Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért vannak Magyarországon...

Miért vannak Magyarországon elszállva a lakásárak?

Figyelt kérdés
Örülök, ha majd egy kis szerencsével 100 évesen végre tudok venni egy kiseeb laksát a környéken, annyira el vannak szállva az ingatlanárak, van a környéken olyan lakás, aminek a m² ára ~500'000 forint. A Kádár-koraszakban és az 1990-es években a szüleim és a nagyszüleim 3-5 év munkával képesek voltak venni egy nagyobbacska házat a környéken. Ha egy nap dolgozok 72 órát még akkor sem tudnék a környéken lakást venni, 100 év alatt sem, annyira drága lett minden. De miért lett ennyire drága minden a fizetésekhez képest az elmúlt évtizedekben?

2018. júl. 14. 10:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Tényleg lehetetlen lakást venni, legalábbis Budapesten, szülői és egyéb segítség nélkül. A szakmám miatt csak Bp.-en találok állást(egyébként mérnök vagyok), így kénytelen leszek egész életemben albérletben lakni, vagy irány külföld. Egyedül, alkalmazotti munkából - néhány kivételtől eltekintve - jelenleg nem lehet a fővárosban családot alapítani, ha erős családfővé válás a cél (értsd: határozottság, a család megóvása, biztonság, jó életkörülmények, saját ház), akkor vállalkozóként kell dolgozni.


A magyar kapzsiság határtalan, amíg van legalább egy főnököd semmid sem lesz, mert a végletekig ki fog használni. A munkád értéke mindig messze lesz attól, amennyit kapsz érte. Tehát vagy vállalkozni kell, és/vagy kimenni egy jobb módú országba, és keményen dolgozni, nyitott szemmel járni. Magyar alkalmazottként (kivétel mindig van) teljesen reménytelen a helyzet.

2019. jan. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Gyerekek, hagyjuk már ezt a sok süketelést!

Én - Erdélyből áttelepült magyarként, viszonylag jó keresőként, diplomásként, igaz egy szál magamban, és már kocsitulajdonosként - 28 év kemény munka árán tudtam lakást venni. Normális ez? Nem, nem normális. Ez azt jelenti, hogy az emberek - és nem csak a szakképzetlen melósok, a prolik - ki vannak zsákmányolva. Lehet itt fene nagy demokrácia, meg kapitalizmus, meg piacgazdaság stb. stb., ez mind ócska, megtévesztő duma. A tény az - még egyszer leírom -, hogy az emberek KI VANNAK ZSÁKMÁNYOLVA. Hagyjuk most az okokat, ez itt most lényegtelen.

A másik: a lakás, a lakhatás olyan, mint a levegő, a víz, az erdők, az altalaj kincsei, az energiatermelés, a hadiipar... hadd ne soroljam! Lejött már a lényeg? STRATÉGIAI ELEM AZ ORSZÁG ÉLETÉBEN. Mi következik ebből?

Egyrészt az, hogy alapból jár minden állampolgárnak,

2019. jan. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

folytatom (a technika ördöge, ugye)...

másrészt: kül- és belföldi földi beavatkozás, spekuláció, befektetési gazfickóság, manipuláció stb. ellen VÉDENI KELL magát az ingatlanállományt, és a vele kapcsolatos jogokat is.

EZ ITT A LÉNYEG SZÉPEN LEÍRVA!

A büdös életben nem lesz itt normális élet, demográfiailag is, meg úgy általában politikailag is, amíg ez nem lesz elrendezve.

Virágzó országot kizsákmányolt, végletekig kizsigerelt, a reménytelenség útjára kergetett emberek a büdös életben nem fognak teremteni.

Tehát, igen, ez egy szociális kérdés is, de alapból csak olyannak járjon, aki dolgozik, adót fizet. Vagyis, én a Fidesz gyermekcsináláshoz kötött politikáját sem helyeslem teljesen, a libsibolsik rablógazdaságra építő politikáját sem. A helyes út a piaci verseny, de államilag ellenőrzött keretek között, PLUSZ olyan jogszabályok (alkotmányban rögzítettek), amelyek NORMALITÁST hoznak ezen a téren a mai zsiványság helyett.

