Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Meddig lehet visszamondani az...

Meddig lehet visszamondani az ingatlan vásárlást? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Pár nap múlva írnánk alá az adásvételit. Szóban megállapodtunk az árban.Ami egy másik vevő miatt emelkedett. Most viszont mindenki azt mondja nem ér annyit.Plusz a vételár összeszedésénél is felmerült egy gond.Teljes a bizonytalanság.Az ügyvéd elé ezután megyünk.Ingatlanos is van az eladó részéről.A másik vevő másik ingatlanos.
2018. febr. 6. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha adtatok foglalót, akkor azt bukjátok, de nem kötelező megvenni még így sem.

Ha nem adtatok, akkor szerencsésebb helyzetben vagytok, mert anyagi veszteség nélkül bármikor visszamondhatjátok - még az ügyvédnél is - ameddig nem írtátok alá a szerződést.

2018. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első mondja. Amíg nem írtok alá semmit és nem adtatok egy fillért sem, addig minden további nélkül hátat fordíthattok. Ha már adtatok foglalót, vagy szándéknyilatkozat mellé egy kis pénzt, akkor azt bukjátok, de ezt leszámítva mihamarabb szabaduljatok, ha menni akartok.
2018. febr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem szerencsére nem adtunk még semmit.Csak például az ingatlanos nem kavarhat be,hogy a költségei, vagy elszalasztott vevő stb.? Lelkiismereti kérdés biztos lenne a dologból. De most teljes a bizonytalanság.
2018. febr. 6. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már lelkiismereti kérdést csinálj ebből és inkább megvegyél egy házat, csak hogy az ingatlanos jól érezze magát.

Ez egy olyan szakma, hogy benne van a pakliban, hogy valaki eláll a vásárlástól. Az ingatlanos szép jutalékot kap majd az eladótól, ha nem furfangoskodik (másik vevő, aki szintén ingatlanos! Pffff) és becsülettel végzi a munkáját.

2018. febr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xswerdy ***** válasza:
82%
amíg nem írtátok alá a szerződést, addig minden további nélkül visszaléphettek. Egy írásos ajánlat viszont már kötelező érvényű lehet, ha az eladó elfogadta.
2018. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Az ingatlanost az eladó fizeti, az ügyvédi 1%-ot, Te.

Ha neked nem ér annyit, akkor azt mondod köszönöm, én annyit adok érte, amit igértem.

Ő majd dönt kinek adja el. Neked, vgay annak aki többet igért érte.

Mondjuk ha veled szóban megegyezett, és elkezdtétek intézni az ugyet, elég "gusztustana azt mondani, bocs de mégsem ennyi, hanem annyi.

Én egy 8 millás lakást néztem ki, mondtam a tulajnak mennyit tudok érte adni. Nyilván van több érdeklődő, van aki kevesebbet, van aki ugynan annyit, vagy esetleg többet ad érte. Az eladó majd eldönti mit akar.

2018. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xswerdy ***** válasza:
73%
igen, elvileg foglaló nélkül is felmerülhet, hogy az eladónak már költségei voltak, és azok megtérítését kéri, ha visszaléptek. De még nem kötöttetek szerződést, csak beszélgettetek. Talán nem is létezik a másik vevő, és mégis enged az eladó. Lehet, hogy nem visszalépni kell, hanem az ajánlatot módosítani. Megmondani, hogy ennyit tudtok összeszedni.
2018. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem szeretnénk csökkenteni az összeget, csak visszamondani az egészet. A másik vevő másik ingatlanoshoz tartozik. Bocsánat rosszul írtam. Több ingatlanossal hirdeti a házat.
2018. febr. 6. 12:53
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Akkor mi a probléma?

Az eladót nem éri kár, mert van másik vevője.

Az ingatlanos meg majd megvigasztalódik.

Neked nem is kell az ingatlanossal vergődnöd, hívd fel az eladót és mondd meg, hogy nem sikerül előteremtened a vételárat és ezért visszalépsz a vásárlástól.

Ennyi!

Csak ne húzd az időt, mert mindenkinek annál kellemetlenebb!

2018. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy az eladó gondolja meg magát. Kétszer voltunk megnézni, árban is megállapodtunk, aztán mentem az ingatlanossal az irodába, hamar megvolt a szerződés is. De amikor vittük, hogy írja alá az eladó, arra nem volt hajlandó, mert valaki ezt mondta, meg azt mondta. Ingatlanos hiába kiabált vele, megmakacsolta magát. Mi elmentünk, néhány nappal később megvolt egy másik ház, másik településen, azonos árban, mindenféle kifogások nélkül. Aztán telefonált az előző egy hét múlva, hogy menjünk vissza. Eszünkbe se jutott, jót vettünk jó árért. Sírhatott, kit érdekelt már.
2018. febr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!