Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülálló fiatalok, ti mit...

Egyedülálló fiatalok, ti mit gondoltok a CSOK-ról?

Figyelt kérdés

Szerintem a legnagyobb árulás volt, amit elkövethettek a lakással nem rendelkezőkkel - főként a fiatalokkal - szemben. Annyit értek el vele, hogy a lakások árát alaposan felduzzasztották. Így akinek több gyereke van, az ugyanott tart, mintha sosem létezett volna CSOK. Akinek meg nincs, attól pedig egyszerűen csak elvették a reményt, hogy valaha is lakáshoz jusson.


De kérdem én, hogy lehetett ilyen aljasságot kitalálni, mint a CSOK? Normálisan gondolkodó felelős ember nem vállal gyereket a habokra! Először legyen lakóhely, egy biztos pont, és csak UTÁNA a gyerek - a sorrend nem megfordítható. Visszafelé sült el, mint ahogy azt reklámozták. A gyerekkel rendelkezők ugyanott vannak, a gyerekkel még nem rendelkezők pedig jóval nagyobb eséllyel döntenek úgy, hogy nem is akarnak gyereket, mivel a létbizonytalanságban még maguknak sem tudnak jövőt teremteni.


Ha tényleg segíteni akartak volna a családalapításban, akkor inkább csinálnának jóval több önkormányzati lakás programot. Ezeket valamivel a piaci ár alatt lehetne bérbe adniuk, és amennyiben a bérlő rendszeresen és becsületesen fizeti a lakbért, úgy egy idő után felajánlhatnák megvételre. Így a fiatalok, akik nem rendelkeznek elég vagyonnal esélyt kapnának a lakáshoz jutásra. És persze ennek hatására az albérlet/lakásárak is kénytelenek lennének visszaállni a normális mértékre, mivel a növekvő kínálat lenyomná az árakat.


Undorító mocskos gazemberek voltak, akik behozták ezt a CSOK nevű aljasságot.


Várom a véleményeket/ellenvéleményeket!



2018. dec. 13. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Egyedülálló fiatalok, ti mit gondoltok a CSOK-ról?

Egyedülálló nem kap Csok ot igy semmit

2018. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Lesz*rom a CSOK-ot. Nagyjából tíz éve számítok egyedülálló fiatalnak, ezen idő alatt egyik kormány számára sem voltam fontos. Így aztán az állami tutujgatás ezen formája sem érdekel.
2018. dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel megint csak egy tehetős, szűk réteget segítenek, fiatal párok erről ne is álmodozzanak. Szerintem is aljasság, és még az ltp-t is eltörölték. Én konkrétan olyan családról tudok, hogy felvették a CSOK-ot, ahol már kamasz gyerekek vannak, és már építettek egy házat a szocpolból. Megkapták a kamasz gyerekekre a 10+10 millát, levonták abból a 2,5 milla szocpolt, amit 15 éve kaptak, a szocpolos házat eladták 15 milláért, úgyhogy most ingyen építhetnek egy 30 millás házat úgy, hogy nem lesz már gyerek. Ez ablakon kidobott pénz, a célt, hogy több gyerek szülessen, nem érte el. Sajnos ilyenek nyerészkednek ezen többnyire.
2018. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem gondolok róla, ahogy a nyugdíjról, a tb-ről és semmi egyébről sem, mert nincs értelme, hogy bármit is gondoljak. A CSOK azoknak kedvező, ahol már van gyerek és tovább szeretnének menni. Esetleg arra lehet ösztönző, hogy a 2 gyerek mellé bevállaljanak még egyet, mert amúgy is elgondolkoztak rajta, de a CSOK billenti a mérleg nyelvét.

Megjegyzem a feltételeknek megfelelő lakást/házat pl. Budapesten és vonzáskörzetében nem kap az ember 10+15 millióból, tehát ha én fiatalon felveszem ezt az összeget és vállalom hogy potyogtatok cserébe 3 gyereket 10 éven belül, akkor más jellegű hitelt is fel kell vennem mellé, legalább 10 millió formájában, de már inkább több. Tehát fiatalon van egy újépítésű ingatlanom brutális, minimum 25 milliós hitellel és erre kezdjek el gyerekeket szülni... Okos.

Egyébként ennek korábbi formája a szocpol, nem lett feltalálva a spanyol viasz CSOK formában.

2018. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
2 gyereket vàllaltunk elôre (mindig is kettôt szerettünk volna.) Hasznàlt lakàsra 1 430 ezret kaptunk. A semminèl azèrt tbh, de sokra nem elèg. Elèg alszent dolog azt momdani hogy a csalàdokat akartàk ezzel tàmogatni... Megint azt kapja a több pènzt akinek amúgy is több van.
2018. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A népirtás egyik eszköze.
2018. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!