Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 19 évesen megérné belevágni...

19 évesen megérné belevágni ingatlanvásárlásba (hitellel) vagy inkább csak maradjak az albérlet gondolatánál?

Figyelt kérdés
Párommal már több mint 4 éve együtt vagyunk, szóval szeretnénk összeköltözni. Viszont nem tudom mennyire érné meg az albérlet, így nagyon gondolkodok a hitelen. Hiszen ha most kiveszek albérletet akkor semmit nem fogok tudni félrerakni. Melyik lenne jobb döntés ilyen korban?

2019. febr. 19. 18:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
89%

Minél előbb elkezded saját ingatlanba tenni a pénzt, annál jobb! Az albérletfizetés csak viszi a pénzt és semmi hozadéka.

Igaz, hogy 19 évesen még bárhogy alakulhat az életed, akár más városba vagy országba is vethet a sors, de egy lakás mindig jó befektetés, el is adhatod majd, ha éppen úgy jön ki a lépés.

Ha teheted, vágj bele a lakás projektbe, mert az albérletfizetés ablakon kidobált pénz, ami nem térül meg.

2019. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Szerintem a ház hitellel.

Igaz, hogy magasak az ingatlan árak, de az albérleté sem alacsony.

Ha mindketten dolgoztok, akkor bármelyik fizethető, de mindenképpen a saját ház éri meg jobban. Ha 15 évre vállalasz hitelt, akkor elég alacsony a törlesztőrészlet. Annyira, hogy mellette simán tudtok félre tenni. És abból akár újíthattok is a házon vagy korábban kifizethetitek a házat végtörlesztéssel. Az albérlet szerintem aránytalanul drága. Ráadásul megbízhatatlan. Ha később babát is szeretnétek, a főbérlő már akkor kidob mikor még csak neki jutott eszébe, hogy talán már gondoltatok rá. Még akkor is, ha fix időre bérlitek, pl 5 évre. Akkor is kidobhat, max. megbüntetik, de inkább kifizeti a bűntetést, mint, hogy azon kelljen aggódnia, hogy gyerekkel nem tehet ki titeket.

2019. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Hosszú távon a saját lakás. Inkább a saját törlesztőd fizesd, mint az albérlet árát.

DE! Ha még egy percig sem laktatok együtt, akkor én egy időre mégis albérletbe mennék - lakva ismered meg a másikat igazán, ha esetleg problémák lennének köztetek miatta, derüljön ki még azelőtt, hogy közös hiteletek legyen!

2019. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
kérdés kapsz e hitelt, van e önrész-és mennyi
2019. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
Hitel és saját ingatlan. Havi pl 80-100-at kidobni albérletre őrültség. Barátaim egy évig fizették csak hogy kipróbálják az együttélést. Na gyorsan kiderült hogy minden rendben lesz. Már keresték is a megfelelő házat. A törlesztőjük 55 ezer..
2019. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi önerőtök van? Mennyi a nettó, bejelentett fizetésetek összesen? Hol vásárolnátok, melyik városban és mekkora lakás az elképzelés? Hol éltek most? Nem akartok továbbtanulni?


Csak ezek tudatában lehet bármit is javasolni.

2019. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, most kezdek ezekkel a fogalmakkal komolyabban ismerkedni. Az önerő pontosan mit jelent? Utánanéztem de nemigazán értem. Nem tudom mennyi lesz a nettó fizetésem, júniusra keresek rendes munkahelyet (összeköltözést meg szeptemberre terveztem, addig félre is teszek). Egyelőre diákmelón vagyok. Barátomnak viszont csak diákmelós fizetése lesz plusz ösztöndíj még 1 évig. Úgyhogy max havi 200.000 összesen :/

Kiskunhalason szeretnénk. Én ugyanúgy halason lakok. Továbbtanulásom nem számít mivel esti sulin leszek.

2019. febr. 19. 20:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezt egyelőre kár feszegetni, nem tudtok lakást venni.

A bankok az ingatlan árának maximum 80, de inkább 30-40%-át hitelezik meg. Ez azt jelenti, hogyha 15 milliós ingatlant néztek ki, kell lennie 5 milliótoknak.

Ezen felül illetéket, ügyvédi díjat kell fizetni, ez eseteteken kb 2+1-2%.

Ezen túlmenően a párod semmilyen hitelt nem kaphat, nem lehet adóstárs ösztöndíjjal és diákmunkával sem. Te sem kapsz 3 hónapos munkaviszonyra hitelt, bár ennyiről kell keresetigazolás, de nézik a korotokat és hogy mióta dolgoztok. Plusz 3 hónap alatt nehéz összespórolni milliókat.


Elkezdhetném a kiskapukat, további adóstárs, szülői házra jelzálog, csok és társai, de igazából mindegyik kockázatos és értelmetlen. Éljetek kicsit, dogozzatok, gyűjtögessetek, szerezettek tapasztalatot, olvassatok sokat pénzügyekről, aztán néhány év múlva térjetek vissza erre.

2019. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, elírtam, szóval 30-40% önerő kell, 60-70, maximum 80%-ot hiteleznek meg.


Önerő az, amit te fizetsz az ingatlan árából.

2019. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
Minimum 500 ezer legyen ügyintézésre illetékre. Nektek több millátok.önerőre nem lesz most biztos. Max másik ingatlan bevonása fedezetnek lehet megoldás.
2019. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!