Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti bevállalnátok?

Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Van egy nagyobb méretű lakásunk, amiben a párommal és a babánkkal élünk, de szeretnénk majd egy 2.gyermeket is. A lakás teljesen fel van újítva, nagyon szép, mind a 4-ünknek meg lenne a kis helye. Igaz, hogy társasház és van 1-2 zavaró dolog (szomszédok, takarítás hiánya, stb.), de a lakáson belül minden jó.


Nos felmerült a családi ház lehetősége, de akármilyen drágán el lehetne most ezt a lakást adni, minimum 10 millió Ft-ot fel kellene venni hitelbe, hogy egy normális környéket lévő házat vegyünk és még lehet, hogy azt is picit fel kéne újítani. Az összes, jelenlegi (GYEDes), havi bevételünk kb. 380 ezer Ft. A 10 milliós hitel 15 évre is havi kb. 70 ezer lenne...



2019. jan. 22. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
nem, bármi gebasz jön(és jöhet) 'éhenhaltok'
2019. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Ennyi pénzből 2 gyerekkel még hitelt is, közben lakásfelújítás? Biztos nem vágnék bele. Én egyedül ennyi bevétellel 51.000 Ft-os törlesztővel is bizonytalan vagyok, hogy meglépjem-e.
2019. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Csak mondom hogy van államilag támogatott hitel, 10 millióig, meg kell felelni pár feltételnek, de az a jó benne, hogy első 5 évben alacsony a kamata, hosszabb futamidőre is fel lehet venni.
2019. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Én nem szeretem a lakásokat kerteshez szoktsm . De ha nektek megfelel minden szempontból skkor felesleges a nyakatokba venni 10 milla hitelt. Örülni kell annak ami van. Nem mellesleg négyőtökre 310 ezer maradna . Elég kevés szerintem bár ki lehet jönni. Egy kertesnek a rezsije álltalában több. Főleg a fűtés
2019. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A kedvezményes 10 milla hitel kizárólag új építésű ingatlanra vonatkozik. A mostani lakáson nincsen hitel.
2019. jan. 22. 20:13
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

Évtizedekig voltam valamelyik banknak olyan ügyfele,aki felvett hitelt vett fel .Többet soha egy fillért sem.

Bele gondoltál mennyivel fogsz többet fizetni ?

Ez a sok CSOK.os pont úgy jár,mint a devizahitelesek,csak hogy másként nevezik .Kormány propaganda .

2019. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Na igen, 10 millánál attól függ hány évre veszed fel 12-15 millát kell visszafizetni. De ha "csak" 10 milliót kellene, azt is vissza kell...
2019. jan. 22. 20:30
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Hát, azt ti tudjátok igazából, hogy mennyire elég a mostani fizetésetek, marad-e minden hó végére bő 100.000 Ft + a hitelfelvételtől eltekintve marad-e egy jónéhány hónapra elegendő biztonsági tartalékotok?

A másik, hogy mennyire szeretnétek a kertes házat? Gondolom a gyerekek igényelnék, nekik szeretnétek főleg kedvezni. Azzal is számolj azért, hogy ahogyan nőnek a gyerekek, úgy nőnek a kiadások is (de persze a fizutok is nőhet).

Lehet, hogy jobban jártok, ha néhány év múlva lépitek meg. De szerintem amúgy most sem elképzelhetetlen. Toljátok ki a futamidőt 20 évre, előtörlesszetek, kössetek hitelbiztosítást.

2019. jan. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Kisebb felújított lakás elad, nagyobb, felújítandó megvesz.
2019. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
380 ezer két gyerekkel kevés, hogy még a hitelt is fizessétek!
2019. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!