Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hegyi faluba költözni?

Hegyi faluba költözni?

Figyelt kérdés
Szívesen költöznék egy hegyi faluba. Egy ismerőssel beszéltem, aki egy Bakonyi faluban lakik, a telek kemények arrafelé, viszont nyáron sokkal elviselhetőbb az idő, mint másutt alföldön, alacsonyabb dombon. Nem tudom mi igaz ebből, mert azért nem olyan nagyok a hegyeink, tehát ott is kánikula van nyáron. A tél annyira nem érdekel, mert szigetelve lesz a ház. Voltam egyszer egy nyáron a Bakonyban, az igazság az, hogy míg az Alföldön vagy 36 fok volt, addig ott fönt lement 30-31-re, ami még úgy jó nekem.
2018. dec. 25. 01:27
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Én bakonyi faluban lakom, igaz, nagyon köüzel az Alföldhöz. Itt a telek ugyanúgy nem kemények, mint másutt, nyáron pedig ugyanúgy kánikula van, viszont a hó valamivel több. Magasabb (már ami hazánkban akad) hegyekben lehet némi különbség, de szoktam nézni hőmérsékleteket és annyira nem, hogy ez sokat számítson döntéskor, szerintem...

Ha jó a ház, akkor nem lesz bent túlzott forróság tartós kánikulában sem, ha hegyen laksz, ha nem.


Az időjárásban még a konkrét telek is képes befolyásolni, nekem pl. más a telkem végén az idő, mint a tetején, pedig nem is nagy, csak az egyik szeles dombtetőn van, a másik völgyben, itt több a nap, ott több a fagy... A dombtetőn, ahol a házam áll, picit kevésbé van hideg fagyos időben, mert a szél tesz róla. De ez apró különbség (akkor veszem csak észre, ha lent lefagy a paradicsom vagy valami gyümölcsfavirág, fent pedig nem).

2018. dec. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Időjárás tekintetèben sok függ az elhelyezkedèstől. Völgy vagy kitett hely, èszakról árnyèk, dèlről nyitott stb. A tèli elzártság nem jellemző ma már, mert alig van hó. Règen voltak 1 hetes elzárások.

Inkább a munkábajárás, ingázást kell megoldani.

2018. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Ezen már én is gondolkodtam. Bármennyire is imádom Szegedet, egyre elviselhetetlenebb a nyári időjárás, maga a pokol. Itt éjjel sem tud felfrissülni a levegő, talán a hegyekben igen. Nem tudom.

És itt most engem sem az érdekel, hogy klímával le lehet-e hűteni, hanem hogy az utcán meg lehet-e maradni nappal a hőségben, mert nálam ez már a tűréshatáron van.

2018. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%
Szét fogod unni magad, és nem lesz társaságod. Falun azért egy kissé máshogy vannak a dolgok, mint a városokban. Ja és azon se csodálkozz majd, ha nem lesz kajaházhozszállítás, gigabites net, meg érdemi tömegközlekedés.
2018. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!