Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen döntés lenne szerintete...

Milyen döntés lenne szerintetek Budapestről egy alföldi tanyára költözni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Budapesten (belvárosi lakásban, hozzá nulla kert, még erkélyem sincs) lakom és itt dolgozom, és azon gondolkodom, hogy néhány év pénzgyűjtés után egy alföldi tanyára költöznék.


Valahogyan nagyon vonz az alföld, a "végtelen semmi" látványa, és az egymástól viszonylag távol (értsd: akár több 100 méterre) álló házak nagy kerttel is hangulatosak számomra.

Olyan jó érzés lenne egy kietlen mezőkkel, szántóföldekkel körbeölelt tanyán lakni, ahol a legközelebbi civilizáció (értsd: falu) is kilométerekre van a házamtól!


Nézegetem az ingatlanhirdetéseket, és elég jó áron kínálják a (persze felújítandó) ingatlanokat.


De olykor mégis bizonytalan vagyok.


Mennyire érné meg manapság Budapestről egy alföldi tanyára költözni?

Van lehetőség arra, hogy amolyan "önfenntartó" (értsd: a kiadásokat (rezsiköltség, bevásárlás) minimálisra (persze nem nullára) csökkenteni) életmódot tudjak folytatni úgy, hogy közben ne fagyoskodjak, éhezzek?

Hány hektár föld kell egy ember ellátáshoz?


És még egy utolsó kérdés ezzel kapcsolatosan: Mennyire jellemzőek a lopások, betörések a tanyákon?



2018. júl. 19. 18:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az álom kategória. Faluról származom és pontosan tudom, hogy még egy falusi, minimális kerttel és udvarral rendelkező családi ház is állandó munkát ad. Ez még gondozható meló mellett, de csinálná egyedül a hóhér.

Az ember belefárad egy idő után ugyanabba a körforgásba.

Családdal, segítséggel más persze, de egyedül sosem.

Gondolni kell tanya esetében arra is, hogy miből fogsz élni, lesz-e családod, a gyerekek hogyan és hova fognak iskolába járni, milyen messze van egészségügyi ellátás, vagy a segítség bármilyen formája.

Én félnék.

Szerintem régen volt ennek egy feelingje, amíg az igazi nagy öregek laktak ilyen helyeken, állatokat tartottak, földet műveltek, kertet gondoztak, ez volt az életük.

Ma már ezeken a kietlen helyeken mindennap hallani valami borzadájt. Kirabolta, betört, megölte, stb. Jobb esetben csak a terményed 80%-át hordják el észrevétlenül.

Erre a mai civilizáció h*lye szerintem, már bocsánat.


Ahhoz, hogy önfenntartó légy, hatalmas területet kell művelned, öntöznöd, gondoznod, állatokat nevelned, etetned, feldolgoznod. Ez mind pénz. Nagyon sok pénz, tehát többletet kéne termelned, amit eltudsz adni és fedezni tudod belőle a saját fenntartásodhoz szükséges dolgokat. Ez a mai világban kicsiben már szerintem nagyon ritkán működik.

2018. júl. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
75%
Az a baj, hogy ha már kérdezed, akkor nem vagy biztos magadban és ha ennyire nem vagy biztos, akkor ne vágj bele, máskülönben nem kérdeznéd és már rég intéznéd a kültözést.
2018. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%
Javasolnám vegyél egy kertet kisházzal akár tanyát bagóért. Vannak ilyenek. Járj le egy két évig rájössz tudod e gondozni. Jók lehetnek az ilyen tanyák kis házak kertel de úgy hogy mellette van munkahelyed. Anélkül nem megy
2018. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Van agy ismerős család aki városban, társasházban él. Vettek egy tanyát, amit szépen felújítottak, tartozik hozzá egy jó nagy terület is, amit beparkosítottak, medence van, pár sor veteményeskert, kemencét építettek+nyársalót, zárt terasszal, nagyon klassz lett. Évek óta szépítgetik, újítják. Fürdőszoba is van, tehát elvileg modernizálták. Nem is olyan messze van még pár tanya, tehát nem annyira kietlen a hely, pár km-re van a nagyobb település, boltba odajárnak, termálfürdő is van, programokkal.


