Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Adós kiengedése lehetséges?

Adós kiengedése lehetséges?

Figyelt kérdés

Hugom és férje házat vennének. Sajnos kiderült, hogy kevés a keresetük, és megkérdezték, hogy lennék-e adóstárs. Letették a nagyesküt, hogy 1 éven belül kiléphetek az adóstársságból, mert idén már lesz jövedelme a férjnek.

Tavalyról azért nincs, mert vállalkozó volt, és így nincs igazolható jövedelme (nem jött be a vállalkozás). Idén viszont elmegy nagyvállalathoz dolgozni, fix, bejelentett fizetése lesz.

Már letették a foglalót nincs visszaút.

Ha leszek adóstárs, akkor meglesz a ház. Ha nem leszek, akkor bukó a foglaló.

A bank ki fog engem engedni az adóstársi viszonyból 1 év múlva, ha már a férjnek is lesz fizetése?

(fix, 250 nettó fölötti fizetésem van 10+ éve, szóval jó adósnak számítok, ezért ha én lennék a bank helyében, biztos nem engedném el magamat).

Törvény/rendelet kötelezi a bankokat adós kiengedésére, vagy csupán a jóindulatra számithatok?

Mert nem úgy lenne, hogy más valaki kivált engem, hanem most 3-an lennénk (húgom, férje, én), majd 3 hónap múlva, ha lesz a férjnek 3 hónapos igazolt fizetése, akkor kiváltanának, és már csak 2-en lennének (húgom, férje)

Én nem lennék tulajdonos a házban, csak a húgom és férje.

Ki tudnék szabadulni az adóstársi viszonyból?


2019. jan. 4. 14:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez van annyira komoly probléma, hogy ne az itteni válaszokra alapozd a döntésed, hanem ÍRÁSBAN kérd az aktuális bank állásfoglalását.

Mondom ezt neked a 32 éves banki múltammal, mivel minden társaság és minden szerződés más.

Azt meg hogy írásban kérd, nem véletlenül írtam, mert amit neked XY ügyintéző csipog, az nem lesz hivatkozási alap, ha egy év múlva te szeretnél kihátrálni és nem hagyják.

Egyébként ha lehetséges is lesz a szerződésmódosítás jövőre (én kétlem, megmondom őszintén) az nem lesz ingyen.

2019. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Jó kis rokonaid vannak, kész helyzet elé állítanak.

Milyenek az ellenségeid?

2019. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Itt egy példa:


[link]


Hát, biztos hogy sok költséggel, vesződséggel jár, és szerintem még a szerencse-faktor is bejátszik.

2019. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj de jó nagy hülye vagy ha ebbe belemèsz. Mondom ezt úgy, hogy nekünk anyukám szállt be adóstársnak, de ők eleve felajánlották, hogy segítenek kifizetni a hitelt. És ha úgy adódik nem okoz nekik gondot. Persze ha nem hal meg egyikőnk, vagy nem lesz beteg, esetleg munkanélküli, akkor mi is ki tudjuk fizetni. Ennek ellenére még a gondolata se merült fel, hogy bármelyikőnk testvérèt kérjük meg..

Én soha nem hoznám ilyen helyzetbe a testvérem..mi van, ha mégis beüt a krach? Ő ne kaphasson ezért hitelt? V nyögje az én adósságom, ha valami balul sül el? Egyébként nem bántásból de nem is itt kellene erről érdeklődnöd... Tudod az ilyen embereket nem nagyon tudom sajnálni..

Vehettek volna házat akkor ha már van jövedelmük..

2019. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne vállald.

A húgodéknak előre kellett volna tájékozódni, nem téged rántani a "szarba".

Pénzügyekben nincs rokonság meg esküdözés. És ha jövőre elválnak, és egyikük sem fizeti a hitelt? Akkor neked kell...


Mi a férjemmel végigjártuk a bankokat, hogy akkora jövedelemre mennyit kapnánk, és az alapján kerestünk házat, ameddig a takarónk ért. Nem kellett mást bevonnunk.

Ja, és nem foglalót tettünk le, hanem előleget...


Tesódék bukni fogják ezt a pénzt, ami NEM. TE HIBÁD LESZ, hanem kizárólag az övék.

2019. jan. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Most azt az igéretet kaptam, hogy készülni fog egy ügyvédi papír is (már beszéltek az ügyvéddel is), amely kötelezi őket arra, ha 6 hónapon múlva még mindig adóstárs vagyok, akkor adják el az ingatlant.

Erre mondják azt, hogy én nem kockáztatok semmit, mert:

- 4 hónapon belül kiváltanak

- ha mégsem, akkor eladják az ingatlant, és vesznek majd egy másikat, addig meg albérletbe mennek.

