Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is járt így? Lakást...

Más is járt így? Lakást szeretnénk Budapesten vásárolni, készpénzre, rövid költözési határidővel. Találtunk egy megfelelőt, megegyeztünk. Többi lent.

Figyelt kérdés

Korrekt volt a leírás a hirdetésben, az ár kicsit magasabb, de alkuval megfizethető számunkra. 1 hónapon belüli kiköltözést írtak. Felhívtam a hirdetőt, alkuképe-e az ár, és valóban tudnak-e költözni 1 hónapon belül, nekünk szükségünk van a lakásra. Igen, alkuképes, és tudnak költözni persze.

Megnéztük a lakást, megkérdeztük a végső árat, a kiköltözést ismét. Másnap felhívtuk,megfelel az ár, pár berendezési tárgyat szeretnénk ha otthagynának. Beszélünk ügyvéddel, foglalót fizetünk, intézünk mindent. Beszéltem az ügyvéddel, de közben aztán jöttek az extra kérések. Ha mégsem találnak lakást költözzünk addig egy általuk felajánlott családtag lakásába...Nem kell ügyvéd a foglalónak, adjuk gyorsan...külföldre mennek 1 hétre, maradjon ki a hét, mondták az utazás előtti napon.

Végre, végre, úgy tűnt mindenben zöldágra vergődünk. Az ügyvéd totálisan alkalmazkodva, a késő esti órákban, mert dolgoznak, áll rendelkezésünkre. Elkészült a szerződés, az ügyvéd megküldte, olvassuk át. Az van benne amit átbeszéltünk. tulajdonképpen egyszerű lett volna a helyzet: 10% foglaló átadása kp-ban, majd 1 hónap után birtokbavétel, maradvány összeg kifizetése és költözés, a beépített háztartási eszközök maradnak csak.


Aztán hív tegnap az eladó fél, többdiplomás, értelmes fiatal párról van szó.

Őket meglepi,hogy a szerződésben benne van,hogy a kiköltözés napján nem lehet a lakásban senkinek bejelentett lakcíme.Hivatalos eljárásuk van folyamatban amihez nélkülözhetetlen,hogy annak lezárultáig ott maradjon a lakcímük.Olyan eljárás, ami gyereket is érint...


Értetlenül álltam az eset előtt. Mégis hogy gondolták?Egy lakást veszünk a tulajdonossal, gyerekestül? A bejelentett lakcím nem kizárólag papírforma, jogot tartalmaz. Pl. ottlakást.


Megtehetjük,hogy a szerződés alapján fiktváltatjuk a lakcímüket, ami persze + idő és eljárás.

De persze a szerződést Ők így nem is írják alá.


Patthelyzet.... Mit fog az ügyvéd szólni, elkészítette a szerződést!


Mi így nem megyünk bele, ez egyértelmű.


Manapság ennyire hazug világban élünk? Vagy én vagyok kötekedő azzal,hogy a család összes tagja által összekuporgatott Ft-jainkért vett vagyont érő lakást nem akarom megosztani mással?


2018. ápr. 11. 07:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az,hogy valaki valahová be van jelentve, jogot keletkeztet.

Vagy tulajdonosként, vagy a tulajdonos hozzájárulásával van oda bejelentve.

A lakóhely/tartózkodási hely pedig ott lakásra jogosít, minden ellátás/szolgáltatás iránti kérelemnél ott lakónak minősül az, aki oda van bejelentve.


De itt nem is ez lenne a probléma.

Egy hivatalos eljáráshoz van szükségük arra,hogy a lakcímük ott legyen, mert nincs máshová bejelentési jogosultságuk. Ráadásul ehhez háttérként még az is hozzátartozik,hogy az eljárásban a lakás a tulajdonukként szerepel, és az eladás tényét nem kívánják bejelenteni a hatóságoknál.


Köszönöm mindenki válaszát, ilyen feltételek mellett elálltunk a lakásvásárlástól, bármennyire megfelelő lett volna.

2018. ápr. 12. 09:13
 12/14 anonim ***** válasza:
Okosan döntöttél!
2018. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A napokban egy ingatlanos kérdésnél háborgott a sok okos hozzászóló azon, hogy mennyire okos dolog előre és egy összegben kifizetni a teljes vételárat.

Írtam, hogy nem bízunk egy vadidegenben, és csupán foglalót adunk, erre jól lepontoztak.

...és lám, már itt is van a példa, hogy igazam volt!


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2018. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem értem meg azt, aki részletkérdésnek tart bármit is egy ingatlanvásárlásnál.

Az átlagemberek nagy részénél ez egy élet munkája, sőt, az egész család összes megtakarítása.


Én már jó előre felkészültem a vásárlással kapcsolatban, itt, az oldalon is sok tanácsot kaptam.


Nálunk se akart az eladó szerződést az előleghez, szerinte ez nem fontos. Számomra fontos volt.

Ahogy az is,hogy írásban egyeztessünk mindent, a későbbi félreértések elkerülése miatt, és azért is,hogy időt adjunk a másik fél által javasoltak átgondolására.


Ha ügyvéd nélkül adunk foglalót buktuk volna, hiszen ez nem számít alapos oknak az elállástól.


Azt hittem egyszerű lesz, de sosem szabad így nekifutni.

Az eladó kiírta a hirdetést, aminek lényegi pontjaira - alku lehetőség, kiköltözés időpontja- már telefonon rákérdeztem.

Aztán megnéztük a lakást, kérdeztem a végső árat, ismételten a kiköltözést, és két napon belüli visszajelzési határidőt kértem.

Visszahívtam, döntöttünk, az általuk mondott vételárat elfogadjuk, kértem,hogy a beépített háztartási eszközöket hagyja ott az árban.

Elmondtam,hogy beszélünk az ügyvéddel, megkérdezem a részleteket, de persze előre kértem egy tulajdonjog igazolást.

Mindent pontosan megírtam, határidőben.


Az egyszerűnek tűnő helyzetet bonyolították, már az általuk kimondott vételár sem volt megfelelő,amit korábban a pár együttesen vélhetőleg meg sem beszélt.


Aztán amikor úgy tűnt,hogy zöldágra vergődünk, és maximálisan időben, helyben hozzájuk alkalmazkodva egyeztetve az ügyvéddel, az előzetesen megküldött szerződést átolvasva kezdődik az igazi bonyodalom.


Mi van ha mindezt nem rögzítem, nem pontosítom és nem készülök fel?


Veszek egy lakást bonyolult üggyel és bonyolult lakókkal.

Akik most persze még véletlenül sem érzik magukat felelősnek azért,hogy jelentős, sőt, döntő információt elhallgattak. És tették volna ezt a továbbiakban is, ha az ügyvéd szerződése nem alaposan kiterjedő mindenre.


Egy ingatlan vásárlásánál mindenre, de mindenre oda kell figyelni, mindkét félnek. És sajnos résen kell lenni.

Az ügyvéd a jogi hátteret biztosítja, de emellett lehetnek "csupán" kellemetlenséget okozó körülmények is.


Köszönöm a válaszokat, véleményeket!

2018. ápr. 12. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!