem, azóta is itt lakom és semmi gondom vele. Csak azt szabad megvenni, ahol ezt érzed, ez az én otthonom. Lettek volna más megfelelő házak is, de ott nem lehetett érezni.
2018. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!