Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalon van értelme próbálkoz...

Fiatalon van értelme próbálkoznunk lakáshitel igénylésével? Szóba állnak velünk a bankok?

Figyelt kérdés
Párom 22 én 23 éves vagyok , 6 éve jól megvagyunk és egy ideje albérletben élünk viszont arra gondoltunk , hogy inkább fizetnénk ebből az árból lakáshitelt . Én 3 éve dolgozom folyamatosan ő 1, nekem 220 neki 200.000 Ft a bruttó jövedelme viszont nettóban bejön havonta összesen 350-400.000 Ft csak ez ugye nem számít bele mert nem hivatalos de a részletek fizetésével nem lenne gond és félre tenni is tudnánk. Néztünk egy kis vidéki lakást 8.000.000 Ft-ért , lenne 2.500.000 önerőnk de talán valamivel többet is össze tudnánk szedni. Szerintetek érdemes így próbálkozunk ?
2018. febr. 20. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Igen, ėrdemes! Ha esetleg nem is kaptok, de legalább tutira tudni fogod, hiszen megpróbáltad. Nem vesztesz semmit.

De am az önerő megvan, fizu elėg szal no problem.

2018. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen paraméterek mellett én is belevágnék. Gondolj bele, hogy amit elszórtok albira, az már mehetne a lakás árába.
2018. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha megkérte már a kezed és 5 év alatt kiderült, hogy tudtok együtt élni, akkor persze. A bankokat a pénz az önerő és a kockázat érdekli. Feketéhez a banknak semmi köze és ne is nagyon hangoztassátok, mert ha valaki irigykedik, az sok gondot okozhat.
2018. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Én a helyetekben már a bankban ülnék és intézném a lakáshitelt, mert 100%, hogy megkapjátok.

5,5 milliót 10 év alatt kacarászva kifizettek, kb. 60ezer/hó.

Mielőtt nekiállsz bankot keresni, keress a neten egy hitelkalkulátort és a legjobb opciókkal rendelkező bankot válasszátok!

Ez egy jó kalkulátor, amit itt kérdeznek, a bankok is ezeket fogják.

[link]

2018. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Hát persze hogy próbáljátok meg!

Végre van egy normális kérdés is a gyakorin.

Ilyen fiatal párokból kellene több a mai világban.

Sok szerencsét nektek!

2018. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbálkozni mindenképpen érdemes. Megnézik a keresetetek alapján mennyire vagytok hitelképesek és ha konkrét kinézett ház is van, arra is megtudják mondani adnak-e annyit, amennyire szükségetek van.

Fontos, hogy a fizetésetek felét terhelhetik csak hiteltörlesztővel és hogy senkit nem érdekel egy párt alkottok-e vagy sem, ha adós és adóstársat alkottok.

A fekete jövedelmet abszolút figyelmen kívül hagyják, a pótlékoknak, jutalékoknak, jutalmaknak viszont van hely a formanyomtatványon.

Egy kört mindenképpen megér, aztán ha kiderül, hogy még nincs itt az ideje, akkor sem veszítettetek semmit. :)

2018. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok benne, tegnap írtam a szerződést az ügyvédnél és foglalóztam, 2 nap múlva megyek bankhoz...

Menjetek be a bankba előzetes hitelbírálatot csinálni..

A korotokkal nincs gond, legalább még hosszú hosszú évekig törleszthettek...

A gondok ott kezdődnek, hogy egy dolog, hogy 8000.000ba kerül a ház, ebben az eladóval megegyeztek, de aztán kimegy a bank értékbecslője, ő felbecsüli, hogy a banknak mennyit ér az a ház, ez lehet sokkal kevesebb is, mint 8millió... + a településnek is van egy minősítése... így pl amit én néztem ki, az 5500.000 a ház, 3millió önerőt leteszek, 2.5millió hitelre pályázok, de a falu miatt ahol van a ház, a 80% nak a 80%-a hitelt kaphatok... tehát, ha az értékbecslő azt mondja 4millió akkor éppenhogycsak megkaphatom a hitelt... ha kevesebbre becsüli, akoor nem...

+ ha letesztek majd foglalót vagy ilyesmit, feltétlen irassátok a szerződésbe az ügyvéddel, hogy ha nem kapnátok meg a hitelt a banktól, akkor a foglaló visszajár.

2018. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Foglaló sehogy nem jár vissza, azért foglaló, ezzel nem lehet kiskapuzni :D

Előleget kell adni, azt lehet visszakérni, a foglalót nem. Az pont arra biztosíték, hogy tényleg meg fogod venni az ingatlant, az senkit nem érdekel, hogy végül miért nem tetted.

2018. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha az ügyvéddel beleveteted a szerződésbe, hogy ha a bank nem adja meg a hitelt, az a te önhibádon kívül van, ebben az esetben visszajár a foglaló, akkpr visszajár... ha a szerződésben benne van, mindkét fél aláírta, akkpr visszajár és van kiskapu... ennyi.
2018. febr. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!