Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tehetjük ki az előző...

Kissné Ágota kérdése:

Hogyan tehetjük ki az előző tulajt?

Figyelt kérdés
Vettünk egy ingatlant a férjemmel holland-magyar állampolgártól. Még decemberben ki lett fizetve a teljes összeg. A megegyezés szerint január közepén jött volna a cuccaiért. Ez meghiúsult mert állítólag nem kapott szabadságot. A következő megbeszélés szerint február közepén jött volna, de már szólt hogy akkor sem tud jönni szemműtét miatt. Új időpontot pedig nem kaptunk. Mostmár viszont nem kívánunk tovább várni hogy vagy jövök vagy nem még ha beígérem sem érek ide. Három gyerekkel nyomorgunk másfél szobában és mostmár lépéseket szeretnék tenni. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

2019. febr. 4. 20:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy valamit elrontott az ügyvéd. Nem értek annyira a joghoz, de a szerződést teljesítettétek, mindent kifizettetek, a kulcs nálatok. Nem tudom, mit tehetne a volt tulajdonos, ha már nem lenne a lakásban a cucca. Hogy bizonyítaná, hogy ő nem vitte sehová? Hát szóval, én biztos, hogy konzultálnék egy ügyvéddel, ahogy tanácsolták, ha van jogi út kötbérre és egyebekre, akkor mindenképpen azt választanám, ha nincs és azívóznak, akkor lomtalanítanám a saját lakásomat. Persze ezt könnyű mondani... Tényleg utánanéznék alaposan, hogy van-e ehhez jogom.
2019. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Kifizettétek az ingatlant és a tulajdoni lapra is be vagytok jegyezve tulajdonosként? Ha igen, és a szerződésben nincs kikötve arra vonatkozó rész hogy a régi tulajok meddig kötelesek elvinni a cuccaikat, akkor ti mint tulajdonosok minden további nélkül birtokba vehetitek az ingatlant, a cuccaikat meg kidobhatjátok. Innentől kezdve csak rajtatok múlik hogy meddig vártok rájuk.

Ha nem vagytok még tulajdonosok, akkor viszont tűrnötök kell.

2019. febr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
És a szerződésbe mi lett írva beköltözési dátumnak? A január közepe? Mert ha nem írtatok bele semmit, akkor mi van ha elhúzzák jövő télig? A mi ügyvédünknek sem akaródzott a mi javunkat nézni, de legalább annyit sikerült kiharcolnom, hogy foglaljunk bele napi kötbért a szerződésbe. Ő ezt nem ajánlotta fel magától, én meg elővigyázatosságból utána olvastam, és sokan tanácsolták. A napi 25 ezer ft amit fentbebb írtak talán kicsit sok, nekünk viszont valami nevetségesen alacsony árat javasolt az ügyvéd, miután felhoztam a dolgot. Én meg mondtam, hogy legalább az ötszörösére gondoltam. Külföldről költöztünk, és fix dátumot írtunk a szerződésbe, amikor a tulaj ki mi pedig beköltözünk, és még aznap a szolgáltatókhoz is elmentünk. Ha csúszott volna a kiköltözésük, nekünk nagyon drága mulatság lett volna lemondani a költöztetőt, garázst és valószínűleg szállást is bérelni. Ezért szabtunk meg olyan kötbért, hogy ne érje meg nekik nem kiköltözni. És az bizony az utolsó fizetési részletből került volna levonásra, tehát addig mi még véletlenül sem fizettük ki a teljes vételárat, amíg az átadás meg nem történt. Ti miért fizettétek ki előre? Ezt az ügyvéd miért nem jelezte, hogy nem jó ötlet, akit elvileg ti fizettetek? Ugye az ügyvédet nem az eladó vitte? Mi ingatlanoson keresztül vettük, aki elvileg független ügyvédet is ajánlott, de még így is gyanakvó voltam - igaz végül őt választottuk
2019. febr. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Mi vagyunk a tulajdoni lapon. Az ügyvéd pedig már egy ideje a családunk ügyvédje. Sietni kellett a szerződés megírásával, mert csak két napra jött haza az előző tulaj szerintem pont azért hogy ne legyen időnk mindenre figyelni. Én is attól félek, hogy jövő téligumi marad. Jogilag még nem is tudom hogy kilakoltatások-e
2019. febr. 5. 05:46
 15/35 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha tiétek az ingatlan és más nincs a szerződésben semmi bajotok se lehet ha kidobjátok a cuccsit. Felszólítjátok hogy egy hete van elvinni különben búcsútmondhat neki. Bárki ingyen elvinné.lomtalanítás gyanánt
2019. febr. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
83%
Tesóm ugyanigy járt, de ő nem várt tovább beköltözött. A cuccait levitte a pincébe, meg átmenetileg egy szobába zsufolta és irt egy levelet a régi tulajnak hogy ha x időn belül nem jön érte, kirakja a ház elé. Természetesen volt hiszti, könyörgés meg fenyegetőzés, de a régi tulaj is tudta hogy ezzel nem sokat ér, úgyhogy elvitte a cuccait.
2019. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy van akkor értékű a cucc, hogy megérje Hollandiából utazgatni érte.
2019. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Igaz amit az előzőek írtak. Egy standard szerződésben benne van, hogy x ideig teljesíted, majd akkor, vagy x időre rá minden cuccával kiköltözik, ha nem akkor kötbér, vagy azt teszel a tulajdonnal amit jónak látsz.


Írnék neki egy levelet (nyoma maradjon!) majd egy tértivevényes nemzetközi levelet is (kapsz bizonylatot ha átvette) hogy bementek az ingatlanba az x-kor kelt szerződés értelmében. A cuccait én beraknám 3 hónapra egy raktárba megőrzésre (videó róla) és beleírnám a levelekbe, hogy ez idő után ha nem jelentkezik érte, akkor lemondásként értelmezed és elszállíttatod.

Biztos hisztizik majd, fenyegetőzik, de hát, végül vagy eljön érte vagy nem.

Én ajánlom hogy vegyetek belőle leltárat, esetleg azt is kapcsoljátok hozzá. Nem buta ötlet a "türelmi időben" utánajárni, el lehet-e adni valamit belőle, a többit szépen kidobni.

Velem is hasonlót akart megjárni a volt tulaj, nagy nehezen elvitte a cuccát, majd 1-2 évvel később volt pofája még hívogatni hogy jaj levele bennragadt stb., persze akkor már csak kiröhögtem.

2019. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ha esetleg valami fejlemény van szólok
2019. febr. 6. 06:39
 20/35 mindentudó99 ***** válasza:
Álljatok a sarkatokra. Kifizettétek nehogy már máshol nyomorogjatok. Takarítsa el a dolgait és kész . Adj neki egy hetet aztán annyi . Mint fentebb írtam bárki ingyen elvinné.
2019. febr. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!