Az utat sosem csinálták meg arra és nem is fogják. Télen is lemennek néha, bár a környező tanyákon van aki életvitelszerűen ott él.


Úgy nagyon klassz,hogy időnként lemész-visszamész, de ahhoz, hogy egy tanyát modernizálj,olyanná tedd,hogy barátokat fogadj, megünnepeljetek egy szülinapot, el tudjátok tölteni az időt kellemesen...hát...ahhoz rengeteg munka kell. + oda lehordani mindent, berendezni, a felújításhoz szükséges anyagokat kivinni..mestert találni, vagy hozzáértő szakembert aki segít a felújításban, nem egyszerű.


Ha olyan tanyát veszel ahová betonút vezet, kiépített, közművesített, vagyis villany van, és legalább fúrt kút,valamennyire rendben van, az eléggé drága, nem éri meg befektetni. Ha Te újítgatod, kb. 5 év kell és rendszeres lejárogatás,hogy rendbe tedd, kialakítsd.


Életvitelszerűen ma tanyán élni sem budapestiként, se munkahelyhez kötötten,m nem érdemes.


Ha viszont hétvégi házként, nyaralóként tartanád fenn, akkor azért járnál le,hogy dolgozz, ott, a nagy semmi közepén.


Én a helyedben vennék egy nyaralót, valami kisebb fürdőhelyen, amihez tartozik egy kis zöld terület/kiülő, nyársaló stb. is.

Megkapnád annyiért mint egy tanyát.


Valami ilyet képzelek el. Ráadásul ezt ki tudod adni abban az időszakban amikor nem használod.

Ismerem a helyet, közel a Mátra, nagyon sokan járnak oda.

Bizonyára alkuképesek az árak,mint minden ingatlannál.



[link]


[link]

2018. júl. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérlek: az első éjszaka után pánikszerűen fogsz visszaköltözni Budapestre, ha még vissza tudsz. Ott ha valami gondod van, mire kiér a rendőr, mentő már minden eldőlt. Postás az út szélén lévő ládákig kézbesít, ahonnan a tanya akár még kilométerekre is lehet. Mindenhez autó kell.


A szegedi tanyavilágról: többször kellett felkeresnem különféle ügyekben, amik a főút mellett vannak, még hagyján, de amik bentebb...

2018. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is gondolkozom elég komolyan valami hasonlóban, leírnád, léptél-e ez ügyben, vagy mit gondolsz most erről?


Szerintem tanyán a lopások miatt is érdemes tartani 1-2 kaukázusit, vagy más kutyát. Ők a szárnyasokat, apróbb jószágot is megvédik a rókától, menyéttől stb, más állatoktól.

Hogy hány hektár szükséges 1 embernek, az attól is függ, mit eszel, mit nem, mennyit (hús, gabona, tej...) , és hogy terem a föld stb.....

2019. jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Már csak önálló tanyát, földterület nélkül, nemigazán tudsz venni. Annak pedig feltételei vannak,hogy földet vásárolj és gazdálkodj, de gondolom ezt nem is szeretnéd.


A főváros zajából jó kiszabadulni egy időre, de ez messzemenőkig nem azonos azzal,hogy életvitelszerűen ott élj.Az pedig,hogy Te egy tanyát ott hagyj, és időnként kilátogass, a mai világban egyelő azzal,hogy a következő látogatásodra ami mozdítható mind elviszik.


A "Hány hektár föld kell egy ember ellátáshoz?" kérdésed arra vonatkozik,hogy ott szeretnéd megtermelni a családnak szükséges zöldségféléket? Nos, ahhoz nem kell hektárnyi föld, egy 1000-1500 nm2-es kertben minden megterem egy 3-4 tagú családnak.

2019. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!