Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan van másoknak ennyi pénze?

Hogyan van másoknak ennyi pénze?

Figyelt kérdés
Csak én nem értem, hogy hogyan lehet az, hogy az új építésű lakóparkokban, Budapesten olyan hamar elfogynak az eladó lakások, amik ráadásul csillagászati áron vannak? Egy normális lakás, ami nem miniatűr, és élhető, az 50-60 milliótól kezdődik. Mindenhol azt mondják, hogy Magyarországon nincs jó világ, meg szegénység van, de akkor mégis hogy lehet, hogy ennyi embernek van ilyen sok pénze? Bár ezt tisztességes munkával nem nagyon lehet megkeresni...

2019. jan. 6. 17:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért Budapest egy aránylag kis pont az országhoz nézve. Na és azért Budapesten sem minden második ház új épitésű.

Másik, akinek tényleg van tudása, azt megfizetik, de főleg Budapesten. Vagy is a vidékről is oda igyekeznek, akik tudnak pénzt keresni.

2019. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem annyiért kel el.

Akinek van annyi pénze, 30km rel arrébb vesz egy palotát és egy új mercedest

És nyilván nem napi 8 órában dolgozik.

2019. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

"Bár ezt tisztességes munkával nem nagyon lehet megkeresni..."


Pont az ilyen proli hozzáállás miatt nem jutnak egyről a kettőre sokan. Nem kell új iphone-t venni, meg 4k tv-t venni.

Én és a feleségem alkalmazottként sok évig gyűjtögettünk, spóroltunk, majd egy kis hitel segítségével simán tudtunk venni egy új lakást.

2019. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
67%

A belvárosban csak a parlament és egyetem van, mint jól fizető helyek.

Gyár nincs

Informatikai cégek pedig települnek már mindenfele. Már pénzzel se tudják a jól keresőket a szomgban tartani.

2019. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
82%

Általában az a legjellemzőbb, hogy öröklik a pénzt. De kemény munkával és spórolással bármit el lehet érni, csak időbe kerül. Nem kell szórni a pénzt utazgatásra, meg bulizásra, hanem félretenni, bankba tenni, hogy kamatozzon legalább minimálisan is. És persze tanulni, tanulni, tanulni, hogy jó munkája lehessen az embernek. Majd az utazgatás és a szórakozás akkor jöhet, ha van lakás, autó és minden, ami a rendes élethez kell. Sokan nem gondolnak bele, milyen állati kemény munka van azmögött, amit látsz. Lehet, hogy látsz egy öltönyös pasast beszállni a 8 milliós bmw-be, de abba nem gondolsz bele, hogy látástól Mikulásig dolgozik, mint állat. És nem irigylem őket, hanem Én is azért teszek, hogy hasonlóan jó színvonalon élhessek, majd egyszer.


18/f

2019. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
54%

#5 oké, spóroljunk.


Olcsó lakhatás amíg spórolsz: 100-120 ezer Budapesten

Rezsi: 30-40 ezer akár

Kaja, egyebek: két főre 40-50 ezer


Keressen a két fő - egy pár - 160-160 ezret, az 320 ezer. Marad kb. 120 ezred félretenni.


40-50 milliós lakás osztva fenti félretett pénzzel: kb. 28 év.

Gyereket meg majd 50 évesen.


Hajrá!!

2019. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
55%
Ki mondta, hogy Budapesten kell lakást venni 50 millióért? Máshol is van élet, Budapesthez közel is vannak szuper városok. Vácon lakom, 15-20 millióért ,,luxus" lakást kapsz, 30 km Budapest. Vonattal 25 perc.
2019. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Átlagos fizetésből az ember nem tud venni normális lakást Pesten. Párral könnyebb, de van, aki szívesebben venne egyedül. Havi szinten átlagban nettó 320 ezer Ft fizut kapok, de ez mikor lesz elég arra, hogy 70 milliós lakást vegyek például? Sőt, 20 milliósat se...
2019. jan. 6. 18:17
 9/35 anonim ***** válasza:
73%
Én nettó 230-at, ez a megyében már jó fizetésnek számít, vezető beosztásban vagyok. Évi 3 millió forintot megkeresek, ebből nagy részét félrerakom. Párom is. elég könnyű gyüjtögetni...
2019. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Melyik megyében laksz? Gondolom van saját ingatlanotok vagy otthon laktok, hogy ennyit félre tudjatok rakni. Én albérletben lakom Budapesten, 3-an egy lakásban, szóval én sem költöm feleslegesen a pénzem, félre tudok rakni, de hosszú évek, mire tudnék így is venni lakást. Ezért is lennék rá kíváncsi, hogy másnak hogy sikerül Budapesten egyedül, támogatás nélkül.
2019. jan. 6. 19:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!