Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi igaz abból hogy az...

Mennyi igaz abból hogy az újépítésű ingatlanok ára egy éven belül 30-50%-ot fog emelkedni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 4. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tartom valószínűnek, főleg nem ekkora áremelkedést.

Amennyiben az ÁFA valóban 27% lesz 2020 januártól, akkor az generálhat áremelkedést, de nem feltétlenül 22%-ot azonnal (27%-5% különbözete)

2018. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Amennyiben az ÁFA valóban 27% lesz 2020 januártól"


Ezt honnan vettétek?

2018. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez csak duma, akár a választások közeledtével lehet valami beetetés. Eddig az elemzések arról szóltak, hogy az áremelkedés üteme csökkenni fog.
2018. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ingatlabokat neztem vásárlásra és kb minden ingatlanos ezzel a szöveggel jött
2018. ápr. 4. 17:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ezzel jön, az ingatlanos egy hiána, az a dolga, hogy rábeszéljen a vásárlásra
2018. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell megijedni...:) Köszönöm a válaszokat, nincs sok tapasztalatom az ingatlanosokkal
2018. ápr. 4. 17:53
 7/11 anonim ***** válasza:

""Amennyiben az ÁFA valóban 27% lesz 2020 januártól"


Ezt honnan vettétek?"


A mostani 5%-os áfa-kulcs 2019. december 31-ig szól a kihirdetett törvény szerint (2016. január 1-től).

Ez nem mostani dolog, ez már a kihirdetés időpontjában fix volt. Persze, hogy változtatnak-e...


[link]

2018. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ingatlanos azért mondja, hogy most vegyél lakást. Neki most kell pénzt keresnie, nem jövőre. Új ingatlan esetében nem is nagyon kell ingatlanos. Sok építtető maga is értékesít.

Az árak valószínűleg nőni fogjak, de nem hiszem, hogy 30-50 %-kal. Én 10 %-os növekedéssel számolnék a helyedben, de ez csak egy becslés, senki sem tudja megjósolni a jövőt.

2018. ápr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most nagyon sűrűn jelennek meg cikkek az ingatlan piac pörgéséről, micsoda sok adásvétel volt az idei évben. Egy ingatlanos ismerősöm meg pont mostanában akar kiszállni a közvetítősdiből, a portfóliója tele közepes árfekvésű családiházzal, tégla lakással. Úgy tűnik ez az árkategória már nem megyel olyan könnyen. Lehet, hogy a CSOk még emeli lassan az újépítések árait, de szerintem is lassan beáll egy árszint, elfogy a befektetők pénze.
2018. ápr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én igazából nagyon gondolkoztam egy új csókos házban, de ahogy neztem hogy hogy építik elment a kedvem tőle...
2018. ápr. 7. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!