Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha házat vennétek mit néznétek...

Ha házat vennétek mit néznétek meg első alkalommal? Mi az amit megnézve már elsőre ki lehet zárni esetleges swindliségeket?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 10. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beázás nyoma, penész, víz, villany, gáz renben van-e.
2018. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legfontosabb, hogy a ház hol fekszik, melyik környéken, utcába, mi van közel hozzá, és hogyan lehet oda közlekedni. Aztán a ház elosztása, a szobák kiosztása, a ház fekvése.

Èpítési év, utolsó felújítás, fütésrendszer, vízrendszer, villany rendszer. Ablakok minösége.

Ès ami még sokat számít a kert. Egy rendezett kert akár egy milliós értékkel is felérhet.

2018. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáértővel nézetném meg. Én nem értek mindenhez. Ami nem látható elsőre, az is fontos. Pl. csövek állapota, ház statikája.

Egy ügyvéddel megnézetném a papírjait a Földhivatalban.

És persze nekem nagyon fontos, hogy milyen emberek laknak ott, hogy néz ki a ház belülről. Ez is sokat elárul.

Meg nyilván fontos a környék, a környező házak, a szomszédok.

2018. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy van e létra a padlásra... most vettem házat, 10 ből 9 háznál nem volt lehetőség padlásra menni...

Vízesedésre utaló jeleket, beázást a plafonon, kint ha a lábazatnál potyog körbe a vakolat, az is vízesedésre utal.

Repedéseket, hogy hol vannak, milyenek, ennek nem árt előtte utánaolvasni, hogy milyen repedés mire utal...

+ mikor elmegy a tulaj vagy ongattlanos, visszamenni, becsengetni a szomszédba, és jól kilérdezni...

Volt olyan ház, ami vízes volt, de a tulaj azt mondta, csak azért, mert n8ncs fűtve... elmes÷lte, hogy ott nevelte fel a kisfiát, de ahogy 18 lett a kisfia, úgy döntöttek inkább németországban folytatják,...

Megható sztorik, miket játszottak a nagy kertben, mennyi állatuk volt stb stb...

Erre a szomszédtól megtudtuk, hogy egy öreg néni lakott a házban aki felakasztotta magát, ezek 1 éve megvették, kicsit kipofozták és most 3*-os áron árulják...

2018. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha régi vájog és friss a festés már menekülhetsz is.
2018. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na igen, olyan is volt, ami régi vály9g, friss festés egyből gyanús lett, így jó alaposan megnéztem és kiszúrtam, hogy a főfal egyik sarkában még háló is van a meszelés alatt... megkocogtattam és üreges volt... ott valószínűleg olyan repedés volt elfedve, amibe az öklöm is befért volna
2018. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!