Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha csak havi 100 ezret tudok...

Ha csak havi 100 ezret tudok félretenni, kb 30 év múlva lehet egy valamirevaló lakásom Budapesten?

Figyelt kérdés
2019. febr. 17. 17:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát azzal azért nem számolnék, hogy majd öröklök. Nagyszüleim házát a szüleim és testvéreik öröklik és nem én. A szüleimtől remélhetőleg majd csak 40 év múlva öröklök bármit is
2019. febr. 17. 19:07
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

És akkor ott van még az infláció, a 30 év alatt biztosan egyszer-kétszer bekövetkező gazdasági válság, kormányok jönnek-mennek, nem tudni milyen gazdaság döntések lesznek itthon (jelenleg ugye a kormány döntései folyamatosan emelik a lakások árait).

Szóval sok mindentől függ, de nagyon valószínűtlen, hogy 30 év múlva lakást tudsz venni havi 100ezer megtakarításból és esetleges kamataiból.

2019. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%
11: És nálatok a családban reális az a szituáció, hogy a szülőknek van 3 vagy 4 ingatlana, de a gyerekeiknek nincs egy se, és a gyerekeket ezért hagyják a híd alatt aludni vagy hitelt felvenni? Érdekes...
2019. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Anyáméknak van 1 azaz egy ingatlanjuk a családi ház. Nagyszülőknek is van 1-1. Dédszülők meghaltak, házuk eladva és szétosztva az örökösök között.
2019. febr. 17. 21:48
 15/15 anonim ***** válasza:
14: Mondom akkor újra, hogy nekem CSAK annak az ingatlannak az árából kijött, amiben felnőttem, szóval nem fog hiányozni az örökség hozzá, nem tudom a 4 felsorolt lehetséges anyagi forrásból mért lovagolsz ezen az egyen.
2019. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!