Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg gáz panelben élni?

Tényleg gáz panelben élni?

Figyelt kérdés
Szerencsére, vagy nem szerencsére, de inkább szerencsére, hogy összegyűlt a pénzem panellakás vásárlására. A szüleim nagyon húzzák a szájukat, igazából nem tudom miért. A leendő lakás egy 10. emeletei lakás, voltam benne, baromi jó idő volt, pedig a fűtés se ment, hőszigetelt ház, a lakóközösség is rendes. Ezzel szemben pont szüleim húzzák szájukat, akik egy feleslegesen nagy hodályt felépítettek, egy domboldali ház, amit állandóan átfúj a szél, nyáron 35-36 fokok vannak bent, s bár a panoráma ott is szép, viszont onnan a 10.ről szinte az egész várost belátni, még szebb a kilátás, s közel vagyok mindenhez, a net is baromi jó. Valóban olyan gáz lenne ez? Panelproli vagyok?
2018. dec. 31. 01:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem volt redőny se.
2019. jan. 1. 18:42
 12/16 anonim ***** válasza:
51%

Lakóközösség függő 50%-ban, a másik felében meg a Te preferenciád kérdése.

Mellette:

- Kényelem (nincs házkörüli teendő)

- Alacsony rezsi (aki szerint egy panelban nem alacsony a rezsi az nem lakott még kertes házban)

- Jó infrastrukturális ellátottság (1-1 lakótelepen egy kisvárosnyi ember él, emiatt sok bolt és szolgáltatás érhető el)

- Kilátás (ha nem a szemközti panelre néz természetesen)


Ellene:

- Ha hangos a szomszéd, arról tudni fogsz elég hamar

- Nincs kültéri privát élettered

- Ugyan külső kár nem fog érni (pl. egy vihar nem veri szét a cserepet a tetőn), de a felső szomszéd le tud áztatni.


Össszegezve, én életem első 20 évét kertesházban éltem, az utóbbi 10-et panelban. Szerintem legfeljebb gyerkőc miatt vágyhatnék vissza kertesbe, mert azért az nem rossz, ha ki tudom engedni az udvarra játszani. Ott biztos nem nyúl se kutyakakiba, se fecskendőbe.

Viszont a panel rezsije alacsony, ha a lakóközösség jó akkor teljesen élhető, bár valakit még a halk lépések is zavarnak, nekem kifejezetten jó, hogy hallom, hogy van körülöttem "élet".


Szerintem csináld azt amit Te szeretnél, ne várj kívülről igazolást, mert mint látod a kommentek alapján, ahány ember annyiféle vélemény. De neked kell minden este a lakásodban álomra hajtani a fejed annak tudatában, hogy jó döntést hoztál.

2019. jan. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van. S egyébként egy szélvihar ott fent milyen lehet? Ugyebár semmi se véd. Gondolom jó nagy lehet, amikor egy nyári lehűlés jön.
2019. jan. 2. 04:38
 14/16 anonim ***** válasza:
A 10en nem fogják leàztatni, maximum a tető miatt. De 41év alatt sosem volt ilyenben részem. A páromnak egyszer az alattunk lakót sikerült. A hangos szomszédról még annyit, voltam egyszer családiban házi buliban. 3napig folyamatosan bömbölt a zene, péntek délutántól hétfő reggelig. Azt mondta a tulajdonos a szomszédok kénytelenek voltak megszokni...
2019. jan. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz, én is most költöztem panelba, mert csak azt tudtam venni Bp-en. Eddig otthon családi házban, illetve Budán egy bérelt régi társasházi lakásban laktam. Én is tartottam tőle, de nem bántam meg.


Abban nagyon igazuk van az előttem szólóknak, hogy nagyon sokat számít a lakóközösség. Én kifogtam egy bunkó paraszt közvetlen szomszédot, de szerencsére 2 hónappal a beköltözesem után eladta a lakást és elhúzott, azt még nem tudom ki lesz helyette.


A panel mellett szól az, hogy relatíve olcsó és olcsó fenntartási költségű lakások, jó infrastruktúra mellett. Vannak terek, nem úgy, mint az új építésű, agyonzsúfolt lakóparkokban.


Szóval elég sok minden szól mellette, nem véletlen, hogy ennyire népszerűek lettek most. Persze ha multimilliárdos lennék, akkor nyilván panelba költöznék...

2019. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nézőpont kérdése. Én nem szerettem a panelt.

Abszolút lakóközösség és lakás elrendezés függő, hogy milyen panelben élni. Nekem a panellakások elrendezése általában nem tetszik. Kicsi, szűkös terek, a wc-mosdó a lakás középpontjában. Kevés az olyan, amit eltudnék képzelni sajátomnak, ezért inkább újszerű tégla társasházba költöztünk, amikor oda került a sor, hogy ingatlant vásároljunk. Itt sem teljesen százas a lakóközösség, de sokkal összetartóbb, mint amit eddig panelban tapasztaltam. Talán azért is, mert egy szinten több lakás található, többször futunk össze emberekkel, gyakran váltunk pár szót egymással, van közös udvar egy kiülős sarokkal, ahol lehet grillezni, főzni. Ez is összekovácsolja olykor egy kicsit a közösséget. Ezt korábban panelok szűkös folyosóin sosem tapasztaltam, de lehet csak én laktam vacak helyeken.

A társasházak problémája minden társasházban meg van/lehet, nem csak a panelekben. Hangoskodó, folyosóra szellőztető, wc-ben dohányzó, stb. szomszéd, véletlen áztatások, alkalmazkodás hiánya...

2019. jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!