Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért hiszik azt az emberek...

Miért hiszik azt az emberek Magyarországon, hogy Hálivudban laknak?

Figyelt kérdés

Lepusztult panelokat hirdetnek több tizmilliokert,miközben lassan mar Ausztriaban is olcsobbak a lakasok mint nalunk.:


[link]


Vagy lemaradtam valamiröl? Nalunk is mar atlag 2 ezer eurot keresnek az emberek és azt is evente 14x? Elnezest..en ugy tudtam,hogy az összeszerelö üzemekben meg mindig 140 netto a divat.Az is inkabb több müszakban.



2018. júl. 21. 14:45
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

7: Egyébként jó a gondolatmenet.

Megmagyarázhatja azt is, miért akadályozta meg 4 ingatlanos is az adásvételünket (4 lakásra tettünk ajánlatot), és csak az 5. sikerült, amit magánszemélynek tettünk! 10 hónapunk ment rá a lakásvételre emiatt. (Készpénzes vevők vagyunk.)

És nem értettük a viselkedésünket, volt aki kifejezetten ellenséges volt velünk, amiért meg akartuk venni az általa árult lakást, és még a 3%-os (!!) fizetési biztosíték letétele után is mindenáron azzal vádolt minket, hogy mi nem is gondoljuk komolyan a lakásvételt...

2018. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

@ 11/11


Sok ilyen törtenetet lehetne meselni..

Haver Spanyolorszagban nez lakast.Par percre a tengerparttol 30 ezer euro.Ingatlanos rateszi a kis kapzsi kezet,es rogton 37 ezer lett belöle!!!Par nap alatt!! Honnan tudjuk? Mert megtalaltuk cache-ben ugyanazt a lakast. (Az internet nem felejt). Na most ezek utan lehet mondani,hogy nem beszelik fel az arakat.


A legjobb pedig,hogy a nyomi ingatlanosnak azon kivul,hogy lefenykepezi,es a teleirja rizsaval a hirdetest,nincs mas dolga.Ja igen,meg neha autokazni is kell,illetve ajtokat nyitogatni.

Figyelembe ajanlanam ezt a Family Guy reszt.Tokeletesen lattak a problemat mar evekkel ezelott is:

[link]



Hirdetek egy hazat videken. Beleirtam a hirdetesbe,hogy ingatlanosok ne keressenek,illetve be is pipaltam.

Ennek ellenere felhivnak.Termeszetesen nem jelentik be,hogy: Jozsika vagyok,ingatlanos". De nagyon profin,felkeszülten kikerdeznek a hazzal kapcsolatban,ugy ahogy a maganszemelyek altalaban nem szoktak. Illetve a lenyeges kulonbseg meg,hogy nem akarnak talalkozot. Telefonon keresztül szeretnenek minden apro kis hulyesegre valaszt kapni..ha pedig ugy latjak,hogy: ,,na itt akar a kis kampos orromat bele is uthetnem",na akkor kezdik el surgetni a talalkat.En pedig kb ilyenkor nyomom rajuk a telefont.

2018. júl. 22. 17:44
 13/44 anonim ***** válasza:

12: Ezt azért rosszul teszed, mert én magánszemélyként pont így kommunikálok, mert ezek alapján az infók alapján döntök. És nekem még nem jött olyan ingatlanos hívásom, ahol eltitkolták volna, hogy ők ingatlanosok.

De rá is kérdezhetsz, hogy magánszemélyek-e a hívók, meg fogják mondani.

2018. júl. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
12: Jaigen, az ingatlanos azonnal jönni akar, mert szerződést akar kötni. Szóval ezt benézted néhány esetben, és a komoly vevőre csaptad rá a kagylót. a vevőnek csak az esélyes lakásokat éri meg megnézni, és azt az adatokból tudja felmérni, melyik esélyes. Munka, főállás mellett egy családnak így is 2-5 év megtalálni álmai otthonát, legalábbis nekünk ennyibe telt mindig, eddig 7 adásvételünk volt.
2018. júl. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

@ Utolso


Baromira nincs igazad,mert csak akkor akar veled szerzodest kotni,ha azt latja,hogy neki is csurran cseppen valami.

Aki komoly erdeklodo,az vagy : ,,Jo napot megvan meg a haz,mikor lehetne megnezni?"


Vagy 1-2 kerdes,es szinten szemelyes talalkozo fele probalja terelni a dolgot.


Az ingatlanos pedig olyanokat kerdez ami csak az ö kis ingatlanos agyaban merülhet fel,mert meg valaszolni sem tudok ra.

