Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek is mocskos undorít...

Szerintetek is mocskos undorító dolog?

Figyelt kérdés

Jelenlegi felháborodásom oka újfent a vagyonszerzési illeték..létezik olyan dolog amit ha megvásárolsz nem kell utána fizetni adót,illetéket?Levegő adót nem kéne bevezetni?

Összekaparok néhány év alatt annyi pénzt hogy tudjak venni hitelmentesen egy házat,7-ből 6 napot dolgozok,túlórázok minden nap,12 óra meló..errefel nem elég hogy kifizetem az összegyűjtögetett pénzből a házat,még fizessek 4% vagyonszerzési illetéket..mert vagyonom lett,abból a pénzből amiért évekig gürcöltem és adót fizettem..komolyan mondom nyilvánosan kéne felakasztani azokat a mocskos férgeket akik kitalálják és elfogadják ezeket az adójavaslatokat..ja arról nem beszélve hogy az eladó egy idősebb úr volt akinek nem volt bankszámlája és egyébként is készpénzben akarta a pénzt,majd szétosztja a gyerekei között..erre levettem egyösszegben az x millió forintot a bank felszámolt érte 82000 ft ilyen-olyan költséget..komolyan,nem hiszem el..használják a pénzem,minden hónapban kezelési költséget számolnak fel,és ha szükségem van rá akkor még megvágnak néhány tízezerre..csodás.Az ügyvédnek kifizetett pénzről nem is beszélve..mert írt egy adásvételi szerződést..Borzalom tényleg ami ebben az országban megy..Régebben laktam néhány évig külföldön,akkor azt mondta egy ottani magyar barátom,ne menj vissza cimbi ott sosem változik semmi csak rossz irányba..de nekem hiányzott a kis falunk,az itteni emberek a Tisza..de így hogy néhány éve újra itthon vagyok,néha meg-megbánom hogy hazaköltöztem,és az ilyen mocskos igazságtalan illetékek mint ez is csak még jobban elveszik az ember kedvét az itteni élettől..nemrégiben vettem egy Honda CBR 1000rr motort azt már le sem írom mennyit fizettem amire a nevemre írták,és néhány héttel utána jött a gépjárműadó csekk..lassan már nem merek venni semmit..



2019. márc. 24. 20:21
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Vagyonom keletkezett..semmilyen értelemben nem vagyok gazdag.Én a munkabéremből minden hónapban adóztam 33.5%-ot,a maradék pénzből olyan árúkat,élelmiszereket,üzemanyagot vásároltam amin szintén adó van,közüzemi számlákat fizettem amiken szintén adó van,és ami maradt szerencsétlen pénz,azt tettem félre,most hogy vettem egy házat,természetesen kell illetéket fizetnem..hogy lehet így előrehaladni az életben?Ha nem lopsz,csalsz,hazudsz,rabolsz,akkor téged rabolnak ki legálisan,jogszerűen.
2019. márc. 24. 21:14
 12/30 anonim ***** válasza:
57%

"egyedülálló vagyok,nincsenek gyerekeim és elmúltam 35..tehát esélyem nincs semmilyen illetékkedvezményre,mérséklésre főleg nem eltörlésre.2


Akkor rosszul tudod az illetékszabályokat.

4 helyett 2% illeték van az első ingatlanra.

Illetékmentes minden további vásárlás, ami az eladott ingatlan árából van.

Minden más esetben pedig kérelmezni lehet az illetékmentességet.

2019. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
31%

" a munkabéremből minden hónapban adóztam 33.5%-ot2


Azt mégis hogy, ha 15% a jövedelemadó?

2019. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

A csok_ot pl. ezekből az adókból fizetik...

Azt viszont nem állítanám hogy külföldön jobb a helyzet, a haverom vett Angliában egy sorházi lakást, és HAVONTA! 100 Font ingatlanadót fizet!

Tehát közel negyvenezret havonta...

2019. márc. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

#12 35 éves korig első ingatlanra 2%,de amint írtam elmúltam 35..


#13


15 százalék személyi jövedelemadó

10 százalék nyugdíjjárulék

8,5 százalék egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék

Ennyi a levonás...


#14

Igen a csok-ot adják boldog-bokdogtalan családosoknak,megveszik a gyerekeket..Én egyedülállóként semmire nem vagyok jogosult,csak fizetni és fizetni..mivel nincs gyerekem,és nem is tervezek,nem lesz akitől majd dolgozzon és adót vonjanak tőle,így én sem kapok semmit..