Azt mondják, hogy ezt a kockázatot vállalják, annyira biztosak benne, hogy 4 hónap múlva már ki is tudnak engem váltani. Én azért mondok 6 hónapot (pl február 1 hitelszerződés kötés + 6 hónap augusztus 1 lenne a dátum), mert adok nekik 2 hónap ügyintézési időt.

Szerintetek ez elég biztositéknak?

Egyáltalán ilyesmire lehet szerződést kötni, lehet kötelezni őket, hogy adják el a házat?

Mivel a testvérem nem idegen nekem, ezért nagyon érdekelt vagyok abban, hogy megoldják az életüket.

A válaszokat, ha szabad ilyesmit kérni Tőletek, még a hétvégén küldjétek légyszives el, mert hétfőn igent vagy nemet kell mondanom.. :-/

2019. jan. 5. 09:59
 7/20 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!

Az 1-es válaszoló vagyok.:)

Nekem erről az a véleményem, hogy TE ismered a testvéredet és a férjét, hogy mennyire korrekt emberek és így az ígéreteik mennyire vehetők komolyan.

Nálunk a szűk családban (szülők, testvér, gyerek) teljesen természetes, hogy a létező összes módon segítjük egymást, még szerződés sem kell róla, de ezek mi vagyunk.

Ha te nyugodtabb lennél, akkor kössetek szerződést, de azt azért elmondanám, hogy az abban foglaltak megvalósítására nagyon kevés a 4-6 hónap.

A legrosszabb esetet, a ház eladását alapul véve, az nem megy ennyi idő alatt. Egy ingatlan eladása lehet akár egy év is, mire jön a megfelelő vevő, aki kifizeti azt az árat amibe a hitel kamatokkal, kezelési költséggel, egyéb járulékokkal került.

Én biztos, hogy gond esetén nem eladnám, hanem kiadnám és a befolyt bérleti díjból rendezném a törlesztéseket.

Közben nem albérletbe mennék, mert ha annyim lenne, hogy az albit fizessem, akkor abból a hitelt is tudnám fizetni, ergo nem oldottam meg semmit, hanem arra a pár hónapra hazacuccolnék valamelyik szülőhöz, míg rendezem a soraim.

Ha segíteni szeretnél a testvérednek, akkor ne szorítsd ennyire szűk határok közé (4-6 hónap) hanem maradjon csak az 1 év, mert a kapkodás nem hoz soha jó döntéseket.

Azt ugye tisztáztuk, hogy a bank a sógorod megfelelő anyagi helyzetbe kerülése után téged kienged a hitelből, ezért ennek a rendbetétele a legfontosabb, utána már a többi az ő dolguk és te mindent megtettél.

2019. jan. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Semmiképpen se menj bele ebbe. Már eleve az, hogy húgodék úgy tették le a foglalót, hogy nem tájékozódtak előre a hitelképességükről, azt mutatja, hogy nincsenek képben, nem gondolkodnak felelősen. Most szerintem kapkodnak, esküdöznek, csak hogy kihúzd őket a pácból. De hidd el, amint meglenne a ház, nem lenne sürgős nekik átvállalni az adósságot. Már láttam ilyet sajnos testvérek között, a közeli rokonság nem garancia semmire.


A bankoknál meg nincs erre gyakorlat, hogy „kiengedjék” az adőst a hitelből. Nekik az a fontos, hogy a hitel fizetve legyen, és ha a sógorod munkahelye mégsem megfelelő (3 hónapos munkaviszony legtöbbször nem elég), nem módosítják a hitelszerződést és évtizedekre benneragadhatsz az adósságban, tönkretéve a saját helyzetedet.


Az, hogy ilyen pocsék helyzetbe hozták magukat, saját problémájuk. Próbálkozzanak más bankoknál, hátha valamelyik mégis ad nekik hitelt. Ne érezd felelősnek magad érte, maradj ebből ki.

2019. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ügyvéddel írandó „papír” nagyon zavaros. Semmire nem garancia. Ha hat hónap múlva még mindig adós vagy, akkor az azt jelenti, hogy a sógor jövőbeli munkája nem megfelelő a banknak, te bennemaradtál az adósságban. Eladni egy házat nem egyszerű, jelzáloggal terhelten komplikáltabb, továbbá a forgatókönyv szerint húgodék továbbra sem hitelképesek ketten, szóval hogyan vennének másik házat? Neked pedig semmi nincs a kezedben, amit érvényesíthetnél velük szemben, neked a bankkal továbbra is szerződésed van. Húgodék kapkodnak és szaladgálnak fűhöz-fához. Menjenek inkább másik bankokhoz, hátha valamelyik adna hitelt nekik.
2019. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 kovpet ***** válasza:
60%

Ha nem mész bele, elvész a jó kapcsolat közted és a tesód között.

Ha belemész, akkor elvész a jó kapcsolat közted és a tesód között plusz elvész a pénzed is.

2019. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!