Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy párban jobban megéri lakást vásárolni?

Figyelt kérdés
Közvetlenül nem érint a dolog, mert immár 30 éves vagyok és mindig is egyedül éltem. Személy szerint 30 nm körüliben gondolkozok egyedül. Ennek ellenére sokaktól hallom azt, hogy ketten egyszerűbb lenne. Az árak alapján ezt nem látom megalapozottnak. Nagyon szűkösen van annyi pénzem, hogy hitelt adnak erre a 30 nm-esre. Ketten viszont szerintem legalább kell 45 nm és akkor még egy nagyon minimalista családi otthont vásároltunk. Árát tekintve viszont ha a párnak is csak annyi pénze lenne, mint nekem szintén nagyon szűkösen jönnénk ki vele. Igazából ugyanúgy kuporgatva lehetnénk, csak ketten csinálnánk ezt.
2019. jan. 31. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minél kisebb egy lakás, annál magasabb lehet a m2 ár.

Ha egy 30 m2-es 30 millió, egy 45-ös 45, akkor utóbbiban fejenként 22,5 jön ki, míg előbbiben tiéd mind a 30.

Ezen felül a rezsi kb ugyan annyi 2 főre, víz talán több fogy kicsit, de a fűtés, a nagygépek fogyasztása nem duplázódik.

Mivel a törlesztő maximum a fizetés adott %-a lehet, 2 főre magasabb törlesztő, magasabb hitelösszeg jön ki. Ezen felül csakis a csok van, ami elérhető lakástámogatás, ahhoz gyerek kell, ahhoz pedig pár.

2019. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
21:16 : A CSOK-nál legalábbis akkor amikor egy ismerőstől hallottam a feltételekről még kikötés volt egy minimum nm alapterület. Mondjuk megint csak arányaiban, ha 30 nm szűkös egy embernek, akkor 45 nm nagyon kevés háromnak. Egyébként ha nem távhős, akkor a fűtés egy nagyobb lakásban azért több, mint ahogy a fenntartása is több lesz.
2019. jan. 31. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Értem, biztos alá lehet támasztani az érveidet, de általános esetben jobb párban. Helyből elég lehet 1.5x annyi, így jobbak megvételben és fenntartásban is az egy főre jutó összegek. Csok lehet rossz példa volt, a fővárosban tényleg nem ér sokat, vidéken viszont 3-4 szobás lakást kapsz 30 misiért, amiből ha lejön 10,az egész jó.
2019. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a többség feltételezi, hogy nem egy golddigger-rel veszel házat/lakást. Tehát, plusz egy fő, az nagyságrendileg dupla havi jövedelem, ugyanakkora törlesztő mellett. A rezsi pedig messze nem duplája lesz.

Egyébként ketten 33 nm-en most tök jól el tudunk férni. Igaz, hogy jó kiosztású lakás, van külön háló

2019. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem alapvető, hogy egyedül kisebb lakás kell, ketten meg nagyobb. Egyedül is 45 nm-en éltem (igaz albérletben) és ha egyedül veszek lakást is ekkora méret körül nézelődtem volna, mert nekem ez az a minimum alapterület, ahol komfortosan érzem magam és szívesen fogadok vendéget is. Összességében úgy nézett ki a képlet, hogy volt egy kis megtakarításom, egy állásom és egy albérletem. Megismertem a páromat ugyanezen paraméterekkel. Praktikussági okokból ő költözött hozzám az albérletbe, a költségeink már feleződtek, többet tudtunk megtakarítani, nagyobb mértékben gyarapodtak a megtakarításaink, így hamarabb volt lehetőségünk az önerő kifizetésére. Ha egyedül kell összeszednem az önerőt, akkor az még évekig tartott volna, az árak azalatt jelentősen emelkedtek, tehát a pénzemmel lassan a hátsómat törölgethettem volna. Vagyis összességében könnyebb volt és még mindig könnyebb így. Mivel már sajátban élünk, a hiteltörlesztés kevesebb, mint anno a bérleti díjunk, ezért mégtöbb megtakarítást tudunk képezni, ami által hamarabb visszafizetjük a hitelünket --> Előbb lesz egy saját, tehermentes ingatlanunk, míg ez egyedül megint nyilván több idő.

Ha egyszerű és tömör akarok lenni, egyedül is olyan lakásra vágytam volna, amit ketten vásároltunk meg 1,5 éve 16 millió forintért. Az egy dolog, hogy ma 24-ért menne el kb., de nem mindegy, hogy 2-2 millióval ugrunk-e bele az elején, vagy egyedül 4-gyel. És nem mindegy, hogy 8-8-at fizetünk-e vissza két fizetésből, vagy 16-ot egyből. Az sem mindegy, hogy amire 1,5 éve valamivel több, mint 3 millió önerőt kellett volna egyedül kiperkálnom, arra ma majdnem 5-öt kéne. Nem biztos, hogy ezt tudja követni a büdzsém, sőt... Tehát egyedül rosszabbul járok.

Egyébként nekem nem egyértelmű, hogy arányosan olcsóbb lenne egy 30 nm-es lakás, mint egy 45-ös. Inkább az a tapasztalatom, hogy csak 2-3-4 millió különbség van, amennyit lehet hogy megér. Legalábbis amikor mi nézelődtünk, akkor még így volt.

2019. febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!