Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új építésű lakást vásároltam...

Új építésű lakást vásároltam a legfelső szinten. Folyamatosan zúg valami a tetőn, ez behallatszódik a lakásba, elviselhetetlen monoton zaj. Vissza kérhetem az árát a lakásnak?

Figyelt kérdés
Mikor megtekintettem (többször is), még nem voltak bent lakók, s nem volt terhelés alatt a fűtésrendszer. Mikor beköltöztek az emberek, s használni kezdték a fűtést, azóta terheléstől függően hallgatom a zúgást. Állítólag dolgoznak a problémán, de nem fogok megzavarodni ha 1ált csinálnak is vele valamit. Hőszivattyús megoldás van a tetőn. Nem tudom egyáltalán várjak-e, eladjam, vissza követeljem a pénzem, vagy mit tehetek...

2019. jan. 31. 18:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
9%
Ennyiért családi házat vettem volna.
2019. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A gépi szellőztetés, vagy elképzelhető, hogy levegős hőszivattyú zaját hallod. Ha mély a hang, és a falakon is érzed hogy terjed, akkor testhangról beszélhetünk, amit az okoz, hogy a forgó-gépnek elégtelen a rezgéscsillapítása.

Mindenre van műszaki megoldás, ne hagyd annyiban, oldják meg, nem a te feladatod. Nyilvánvaló tudják mi a probléma, csak lehet a zaj kiküszöbölése tizenmilliós nagyságrendű költséggel is járhat, és ezt így átadás után már nem akaródzik bevállalni senkinek sem. A tervező, kivitelező, fővállalkozó már elköltötte a lét, ilyenkor a zsebbe kell nyúlni. Az időfaktor ilyenkor nagyon fontos, mert a felelősök az időhúzásra játszanak, és előfordulhat az a helyzet is, hogy látszólag segítőkészek, aztán egy nap azt veszed észre hogy már senki sem veszi fel a telefont, mert közben sikerült minden projekt céget eltüntetni. Ha kell menj elébe a dolgoknak, kérjél fel független akusztikus szakértőt, azt az egy-két százezret ne sajnáld ha már 50 milát kiadtál a kecóért,és keress meg egy ügyvédet.

2019. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Az utolsó leírta a lényeget. Valószínű az agyondícsért hőszivattyú lesz a ludas, aminek "elfelejtették" megoldani a hangszigetelését. Ha a kivitelező passzolja, akkor a társasház köteles megcsináltatni.

Ne hagyd annyiban, fordulj ügyvédhez mihamarabb.

2019. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Hát igen, a levegő/levegő hőszivattyú ventilátorjai átadják a rezgést az alattuk levő doboznak (épület szobákkal), amelyek még fel is erősíthetik a hangot.
2019. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is legfelső szinten lakok, fölöttünk 12 hőszivattyúnak a motorja található a tetőn, semmi hang, semmi rezonancia. Kb. 1 méterre kell közel menni hozzá, hogy hallani lehessen a ventillátorát.
2019. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hőszivattyúból van a Panasonic silent 48 dB, és a kínai Gree 76 dB. A dB skála logaritmikus ha értitek mire célzok.
2019. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
Első körben írásban jelezd a közös képviselőnek a problémát, ha ez megvan és választ is kaptál gyere vissza vele. Addig felesleges filózni!
2019. jan. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
32%

sajnos az újépítésű ingatlanok "szarból várat, összesapva, de legalább drágán" elv mentén épülnek. gondolom a rezgéscsillapítást elvitte a nyuszi.

aztán majd hamarosan jön a falrepedezés, rejtélyes nyílászáró problémák, burkolatproblémák, meg a beázás, meg a csőtörés.

szerintem add el, amíg csak ennyi baj van vele, és vegyél egy panellakást metróvonal mellett.

2019. febr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
nagyon érdekes a felállás. márc.-ápr.ban tudja kijavítani a hibát, mert le kell kapcsolni az egész házban a melegvizet és a fűtést, valami rezgéscsillapítót tesz a hőszivattyúk alá. kérdeztem s ha ezmiatt elállok a szerződéstől, akkor mikor kapom vissza a pénzem? majd akkor ha eladta, eladni én is eltudom vagy nem, de akkor ő sem... ha perre megyek, sosem lesz vége. kár volt ebbe beleugrani...
2019. febr. 1. 16:30
 20/23 anonim ***** válasza:
50%
Minimum kártérítési igény, mert addig nem tudod használni a lakásod. (Albérlet + egyéb költségek.)
2019. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!