Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok, milyen üzlet?

Mit gondoltok, milyen üzlet?

Figyelt kérdés

Ha önkörmányzati lakásra cserélném, ráfizetéssel a jeelenleg én tulajdonomban lévő lakásomat...

A ráfizetés összegéből pedig pont kitudnám fizetni a lakáshitelemet.

Amit munkával amúgy is ki tudnék fizetni, legkésőbb 4-5 éven belül?



2018. aug. 22. 21:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy az van a fejében hogy akkor nulláról indulnánk"

Hát ebben igaza van! Tényleg nulláról indulnál (inkább mínuszból).

Ha a tulajdonodban van akkor miért anyukád akarja elcserélni?

2018. aug. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg neki logikusan levezetni.


Most van egy lakás tulajdona x tartozással, ami 4-5 év múlva nulla és neki ott marad a lakás, amire csak a rezsit kell fizetnie (meg persze néha ezt azt csinálgatni, de az nem nagy dolog).


Ha ezt eladja és önkormányzati lakásba megy, akkor kifizeti a hitelét ugyan, de nem marad semmije és élete végéig fizetheti a bérleti díjat, illetve függhet az önkoritól a lakhatása. Ha egyszer kirakják és albérletbe kell mennie, az még többe fog kerülni.


Ebben én semmiféle pozitív dolgot nem látok, csak azt, hogy megszabadul egy hiteltől... ami mindig jó, de ebben az esetben ez a kisebb rossz.

2018. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha valamiért most nagyon szorít a cipő, kössetek olyan kompromisszumot, hogy egy időre visszamész a szülői házba és a lakásodat kiadod. A bérleti díj meg fedezi a hitelt.

Én biztos, hogy ezt tenném.

2018. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%
Egyedülállóknak nemigen adnak önkormányzati bérlakást. De az egész felvetés számomra nem elfogadható. Anyukád nem demens picit?
2018. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

#14

Ha magántulajdonú ingatlanát adja cserébe, akkor nem akadály az egyedülállóság.

Ettől függetlenül totálisan önsorsrontó a gondolat.

2018. aug. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Máséban lakni (akár az önkormányzatéban) nem egy életbiztosítás, hogy holnap nem leszel a híd alatt.
2018. aug. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont van egy ismerősöm, akinek nyár elején küldte a levelet az önkormányzat, hogy szeptember végéig lesz szíves kiköltözni. 15 éve élnek abban a házban, egy vagyont ráköltöttek. Senkit nem érdekelt, ugyanúgy kitették őket.

Értem én, hogy jó volt 15 évig fillérekért lakni valahol, de a saját az azért még is saját!

2018. aug. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Elementáris baromság, minden eszközzel akadályozd meg.
2018. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!