Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Orokolt lakás eladasa, haszone...

Orokolt lakás eladasa, haszonelvezovel. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A lakas nagyon lepukkant volt, igy bekoltoztem a felujitas idejere. Mar elotte is tudtam, hogy nem szeretnek itt elni, a haszonelvezovel meg is beszeltuk, hogy eladjuk. Most, hogy ide kerult a sor meggondolta magat. Azonban en nem szeretnem ennek a lakasnak es az alberlet rezsijet is fizetni. Az haszonelvezo sem, es o sem szeretne ide koltozni. Mit lehet tenni ebben az ügyben? Ha a kozmuveket lemondom a kozos koltseg meg mindig ott van, ami nem a legalacssonyabb...
2018. febr. 20. 19:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ez nem igaz!

Haszonélvezővel terhelt ingatlant adtam el, tehát tudom.

A haszonélvező beleegyezése nem kell az eladáshoz.

Viszont tájékoztatási kötelezettsége van feléje az ügyvédnek.

2018. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
9-es, hidd el nem kell a haszonélvező engedélye, mert a haszonélvezetét változatlanul gyakorolhatja, tulajdonosváltás esetén is.
2018. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Én már több ilyen szerződést is kötöttem és sehol sem fogadták el a haszonélvező aláírása nélkül.
2018. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
7%

Tudom,hogy vitát indítok.

A haszonélvezeti jog a haszonélvezőt illeti meg,de ő kérheti,követelheti a lakás felújítását a tulajdonostól,ha az nem megfelelő állapotú,hogy neki élhető legyen,ha erre igényt tart.

A tulajdonost is kiteheti az ingatlanból,ha arra hivatkozik,hogy nem tud vele egy fedél alatt kijönni.

A tulaj kötelessége az ingatlant rendben tartani még ekkor is.

Ha úgy akarja még ki is adhatja albérlőknek a tulaj beleegyezése nélkül is.

Nem köteles szabad bejárást biztosítani a tulajnak.

Minden költséget a tulajnak kell állni,még a közüzemi számlákat,közös költséget és a felújítást is.

Ő a haszonélvező és ezzel nagyobb jogot kapott törvényesen,mint a tulaj.

Ha ő nem akarja eladni,akkor is te eladhatod,de csak az ö haszonélvezeti jogával együtt.

Ez jóval piaci ár alatt,töredékén lehetséges,ha így meg is veszi valaki.

Itt csak az lehetséges,hogy valahogyan megegyezzetek,hogy mind kettőtöknek jó legyen,ha ő egy bizonyos összeg fejében lemond a haszonélvezeti jogáról,az mind két félnek talán járható út lenne.

2018. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

"Minden költséget a tulajnak kell állni,még a közüzemi számlákat,közös költséget és a felújítást is."


Nem. A használat terheit mindig a haszonélvező fizeti. A többi helytálló.

2018. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

A közüzemi számlák az ingatlan tulajdonosának a nevén vannak és rajta fogják behajtani ,nem a haszonélvezőn.

Rá terhelik az ingatlanra,de ha van a tulajnak másik ingatlana,ingóságai, akkor arra,mert a behajtó cégek sem tudják jól eladni egy haszonélvezettel terhelt ingatlant,ha ezt terhelik meg.

A haszonélvezeti jog tulajdonos váltás esetén sem szűnik meg,ha ezt az élvezeti joggal bíró személy nem akarja.

2018. febr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%

"A haszonélvező minden előre tervezhető költséget visel az ingatlannal kapcsolatban: közüzemi számlák költségein túlmenően, a karbantartási feladatokat is saját költségére kell ellátni. (festés, mázolás) Az ingatlanban keletkezett károkat (tűz-, víz-, üvegkárt is abban az esetben, ha a kár a haszonélvező hibájából keletkezett!) is köteles megtéríteni. A haszonélvezőnek – ésszerű keretek között – lehetőséget kell biztosítania az ingatlan tulajdonos részére, hogy az ingatlan állapotának ellenőrzése céljából bejuthasson az ingatlanba. Érdemes tudni, hogy a haszonélvezőnek a normál használat során keletkezett értékcsökkenést (avulást) nem kell megfizetnie a tulajdonos részére."


A közműveket meg át kell íratni a haszonélvező nevére.

2018. febr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha átíratná a nevére a közüzemi számlákat ,akkor is kell ehez az élvezeti jogot gyakorló személy aláírása,beleegyezése is.Ha nem egyezik bele ,akkor mit csinál a tulaj?

Ha az albérlő nevére íratod a kiadott ingatlanod mérőit,de a bérlő tetemes számlát hagy maga után,akkor is a tulajon hajtják be,mert övé az ingatlan,ahol a hátralék keletkezett.

Ha át is tudod íratni a nevére a közúzemi dolgokat és minden mást,akkor is te fogod kifizetni,ha ő nem fizet.

2018. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%

Értem én hogy meg akarod magyarázni a törvények ellenkezőjét, csak ez nem így megy.

A tulajdonos nyilatkozatot tesz a közműszolgáltató felé kapacitáslekötési jog átadásáról. Ehhez a haszonélvezeti jogot igazoló okirat csatolása kell. Tehát nincs olyan hogy visszautasítom az átírást és a kötelességeket, miközben a jogokat gyakorlom.

Ha pedig számlákat halmoz a haszonélvező, akkor azt rajta is hajtják be. Ha emiatt a szolgáltatást kikapcsolják, annak terheit fizetési meghagyásban és polgári perben hajthatja be a tulajdonos. Nincs olyan, hogy kibújnak a fizetés alól. Ha pedig a haszonélvezőn nincs mit behajtani, megszüntetik a haszonélvezeti jogát (aminek értéke van), a maradék tartozást pedig behajtják, amint van min.

Egyszerű mint az 1x1.

2018. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Igen,ilyen esetben bíróság felfüggesztheti ,vagy megszüntetheti a jogot,ha az élvezeti jogosult nem fizeti a közüzemi számlákat,ha az ingatlan tulajdonosa nem ebben az ingatlanban közösen lakik vele,ha nem egy másik ingatlanban.

OK, igazad van.

2018. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!