Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vásárolnátok Ukrajnában...

Vásárolnátok Ukrajnában lakást (Ungvár/Lviv/Kijev) befektetés céljából?

Figyelt kérdés
Új építésű lakások esetében már 10.000 hrivnya/m2-től kaphatóak a lakások. Ez durván 100.000 ft/m2-es árnak felel meg.

2018. szept. 9. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2018. szept. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2018. szept. 9. 10:00
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

#2

És miért igen?

Befektetési céllal, tehát ki akarod adni.

Kinek és hogyan, de főleg mennyiért, hogy meg is érje?

Nyilván nem te fogsz rohangálni felügyelni, takarítani, karbantartásokat levezényelni, készülékeket javíttatni, vagy lecserélni, hanem erre meg kell bíznod valakit, aki szintén nem ingyen dolgozik.

Kifizetsz 6 milliót egy lakásra Ukrajnában, amit magyar pénzben 20-30ezerért tudsz kiadni (arányaiban az árához) ebből 100 év alatt nem jön össze a befektetésed, nem hogy a hasznot hozna.

Gondolkodj ember!

Ha van ennyid, itthon vegyél lakást hitelre, azt add ki, a bérleti díjból megvan a törlesztésed és lesz egy lakásod!

2018. szept. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
66%
Debrecenben vegyél. De minél hamarabb.
2018. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ukrajna egy volatilis hely.

Akkor már tényleg menj inkább Debrecenbe, és vegyél ott pulykakakast! :-)


Egyetlen esetben érdemes arrafelé ilyesmibe belemenni: ha ottani állampolgár vagy (vagyis, kárpátaljai magyar).

2018. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem?"


- mert nem ismerem az ukrajnai viszonyokat (bérleményben élők aránya, átlagfizetés, általános kereslet a bérleményre),

- nem vagyok naprakész a történésekről (demográfiai változások, külpolitikai változások),

- nem ismerem az ukrajnai törvényeket,

- nincs róla információm, hogy jó befektetés-e ott venni (mennyiért lehet venni, mennyiért lehet kiadni),

- nem beszélek ukránul,

- nem tudnám hogyan intézni a vitás eseteket személyes jelenlét nélkül.

2018. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Majd jönnek és szétlövik a házat az oroszok és leshetsz. Csak viccelek. Vagy nem?

Fektess inkább aranyba. Az a legbiztosabb.

2018. okt. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Uh utolso,megjosoltad. Kerdezo remeljuk nem vett vegul ott hazat....
2022. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, kemény így visszaolvasni a 18-as kommentjét.
2022. márc. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én voltam a 7-es.

Nem vagyok jós, csak gondolkoztam és következtettem.

Volt egy másik kommentem, sokkal régebbről (2013-ban, vagy 2014-ben azt hiszem), hogy a korábbi járványok időbeli eloszlása és a megelőző 15 évben felbukkanó vírusok alapján várható egy spanyolnáthával összemérhető szintű járvány. Azt a régi válaszomat is nagyon lehúzták. 2018 körül jelentek meg publikációk arról, hogy a tudósok szerint elképzelhető egy járvány és előre fel kell rá készülnünk.

Más következtetéseimet már le sem merem írni.

2022. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!