Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan van másoknak ennyi pénze?

Hogyan van másoknak ennyi pénze?

Figyelt kérdés
Csak én nem értem, hogy hogyan lehet az, hogy az új építésű lakóparkokban, Budapesten olyan hamar elfogynak az eladó lakások, amik ráadásul csillagászati áron vannak? Egy normális lakás, ami nem miniatűr, és élhető, az 50-60 milliótól kezdődik. Mindenhol azt mondják, hogy Magyarországon nincs jó világ, meg szegénység van, de akkor mégis hogy lehet, hogy ennyi embernek van ilyen sok pénze? Bár ezt tisztességes munkával nem nagyon lehet megkeresni...

2019. jan. 6. 17:28
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Nem 3 hónapja dolgozom, hanem lassan 5 éve... Jó, az elején sokkal kevesebb volt a fizum, nem tudtam félrerakni semmit. De úgy érzem, nem tudok előrelépni egyről a kettőre.
2019. jan. 6. 21:49
 22/35 anonim ***** válasza:
86%

"Bár ezt tisztességes munkával nem nagyon lehet megkeresni"


Aki nem teljesen csóró, az szerinted csakis bűnöző lehet?!

Igazi proli gondolkodás!

2019. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hitelből, vagy úgy, hogy a meglévő ingatlanát cseréli el rá. Tehát eladja ugyanannyiért, és abból veszi meg az újat, ami esetleg valamivel olcsóbb vagy drágább, mint az eladott volt.

Továbbá nagy a külföldi kereslet.

A másik, hogy rengetegen vannak befektetők. Egy új társasházban a lakások felét olyan veszi meg, aki bérbe is fogja adni. Sokszor maga a kivitelező, tehát nem adja el az összeset, hanem eleve a fele "elkelt".

Ezzel az erővel azt is kérdezhetnéd, a kivitelezőnek honnan van annyi pénze, hogy felhúzzon egy komplett társasházat...

2019. jan. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
31%

21: Soha nem nulláról indul az emberek 95%-a, a maradék 5%, aki állami gondozásból jött is kap életkezdési támogatást, mai több millió Ft.

Pl. most is laksz valahol, nem? Hány nm jut Rád?

annak is van egy elég komoly piaci értéke. Ha Budapesten laksz a szüleidnél a gyerekkori szobádban, ami mondjuk 15 nm, és a közös térből is jut rád arányosan mondjuk 5 nm, akkor az 20 nm, annak a piaci értéke 10-24 millió Ft között van most.

2019. jan. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Te egy reménytelen eset vagy!
2019. jan. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
66%

21: Továbbá Magyarországon jellemző, hogy az emberek saját tulajdonban laknak. Tehát eltelik még 10-15-20 év és a családod fog örökölni ingatlanokat a meghalt felmenőktől. Még ha minden generációban 8-10 gyerek van is, akkor is jelentős összeg jut egy főre, amivel jól gazdálkodva bizony lehet lakhatást biztosítani.

De sok családban minden generációban csak 1 gyerek van.



"hogy lehet, hogy ennyi embernek van ilyen sok pénze"

Azért 10 millióból pár száz ember az nem olyan sok...

2019. jan. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
75%

"de hosszú évek, mire tudnék így is venni lakást."


Másnak is annyi!


" Ezért is lennék rá kíváncsi, hogy másnak hogy sikerül Budapesten egyedül, támogatás nélkül."


Miből gondolod, hogy támogatás nélkül és nem hosszú évek gyűjtögetésével vesznek, ráadásul SOKAN?...

Szerintem ez a kategória 125 lottónyertesből és pár ezer külföldön dolgozóból áll. A többi úgy vesz, ahogy már írtuk.

2019. jan. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi párostól vettünk. Ha nem párostól vesszük, akkor kellett volna még kb. egy év, hogy meglegyen az önerőm.

Átlagos emberek vagyunk viszonylag jó közös bevétellel. Nem akartunk újépítésű lakást venni, mert fenntartásaink vannak a mai építőiparral. Inkább 8-10 éves modern elrendezésűben gondolkoztunk, ahol már kijöttek az esetleges hibák.

A hitel törlesztőnkre kevesebbet fizetünk, mint anno a bérleti díjra és ugyanazt a pénzt, sőt mostmár többet megtudunk takarítani előtörlesztésre.

Budapesti lakást nem akartunk, mert nem bent dolgozunk a belvárosban, nem szeretnénk ott élni és pénzünk sem lett volna rá. Közvetlen agglomerációban (busszal kb. háromnegyed óra a belváros) vettünk kb. fele annyiért egy újszerűt, mint amennyibe bent került volna. Az emberek azt látják, hogy újszerű lakás, egész jó környék, két autó parkol a lakás előtt és még nem töltöttem be a harmincat. Biztos a hátsóm alá raktak mindent. Azt nem látják, hogy a két autó céges, a lakásra meg van még 10 millió jelzálogunk. :)

Sok újépítésű ház tulajdoni lapja megfordul a kezemben a munkám során, elképesztő, józan ember számára feldolgozhatatlan mértékű hitelekkel, csokkal, stb. Én sem mindig értem, de ez az a szint, amiben már nem is szeretek gondolkozni.

Örülök, hogy azom megvan, amim van. Az pedig nem elérhetetlen. Majd ha ezt kinőjük elgondolkozunk azon, hogy hogyan tovább.

Egyébként az agglomerációban vannak egész jó újépítésű lakóparkok, ahol az árak is tűrhetőek. Érdemes arra nézelődni egyszerű pénztárcával.

Első ingatlannak ekkora fizetésből nem 50-60 milliós újépítésű lakásokról kell ábrándozni sajnos, ez van. :)

2019. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez a gyk... Pár nappal ezelőtt volt egy kérdés,hogy mennyiből lehet megélni. Olyan összegeket írtak, szinte mindenki,hogy szerintem össz' fizetésként keresni sem lehet annyit. Pl. nagyrészt 400-500 Ft-ból ketten, alsóhangon kb.


Nem hinném,hogy az ott válaszolók tudnak lakásra spórolni ha ennyit költenek havonta.


Nem kell kezdésnek 50-60 milliós lakás, és az újépítésűek sem kerülnek ennyibe, legalábbis vannak azért alatta is jócskán.


Általában generációk pénze van abban ha valaki fiatalként lakást tud venni. Aztán később már van alapja, amiből továbbléphet.

2019. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Állami gondozásban nőttem fel, az életkezdési támogatás nettó 1 900 000 Ft


18/f

2019. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!