Én régebben laktam Angliában,akkor nem hallottam olyanról hogy ingatlanadó de ha még van is,az egy dolog hogy van,ne hasonlítsd össze a szigetországot szerény hazánkkal,én 2200-2500 netto fontot kerestem havonta,sima melósként..albérlet,utazás stb és még így is megérte,aki saját házat vett,annak akkoriban 125000 fontig nem kellett semmilyen illetéket fizetnie,a mai sávrendszert nem ismerem..de ott már csak az adósávok is így vannak felosztva hogy ha pl évi 0-11000 fontot keresel akkor az adómentes,ha többet,akkor vonnak bizonyos %-ot..nálunk az életbe nem lesz ilyen lehetőség,sőt soha nem ledz az évi nettó minimálbér 3-4 millió..tehát Anglia más világ,a Német,Belga,Svájci részekről nem beszélve..

2019. márc. 24. 22:48
 16/30 anonim ***** válasza:
79%

Az állam új adókat talál ki, a polgár a kiskaput keresi, ezért az állam új adókat talál ki.......


Amúgy meg utálom ezt a folyamatos hárítást. Amilyen a mosdó olyan a törölköző. Amilyenek a polgárok, biza olyan az országuk.

2019. márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a "világban". Nekem a vagyonszerzési illetékkel (alias visszterhes vagyonszerzési illeték) az a bajom, hogy a 4% helyetti 2% akkor jár - többek között -, ha az ingatlan értéke 15 millió alatt van. Ezzel két bajom van:

- Amikor a jogszabályt megalkották, akkor még bőven volt 15 millió alatt ingatlan. Ma már csak tanyákat meg zsákfalvakban kapsz ezalatt kádár kockákat.

- Ha az ingatlan értéke meghaladja akár 1Ft-tal a 15 milliót, akkor már az egészre fizeted a 4%-ot, nem a 15 millión felül eső részre.

2019. márc. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
73%
Akkor lennél meglepődve, ha külföldön vennél ingatlant. Ahol én élek, itt 6% az illeték, és a lakosság jó része bérlni a lakást/házat, mert nem tudja megfizeni a saját ingatlant. És éves ingatlanadó is van.
2019. márc. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
14: Ez nálunk is van, de kerületenként változik, és csak a legdrágább kerületekben van úgy, hogy akkor is fizetsz ingatlanadót, ha csak az az egy picike 25 nm-es lakásod van és nem kiadva van, hanem lakod. (II. ker. pl.) A többi kerületben nincsen, ha Te lakod. Szóval amíg ezt nem tudjuk, hogy nem az 5. ingatlana-e az ismerősödnek, amiből havi 2000 Font bevétele van (nem tudjuk azt se, mekkora ingatlan), addig ez nem adat.
2019. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez valós probléma, de sajnos a háborgással az ember semmire nem megy. Mi is végig zongoráztuk. Fiatal párként vásároltunk minimális önerővel lakást 2 éve. Mondanom sem kell, hogy a minimális önerőnk mellett mekkora terhet jelentett kifizetni az illetéket, még úgy is, hogy az én részem után csak 2%-ot kellett. Kiskapuval...

A párom anyukája családi viták miatt ajándékozással ráíratta a lakását 1 évvel korábban a páromra (életfogytig tartó haszonélvezettel, fiatalosan, egészségesen), így ő hiába felelt volna meg minden egyéb szempontból a kritériumoknak, már nem első lakástulajdonos volt. Ez nevetséges a maga formájában úgy gondolom, de ez van.

Persze, ha azt nézem, hogy 15 millió a lakás, akkor ahhoz képest talán "nem sok" 600 ezer forint. De ha azt nézem, hogy 3,5 millió forintunk volt önerőként, akkor az a 600 ezer brutális többlet teher hirtelen. Ha nem tudunk tervezetten kölcsönkérni a szüleinktől, jó eséllyel a mai napig nem laknánk saját lakásban.

Az utalási költségtől is sokkot kaptunk szintén, de szerencsére a "saját lakás" és az idő elfeledteti ezeket az emlékeket. Valahol szomorú ez. Főleg az, hogy pont mi vagyunk a csok-kal megszólított korosztály és még így sem volt igazán kedvezményes lehetőségünk. Olyan gyerekekre nem írunk alá, akikre akkor, abban az anyagi helyzetben mégcsak kilátásunk sem volt.

2019. márc. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!