Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan zajlik egy ház megvétel...

Hogyan zajlik egy ház megvétele egy ingatlanossal?

Figyelt kérdés
Eddig csak tulajoktól vásároltam, most lenne egy ház amit csak ingatlanoson keresztül tudnék megvenni. Mire figyeljek? Fizetnem kell az ingatlanosnak vmi vevőként vagy nem? Milyen gyors ill. lassú így a vétel?

2019. febr. 26. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Az ingatlanosok szolgáltatásai általában ingyenesek. Leszámítva hogy kb 15-20%-kal többet fizetsz az ingatlanért mint amennyire az eladó tartja. Amúgy tök ugyanaz a procedúra, esetleg az ingatlanos segít ebben abban. Persze te közben milliókkal többért veszed az ingatlant...
2019. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Nehogy elmondd, hogy ha esetleg készpénzes vevő vagy, mert ki fog túrni. :(

Nekem 8 adásvételemet fúrta meg emiatt ingatlanos. Végül magánszemélytől vettünk.

2019. febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent hogy kitúr?!
2019. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
3: A hiteles ajánlattevők közül kitúr. Pl. nem adja át az ajánlatomat az eladónak, vagy akadályozza az adásvételt, nem mutatja meg másodszor a lakást, visszatart információkat, kekeckedik, hazudozik, eltűnik, lebeszéli az eladót, stb.
2019. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha tetszik a lakás mi, vevők, nem tudjuk kikerülni ha az eladó kizárólagos szerződést kötött az ingatlanossal. Legfeljebb nézz utána,hogy a tulajdonos árulja-e, akkor olcsóbb lenne Tőle megvenni.


Vevőként nem kell fizetned az ingatlanosnak semmit, az eladó bízza meg, Ő fizet.


Szerintem kicsit lassítja az ügymenetet, már csak azért is, mert maga a lakás megnézéséhez, és minden lépéshez a tulajdonossal, és az ingatlanossal is egyeztetned kell.


Általában ilyen esetben jobbára az ingatlanos ad tájékoztatást, és ha valamelyik kérdésedre nem tudja a választ megkeresi az eladót, majd remélhetőleg visszahív.

Sok esetben viszont az eladó sem sokat tud az ingatlanról :(


Ami nekem rossz tapasztalatom..valóban a hitelest részesítik előnyben, kivéve ha az eladónak nagyon fontos a vételár mihamarabbi, esetleg bizonyos ütemezéssel biztosított vételár.Esetleg egy épülő lakáshoz.


A másik...az ingatlanos profi abban,hogy eladhatóvá tegye a lakást, ezért csak a mellette szóló érveket mondja, sőt, sajnos még lódít is hozzá ha kell.

Mi jártunk így..szerencsére a tulajdonos is árulta, ezért Vele tiszta vizet öntöttünk a pohárba.

2019. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy minden esetben tudj konzultálni a tulajdonossal is, az esetleges negatívumokra rákérdezve. Az ingatlanos nem annyira ismeri az ingatlant, mint az, aki benne él.

Fizetned nem kell, az eladó bízta meg, ő fizet.


Nekem is az a tapasztalatom, hogy az ügymenet lassabb lesz. Az ingatlanos közvetítőként van jelen az eladó és vevő között, egy gyakorlatilag szükségtelen lépcsőfok, amíg az adás-vétel biztossá nem válik. Engem iszonyatosan idegesített, hogy rajta keresztül egyeztettük a megtekintések időpontját (legalább 1-2 órás művelet volt mindig), ott volt minden megbeszélésünkön és fura volt, hogy a megtekintésnél ő mutatja körbe az ingatlant, pedig otthon volt a tulajdonos is, akire sokkal inkább kíváncsi lettem volna. Sok esetben a tulajdonoshoz fordultam a kérdéseimmel, még is az ingatlanos ragadta magához a szót és ő válaszolt. Tette ezt úgy, hogy alapvető dolgokkal sem volt teljesen tisztában. (Házközponti fűtés, melegvíz számlázás, rezsi mértéke, stb.)


Hogy pozitívumot is említsek, az azért a javára szól, hogyha ő nincs, akkor valószínű nálunk nem jön létre az üzlet az eladóval. Annyira más irányúak voltak az elképzeléseink, amihez mindketten ragaszkodtunk, hogy az ingatlanosnak komoly szerepe volt a felek puhításában, ami által végül létrejött az üzlet.

2019. febr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy szóval: katasztrófa :) Elmentem a kedvem, de lehet kénytelen leszek... Olyat nem lehet, hogy a tulahdonos címéért tel.számáért fizetek? Bár gondolom nem business az ingatlanosnak meg függ a szerződéstől is.
2019. febr. 27. 12:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem. Olyat lehet, hogy csak tulajdonossal kezdesz.:)

Az ingatlanok 40%-át hirdeti a tulaj is.

2019. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!