Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A kis alapterületű lakások...

A kis alapterületű lakások értéktelenedése mennyire várható?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt vagyok, viszont csak 30 nem körülire elég az önerőm. Tehát jelentős hitelre venném, ami nem is baj, ha a jelenlegi áremelkedés folytatódik még. Viszont a kormány politikája aggaszt, mert már minden támogatás családhoz kötött. Attól tartok, hogy egyre jellemzőbb lesz a fiatalok között a gyors családalapítás. Ami nekem hatalmas veszteség lenne, hiszen 30 nm-en nem lehet gyereket nevelni, így az én minigarzonom nemhogy értékesebb nem lesz, de veszíteni fogok rajta, ha kitart ez a gyereket mindenkinek politika.
2019. márc. 12. 07:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Semennyire. Kis lakásra mindíg lesz igény. Elköltöző fiatalok, családot otthagyó férfiak, egyedûl maradt idősek. Gyerektelenek. A kis lakás mindíg jó üzlet
2019. márc. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1 : Értem, csak ijesztő, hogy fiatal férfiak a családalapítást várják, mondván úgy a lakhatás is mennyivel egyszerűbb. Ez elég ijesztő tendencia.
2019. márc. 12. 08:08
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

#2

Ijesztő gondolat a családalapítás?

Ez eléggé beteg gondolat, de te tudod!

Ne aggódj, mindig lesznek olyanok, akik nem kelnek el!

2019. márc. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

3-as, nem a családalapítás az ijesztő, hanem hogy ezzel oldható meg a lakhatás. Így sokan felelőtlenül, akár rossz kapcsolatban vállalhatnak gyereket.


Kérdező: ha az egy belvárosi, jó infrastruktúrájú lakás, mindig lesz rá kereslet. Ha meg főváros, akkor nincs is miről beszélni. Bármennyire is támogatják a családokat, azért addig a fiataloknak egyetemet kell végezniük, párt kell találniuk, lakni kell valahol. Ha főváros, erre még rájönnek a cserediákok, külföldiek, akik simán meg tudják fizetni, de nem kell nekik hosszútávon. Bármennyire is torzul a piac, még mindig a kis lakásokra van a legnagyobb kereslet.

2019. márc. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

"Értem, csak ijesztő, hogy fiatal férfiak a családalapítást várják, mondván úgy a lakhatás is mennyivel egyszerűbb"


Hidd el, egyre több lesz a családot otthagyó apuka sajnos.

Pont ezért. Mert nem azért vállalnak gyereket, mert szeretnének többet, és nem akkor amikor szeretnének, hanem ahogy a szerződés köti őket...

És majd anyuka marad a csokos házban a gyerekekkel, apuka meg lelép, ha rájön, hogy ez nem neki való...


35 éves nő vagyok, 1 gyerekem van, nem is lesz több. a környezetemben elég sokan vállalnak csak 1 gyereket, sőt egyre többen egyet sem.

Szóval ne aggódj, a garzonok mindig pörögni fognak.

AZ egyetemistákról nem is beszélve, akik nem koleszban laknak.

2019. márc. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

"Ijesztő gondolat a családalapítás?


Ez eléggé beteg gondolat, de te tudod!"


Nagyon ijeszto az anyagi-lakhatasi megfontolasu csaladalapitas-gyerekvallalas, ez nem akkora buli, mint sok fiatal hiszi, kiszallni belole csak ugy lehet, hogy emberek szenvedni fognak.


"Ne aggódj, mindig lesznek olyanok, akik nem kelnek el!"


Ne rugdosd, amiert mas a velemenye es mentalitasa, mert "what goes around, comes around"! ;)

2019. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A kis lakásokkal sosem lesz gond. Mondjuk én mostanában a fiatalság körében azt a tendenciát látom, hogy ne legyen teljesen egy légterű egy lakás. Legyen egy pici hálófülke külön legalább, így én inkább ilyesmit vennék. Az értékét viszont nem félteném.
2019. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

"Hidd el, egyre több lesz a családot otthagyó apuka sajnos.

És majd anyuka marad a csokos házban a gyerekekkel, apuka meg lelép, ha rájön, hogy ez nem neki való..."


Az apuka lelép mert rájön, hogy ő a nőnek csak alibiből kell lakás és gyerekcsináláshoz.

Amikor rájön, hogy ő dolgozik egyedül, mert az anyuka a következő évtizedeket otthon akarja eltölteni. A gyerekeket persze beadja bölcsibe, oviba meg suliba, hogy nyugodtan tudja nézni otthon a sorozatokat.

Amikor este hazaesik a férje a munkából, még le is cseszi, hogy mosogasson el mert neki nem volt rá ideje...

2019. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

* A lényeget kifelejtettem.

A kis lakás mindig eladható lesz jó áron.

2019. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
8 : Épp ma jött ki, hogy válás esetén vissza kellene fizetniük a kamattámogatásokat. Így kinek lesz pénze 5-10 éven belül 30 milliót fizetni egy minigarzonért? Minden más esetben pedig bukok rajta a hitel miatt.
2019. márc. 13. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!