Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlás, eladás?

Ingatlan vásárlás, eladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ismertek olyan ingatlanost (iroda és/vagy név privátban), akinek ha odaadok egy kis mellékest, lepasszolja a jobb lakásokat mielőtt kirakná a weboldalukra? Az az igazság úgy vettem észre, hogy a normálisabb lakások már cask formalitásként kerülnek ki az ingatlancégek oldalára. Köszi előre is.



2018. ápr. 19. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Kis mellékes nélkül is hívnak az új lakásokkal, ez a munkájuk.
2018. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
4 évig ingatlanoztam saját irodába, és nem feltétlen hívnak ahogy az első írja. Ami tényleg olyan volt azt mi se tettük ki, hanem ha tudtuk hogy van rá igény a “baráti” körben akkor neki elpasszoltuk, vagy ha az építtetők dobtak ki pénzt akkor nekik adtuk oda a telket amiről tudomást szereztünk.
2018. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2: Hát engem folyton zaklatnak, hiába mondjuk nekik, hogy ne hívjanak.
2018. ápr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egész ingatlanközvetítős banda r.h@dék...le akarják gombolni a horribilis jutalékot, de marhára nem csinálnak érte semmit - nehogy már még zsebbe is kelljen nekik pénzt adni!!!!
2018. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:

az ügyfelek döntő többsége felül értékeli az ingatlanját. Egy ingatlanközvetítő azt mesélte, hogy neki kb. két évente jön be egy olyan, ahol a tulaj alul értékel. Ő meg ilyenkor nem hívja fel a figyelmét erre, hanem megemlíti, hogy éppen hasonlót keres saját magának, és megveszi.


Nyilván van korrekt ingatlanos, aki nem csinál ilyet. Aki meg igen, annak vagy magának van annyi tőkéje, hogy meglépje, vagy a családjában valakinek. Szóval egyszerű ügyfélként nem igazán látok rá lehetőséget, hogy tényleg alul értékeltet neked passzoljon át. Hogy majd hívogat, hogy ilyen, meg olyan jó vétele van, azt biztos megígéri, és meg is teszi, fcsak nem biztos, hogy tényleg olyan jó lesz.

2018. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy pénzt elfogadnek-e ilyenért az ingatlanosok, azt nem tudom, de biztos van ilyen is, gondolom inkább a nagyobb értékü ingatlanok esetében (50 milla felett).

Lehet ilyesmivel próbálkozni hogy megbeszéled velük hogy szóljanak csak ez azért baromi nehéz mert kismillió vevő van egy potenciális áron aluli ingatlanra. Nyilván mindenki ilyet akar venni. De akár nem is kell áron alulinak lennie, elég csak jó környéken reális áron lévőnek lennie, egyből 5 vevő van rá.


Én Szigetszentmiklóson akartam egyszobás lakást venni, pár hete történt meg, hogy az ingatlanos felrakott egy újszerü ilyen lakást és ráadásul nem is olcsón. Kb a hirdetés megjelenése után 2 órával hivtam fel, ráadásul épp Húsvét vasárnap volt, azt mondta hogy már megvan a vevő a lakásra(!!!), mert van egy fiatalember akiről tudja h ilyen lakást keres és megigérte neki hogy neki mutatja meg először, de azért felrakta a hirdetést mert fel kell. Ok. Felhivtam 2 nap múlva h mi a helyzet, azt mondta hogy 3-an nézték meg a lakást, és mindhárom meg akarta venni, végül nem is azé a fiatalemberé lett akinek odaigérte..

Szóval elég reménytelen a helyzet. Most én is szóltam ennek az ingatlanosnak h szóljon nekem ha lesz hasonló eladó lakást, de ahogy tudom nem én vagyok az egyetlen, rajtam kivül még többen állnak sorban, és elég kicsi a kinálat, azóta nem is tettek fel új eladó ingatlant. Az árak meg egyre csak emelkednek, főleg ilyen kereslet mellett.

2018. ápr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!