2018. júl. 22. 20:44
 16/44 anonim ***** válasza:
90%

15: Az teljesen természetes, hogy szerződést jutalékra kötnek, nem ingyen, és elég magas FIX tarifája van mindüknek. Szóval mi ez a "ha csak akkor köt, ha neki is csurran-cseppen valami"-dolog?

Ilyen nincs, közli, hogy 6%+ÁFA, és jönne.

Nem fog kikérdezgetni a részletekről, ha nem ő adhatja el...

2018. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

15:

Ha ragaszkodsz ehhez a meggyőződésedhez, lehet, minket is kitessékeltél már, pedig készpénzes vevők vagyunk, azonnal fizetünk, és mindenben alkalmazkodunk az eladó igényeihez.

Számunkra is több nap, míg utánanéznek az eladók azoknak az infóknak, amiket kérünk. Van, amit azért kérünk, mert ügyvéd kéri a szerződéskötéshez. Ha minden körülmény korrekt, csak akkor érdekel egy ingatlan. Ahol mismásolnak, nem adnak infókat, vagy nem is hajlandók megszerezni azokat az infókat, amihez egy vevőnek anyagi érdeke fűződik, akkor felejtős.

Megjegyzem, ezek többségét pont az ingatlanosok nem szokták tudni megmondani nekünk, és nem is hajlandók utánajárni. Tulajok többnyire segítőkészek ebben.

2018. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

"Aki komoly erdeklodo,az vagy : ,,Jo napot megvan meg a haz,mikor lehetne megnezni?"



Vagy 1-2 kerdes,es szinten szemelyes talalkozo fele probalja terelni a dolgot."


Ezt rutintalan vevő teszi, aki kevésbé anyagi megfontolásból vásárol.

Mi áttúrjuk a TELJES netet, felhívunk minden szóba jöhetőt, azaz akár napi 40-50 ingatlant is, és abból szűkítünk. Van persze, amiről meg vannak adva korrektül az infók, és nem szükséges telefonos infógyűjtés, mert minden, ami érdekes lehet, második megnézéskor aktuális, vagy ajénlattételkor. De bizony van, ahol pl. hiányzik az alaprajz, pontos cím, stb.

Természetesen nincs életidőm napi 50 ingatlant megnézni, tehát kellenek fotók, alaprajz, műszaki infók, milyen hamar költözhető, milyen élethelyzetben vannak, stb.

2018. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, egy árat nem lehet "felbeszélni". Ahol én adtam el az anyémet, ott ingatlanos nélkül is 800.000ft fölött van a nm ár, és a vevők felfelé licitáltak ...


De, van rá pénz.


Ha pedig összehasolítani akarsz, hasonlítsd Budapestet Bécs árához ... még mindig van felfelé lehetőség, de Pozsonyhoz, Prágához képest is.


Közgazdaságtan, alapfok: ha alacsonyak a betéti kamatok, a kisbefektetők ingatlanba menekítik a pénzüket. Majd ha emelekedik a jegybanki alapkamat (és nem 1%-ot max.), akkor megváltozik a tendencia.

2018. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

15

Rám is mindig azt hiszik, hogy ingatlanos vagyok, mert soha nem megyek ki megnézni, amgí az alapok nem tisztázottak. Nem érek rá minden hülyéhez elmenni, aki hiányos infókat tesz fel a házról, lakásról.


ALAP, hogy megkérdezed

-a tulajdoni lap tisztaságát és a tulajdonosi kört

-falazat-szigetelés anyaga ÉS éve

-fűtési rendszer

-nyílászárók típusa, pontosan

-mikor költözhető

-kérek alaprajzot mailben, mert ha az nem megfelelő, mindek mászkáljak

-megvannak-e a számlák a felújításokról

-van-e rajta hitel

-mikor történt esetleges felújítás és KI csinálta, erről dokumentumok

-ha lakás, akkor a társasház vagyoni helyzete és a közös képviselő elérhetősége, hogy egyeztetni tudjam vele, vannak-e tartozások, tartalékok, milyenek a lakók stb.

-parkolóhely


És ami még most nem jutott eszembe. Ez alap, aminek ha nem felel meg, ki sem megyek. Ki az az idióta, aki ráér szájat tátani hónapokig?


Az előző lakásomat 3 megnézés után vettem meg, a mostanihoz pedig a fentiek tisztázása után kimentem és meg is vettem a helyszínen.

2018. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!