Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ennyi fizetés mellett bele...

Ennyi fizetés mellett bele mernétek vágni egy lakás vásárlásba?

Figyelt kérdés

160e a netto fizum..

Kb 8m értékig szeretnék egy lakást venni.

Kb 60ezer forint korul lenne a hitel havonta.


2018. szept. 24. 20:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hany eves vagy, de koss inkabb 1 vagy esetleg 2 fundamentat, az havi 20 vagy 40 ezer. Abbol kesobb lehet meg lakasod/hazad, foleg ha videken laksz. Ha nem surget az ido en mindenkepp ezt valasztanam, kevesbe rizikos akkor, ha esetleg nem tudod fizetni, mintha vennel most egy lakast. En kitolnam ezt 4-6-8 evvel a helyedben, addig meg a fizud is lehet, hogy jobban alakul, lehet, hogy az ingatlanpiac is (bar erre kicsit az esely). De igy, most en a helyedben nem vagnek bele.
2018. szept. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Van fundamentam! Par éve már fizetem!

Köszönöm a valaszokat!

2018. szept. 26. 08:24
 13/13 anonim ***** válasza:

Az merőben élethelyzet függő.

Mi Budapest vonzáskörzetében élünk, a családjaink 200 km-re tőlünk. Számunkra nem opció, hogy tudjuk e fizetni a lakhatásunkat vagy sem. Totál mindegy, hogy albérlet, vagy hiteltörlesztő, de erre MINDIG elő kell teremteni a pénzt ha tetszik, ha nem.

Ebből kiindulva mivel a hiteltörlesztés jelenleg éppen olcsóbbnak is mondható akár (előtakarékossággal már nem annyira), ezért mi belevágtunk, mert így legalább a sajátunkra dobáljuk be a feneketlen kút aljára a pénzt, nem az ablakon rázzuk ki a pénzes zsákot.


Szóval élethelyzet függő lenne, hogy belemennék-e ebbe ilyen feltételekkel vagy sem. Ha tudsz otthon élni, akkor valószínű nem. Inkább még gyűjtögetnék. Ha albérletet fizetsz, akkor már elgondolkodtató.

2018. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!