2019. jan. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Előző, kicsit messzire mentél az okkeresésben, szerintem ettől egyszerűbb a helyzet.

28 év kemény munka után vettél lakást. Kérdés,hogy mennyire kerestél?Manapság azért a fiataloknál a diplomás átlagbér nem kevés,feltéve,hogy kenyérkereső diplomával dolgoznak.

Nem kevés egy jó szakmunkás bére sem, tehát a 28 év kemény munkát egy kicsit sokallom a lakásvásárláshoz.


Nagy különbség van a vidéki és budapesti ingatlanárak között is, Budapesten belül, a kerületi nm2 árak között szintén.


Különbözőek a lehetőségeink, azzal kell élni, és addig nyújtózkodni amíg megengedi a keretünk.

2019. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Ezt egy szimpla gazdasági stratégia idézte elő, amit a 2008-es válság eredményezett. Tudvalevő, hogy nehéz gazdasági helyzetben lendíteni, pörgetni kell a gazdaságot, támogatni kell a beruházásokat. Mesterségesen pénzt kell teremteni. Ez megtörtént és jól látszik az eredménye, ami nem feltétlenül negatív, mégha egyszerű kisembernek ez is csapódik le. Furán hangzik, de stabil gazdaságnak nevezhetjük magunkat az intézkedések hatására.

Baromi sok pozitív és negatív vonzata van ennek, többek között az, ami a kérdésben is szerepel.

Mivel eljutottunk oda, hogy a gazdaság lassan túlpörög, ezért eljön az a pont, amikor szorítani fognak, vagyis pénzügy politikai megfontolásból pénzt fognak mesterségesen kivonni a rendszerből. Látható előjele ennek pl. a jegybanki alapkamat emelés, amit már régen beharangoztak és reális lépés is. Kevesebb lesz a hitel kihelyezés. Ennek közép távon csökkenő ütemű lakásár növekedés lesz az eredménye, esetleg stagnáló. Érzésre még kevesebben fognak saját ingatlanhoz jutni, mint eddig, hiszen nem fognak boldognak/boldogtalannak hitelt szórni, de persze ez sem feltétlenül tény.

Ezek mind-mind generált tényezők, aminek nem lehet elejét venni, hiszen a kormány kompletten nézi a gazdaságot és nem azt tekinti, hogy Géza bá' 30 évnyi munkaviszony után vajon saját házban lakik-e már. Ez csak egy vonzat, amit kezelni/kompenzálni kell valamilyen téren, ha munkaképes állományt kíván megtartani az ország.


Vidék és a gazdaságilag jobb helyzetben lévő területek között (Pest, Győr-Moson-Sopron megye) azért nem tennék éles különbséget, mert összehasonlíthatatlan egyrészt. Másrészt lehet, hogy én mérnökként Budapest környékén kétszer annyit keresek, mint vidéken keresnék, de a lakásom is 2-szer annyiba került, mint egy hasonló vidéki és addig az albérletem is felélte a többlet pénzt jórészt, amit megkerestem. Ez is általános. Nem ér helyben többet a pénzem, mint egy vidéki városban a fele ennyi, ugyanebben az élethelyzetben. Saját lakásban, hitel nélkül már persze más lenne a helyzet.


Megjegyzem annyira sok hiányszakma van ma, amit meg is fizetnének, ha lenne rá munkaerő, hogy én nem érzem azt a "nincstelenséget", amiről sokan itt a gyakorin beszélnek.

Ha nem jó, költözni kell. Ha nem jó, képeznie kell magát az embernek. Mindig törekedni a jobbra. Ha kell, 50 évesen is.

2019. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Előző!

Ezeket a dolgokat csak gazdasági, pénzügyi szempontok alapján nem szabad megítélni. Fent leírtam miért.

A másik: könnyű azt mondani, hogy képezze magát az ember. Amikor a mindennapi megélhetésért küzdesz, akkor nem igazán van időd, energiád, kedved és - nem utolsó sorban - pénzed képezgetni. Pláne, ha már van család, ilyenek.

2019. jan. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy könnyű... de erőfeszítés nélkül ne várjunk csodát.
2019. jan. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!