Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Dunántúlra ilyen elképzeléssel...

Dunántúlra ilyen elképzeléssel és kerettel hova érdemes költözni?

Figyelt kérdés

Hegyvidék de legalább dombos vidékre, kb. olyan mint az Északi-Középhegység. Munkahely szerintem ugyan mindegy, Nyíregyházától biztos hogy jobb, de ott se könnyű ezt hírből tudom. De mégis, gondolom élhetőbb egy dunántúli város mint itt keleten/észak-keleten bárhol is...

A cigánykérdés szerintem megint csak olyan hogy jobb talán mint itt de sehol sem jó.

Engem leginkább a Balaton környéke Veszprém vagy észak/észak-nyugat-Zala, Vas megye érdekelne.


A keret 10 millió forint normál falazatú (nem vályog, ne is beszéljetek rá) családi házra, lakás nem.



2019. febr. 15. 09:20
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#9


Gondolom még 8 millió lenne felújítani... Ilyenekben alap a villanyvezeték, vízvezeték csere, fürdő konyha felújítás, szobák felújítása laminálttal, kifesteni, de még az is lehet újra kell vakolni belül. Valamint, max. 1 cserépkályha ha van az egész házban.

2019. febr. 17. 10:30
 12/24 anonim válasza:
Sajnos a tégla házakat is ugyanígy kell felújítani. Régi házban függetlenül az epitoanyagtol, általában régi vezetékek vannak amiket muszáj cserélni , villanyórát is esetleg. Mi most vettünk tégla házat, villany, víz, fűtés csere, festés burkolas... minden. Szóval nem a vályog miatt kell aggódni, lehet hogy azt rendesebben karban tartották/újították.
2019. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Valószínű kellene még rá költeni, az én szempontom inkább az volt, hogy ne kelljen hitelt felvenni a házra, a főbb dolgok még viszonylag jó állapotban vannak, konyha, fürdő is, ezeket apránként is el lehet végezni a házon, de mégse egy düledező ház. A gyenge pont talán a szigetelés, de az se olyan borzasztó, a ház se nagy, 2 kályha kényelmesen befűti. Nyilván, egy teljesen felújított, központi fűtéses házat nem találtam volna ennyiért.
2019. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
2019. febr. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14


Te egy olyanban el tudnál lakni mint az első? Az egy felvizesedett penészes-dohos ház.


Második még hagyján, de azért se adnék 10 milliót.


Harmadik meg egy ízléstelenül kicicomázott vályogház, ami gyanús hogy szintén vizes. 12 millió, menjenek már.


Mindenesetre köszönöm.

2019. febr. 19. 07:30
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudnék, de te kérdezted. Ha ekkora szakértő vagy, hogy megmondod róla, hogy vizesedik, meg a harmadik vályogház (amiben én laikusként nem vagyok biztos, mert láttam már ehhez hasonló tufakő házakat), akkor magadtól is tudsz keresni. Egyébként a ház kívánt állapotáról egy szót nem ejtettéla kérdésedben. A harmadikban így képek alapján el tudnék lakni, de akár a másodikban is. Persze megnézném, megnézetném szakemberrel, de nem is az a kérdés, hogy én mit csinálnék... bár most elbizonytalanítottál
2019. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

Amit küldött az egyik válaszoló, a 2. és a 3. 10000% hogy nem valyog. Vályogból nem csináltak emeleteset, a 3. Pedig tipikus Kádár kocka ház, ami tégla mindenhol, típus terv volt.

Úgy látom hogy nem helyesen használod a vályog házat. De a 3. Ház 12 millióért ezen a környéken egyszerűen ajándék.


Ha csak 10 milliód van, és be akarsz költözni egy drágább környékre akkor sajnos el kell fogadnod hogy itt nem kapsz palotákat érte... vagy gyűjtögess még...

2019. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#16 no offense, nem akarok senkit se megsérteni, nem okoskodok, a mifelénk lévő állapotokból indultam ki mert itt ilyen állapotúak az ilyen típusú házak. A harmadik attól hogy kádár-kocka, még lehet vályog, Keleten nagyon sok ilyen kockaház vályogból van, esetleg tégla-vályog vegyesen. Az újabbak már betonblokk, esetleg kistégla.


#17 a másodikra nem mondtam hogy vályog, csak azt hogy szívem szerint nem adnék érte 10-12 milliót. A másik, ha azon a környéken ez jó ár akkor van vele valami.


Az elsőre se mondtam hogy vályog, csak azt hogy felvizesedett, látni rajta hogy rossz állapotú.


Amit nem értek, sokan írják hogy a dunántúl se jobb mint a kelet, mert ott sincs munka, cigányok jelen vannak stb. akkor miért drágábbak általánosságban a házak mint keleten?

2019. febr. 19. 10:40
 19/24 anonim ***** válasza:
Mert közelebb van Ausztria, Szlovákia, idénymunka a Balatonnál. Illetve Győrben ott az Audi, Esztergomban a Suzuki.
2019. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szóval azért több a munkalehetőség.
2019. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!