Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti bevállalnátok?

Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Van egy nagyobb méretű lakásunk, amiben a párommal és a babánkkal élünk, de szeretnénk majd egy 2.gyermeket is. A lakás teljesen fel van újítva, nagyon szép, mind a 4-ünknek meg lenne a kis helye. Igaz, hogy társasház és van 1-2 zavaró dolog (szomszédok, takarítás hiánya, stb.), de a lakáson belül minden jó.


Nos felmerült a családi ház lehetősége, de akármilyen drágán el lehetne most ezt a lakást adni, minimum 10 millió Ft-ot fel kellene venni hitelbe, hogy egy normális környéket lévő házat vegyünk és még lehet, hogy azt is picit fel kéne újítani. Az összes, jelenlegi (GYEDes), havi bevételünk kb. 380 ezer Ft. A 10 milliós hitel 15 évre is havi kb. 70 ezer lenne...



2019. jan. 22. 19:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%

"A kedvezményes 10 milla hitel kizárólag új építésű ingatlanra vonatkozik. A mostani lakáson nincsen hitel."

Ezt rosszul tudod.

Kb. 3 éve vette fel egy ismerősöm használt lakás vásárlására. Szerintem nézz utána ennek a konstrukciónak!

2019. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

11

Van csok használt lakásra is, de maximum 2.4 millió és nem tíz. Okoskodás helyett.


Kérdező: igen, én bevállalnám. Azért, mert a rossz szomszédok és a kosz megkeseríti az életet és rontja az életminőséget. Most mindent el lehet adni, meg is tenném, hogy szabaduljak.


És kizárólag végig fixált hitelt vennék föl. Valamint, visszamennék dolgozni, nem a gyerek 3. évétől, hanem másféltől.

2019. jan. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

NEM A CSOKról beszélek, hanem kedvezményes hitelről. Az állami KAMATtámogatott hitelről, ami csak pár banknál van, nem akarom egyiket sem reklámozni itt.

Nem csak CSOK van a világon.

2019. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"akármilyen drágán el lehetne most ezt a lakást adni, minimum 10 millió Ft-ot fel kellene venni hitelbe"


Ha meg majd visszaesnek ezek a mesterségesen feltornázott árak akkor lehet, hogy már 20 millióval kell majd kipótolnod.

Én mindenképpen belevágnék, már az élhetőbb családi házas élettér miatt is.

2019. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem. A ház fenntartása és a hitel nagy kiadás lenne.
2019. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Aki 10 milliókat felvesz hitelbe és nem is sok a bevétele, nem százas.20 évig fizetni 60-70 ezreket őrültség.Akármi jöhet, pl. újabb válság, bármi amitől nem tudod fizetni mehetsz a családdal az utcára.Most azt látom erre bíztatják egymást az emberek meg a kormány, hogy vegyenek fel 10-20 millás hiteleket a nyakukba.Nem szabad.Mi 4 évre vettünk fel hitelt, alig vártuk hogy leteljen.És 30évesen nincs hitelünk, van házunk, kocsink, jól élünk.Ha teheted gyűjtsd a pénzt, vállaljatok mellékállást stb, de hitelt ne vegyetek fel!!
2019. jan. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baj a hitellel, de nem ilyen feltételekkel. Elfértek 4-en is, hát maradjatok, gyűjtögessetek még. Majd ha már nem erőtökön felül megy a költözésal, anyukának is lesz normál bevétele, akkor lehetne elgondolkozni a váltáson szerintem.
2019. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem vállalnám be. Nem tudom hol éltek, de 20 millióért Budapesten nem vagy csak erősen felújítandót lehetne venni. Tönkre mennétek benne és nem lenne soha szépen felújítva.
2019. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!