Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért alkalmaz szinte mindenki...

Miért alkalmaz szinte mindenki ingatlanközvetítőt?

Figyelt kérdés

Nem tudom megérteni, hogy aki el akarja adni a lakását / házát, az miért alkalmaz az esetek döntő többségében ingatlanközvetítőt? Úgy értem, hogy az ingatlanosok többsége kókler, tisztelet a kivételnek. Pocsék beállítású, pocsék minőségű képek, alaprajz hiánya az esetek felében, semmitmondó szöveg sokszor helyesírási hibákkal, lényeges információk (pl. hogy csak készpénzes vevőt várnak) hiánya, ami miatt fölöslegesen telefonál a vevőjelölt, stb. A többség annyit csinál, hogy pár hánya-vetett képet egy sablon szöveggel felrak 2-3 ingatlan portálra. Hát, ezt én is meg tudom csinálni, ez nem ér több százezret!

Oké, értem én, hogy sokszor az eladó csinálja a képeket, de én ha ingatlanos lennék, akkor azt mondanám, hogy "ne haragudjon, körbefotóznám a lakást, hogy nagyobb legyen az érdeklődés".

Vagy csak ennyire analfabéták az emberek, hogy kifizetnek százezreket, mert még egy internetes hirdetést se tudnak feladni?



2018. szept. 24. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Az utolsó kérdésedben a válasz: akik ennyire analfabéták, azok teszik kizárólag.


Az én élményem: profi fotókat csináltattam, az ingatlan nagyon keresett és jó drága volt, amit eladtam. Az ingatlanosok 80%-a felhívott, hogy "küldjem át a képeket", és ő majd kiteszi a saját oldalára meg a netre, volt olyan, aki küzölte, hogy kijön, megnézi, én pedig adjak képeket.


Kérdeztem is, hogy miért fizetnék nekik: a saját képeimért vagy a netre feltötltésérért, mert mindkettőt elvégzem magam is?


A kdvencem amúgy az, amikor felhívnak és közlik, hogy 3 hónap alatt garantáltan eladják. Mondtam nekik, hogy én 3 óra alatt is garantáltam eladom, csak eléggé le kell vinni az árat :)) Nem elkótyavetyélni akarom, hanem megvárni a evőt, aki a valóban reális árat adja meg érte.


Ingatlanos nélkül adtam el. 4 hónap alatt. Egy átlagosnál drágább és nagyobb lakást.


Ma ebben az országban mindneki "ingatlanos", aki nem ért semmihez, mert azt hiszik, ez könnyű pénz.

2018. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%

Nem a hirdetésért fizetik.

Hanem az időért.

Mert nem az első vevő fogja megvenni a házat. ÉS addig is a telefont fel kell venni, kérdésekre válaszolni, időpontot egyeztetni, ott lenni, megmutatni a lakást, megmutatni akár még egyszer...


SZóval ezért.

Egy átlag ember nem tud mindig a rendelkezésre állni, és nem tud ennyit telefonálni...



És az, hogy csak kp-s vevőnek adsz el, az téged minősít. Neked nem mindegy, honnan van a pénz ( a hitel is kp, amikor a számládon landol)? De kp-ra csak szűk réteg vásárol, és sokkal kisebb eséllyel adsz el.

2018. szept. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

2

A kérdésekre az ingatlanosok legnagyobb része nem tud válaszolni. Kulcsot nem adtam még soha ki a kezemből, tehát az idő sem játszik.


Aki pedig már harmadszor akarja nézegetni, az sosem fogja megvenni. Ez az elmúlt 4 eladásom tapasztalata.

2018. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Van akinek az ideje fontosabb, mint az a pénz, amit az ingatlanosnak kifizet.
2018. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2 vagyok:

mi 2x néztük meg, és meg is vettük. Hitelre.

2018. szept. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
3# mi pl kétszer néztük meg. Egyszer a férjemmel, egyszer a szülőkkel. Ezen kívül az értékbecsléshez is ki kellett jönnie az ingatlanosnam. És még ki tudja hányszor mutatta meg másoknak a lakást. Van akinek megér ennyit, van akinek nem. Nyilván ha benne laknèk a lakásban én sem adnám oda a kulcsot h idrgeenek mászkáljanak az otthonomba míg nem vagyok otthon.
2018. szept. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Ingatlanos biztonságot jelent, ha egyedül vagy otthon és jönnek a vevők. Ki tudja, kiben mi lakik? És persze minden elől van, mi van, ha ragad a keze?
2018. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Készpénzt kértek, banki átutalás nem jöhetett szóba. Mint kiderült, minden számlájuk zárolva volt (devizahiteles család, az öregek voltak a kezesek). És nekünk csaknem 80 ezer pluszba került a készpénzes akció, de megérte. Az árral jól lementek, hogy el tudják adni.
2018. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#2: A "csak készpénzes" kikötést nem az eladók szokták. Általában akkor van ez, ha pl. zártkerti az ingatlan vagy nem lakóház minősítésben van a földhivatalnál bejegyezve. Ilyenkor nem ad rá hitelt a bank, tehát csak készpénzes vétel játszik. Banki visszavett ingatlannál szintén. Csak ezt nem szokták megemlíteni, pedig lényeges!


#4: Vegyünk egy átlagos lakást mondjuk 20 milliós értéken. Jó helyen van, így naponta 10-en telefonálnak és minden nap ketten meg akarják nézni. Egy telefonhívás 8 perc, egy megtekintés 3/4 óra. Az hetente kb 20 óra elfoglaltság. Oké, ez egy fél munkahét, tehát sok. Tegyük fel, 2 hónap alatt elkel az ingatlan, tehát 160 óra munka van benne.

Namost egy átlagos ingatlanos kér vagy 3%-ot, azaz 20 millió esetén 600 ezret. Az 160 órára 3750 Ft/óra, ami több, mint 600 ezer forint egy hónapra. Nettóban. Nem túl sokan keresnek ennyit. És ez még egy kisarkított példa volt, mert legtöbbször nincs ennyi érdeklődő. Különben is, többnyire a tulaj is jelen van a lakás bemutatásakor, nem csak az ingatlanos, tehát nem spórol időt.


Én pár éve ingatlanos nélkül, tulajtól vettem a lakást és szerencsére sikerült áron alul hozzájutnom. Ha majd eladom, nekem se fog kelleni ingatlanos, csak az ügyvéd.

2018. szept. 24. 12:48
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Én pár éve ingatlanostól vettem házat. A tulajjal csak akkor találkoztam az ingatlanos irodájában, amikor meg is kapta a foglalót, és előszerződést írtunk. Én is tudtam alkudni. De előtte 2x megnéztük a házat.
2018. szept. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!