Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem undorító dolog a 25-27%-os...

Nem undorító dolog a 25-27%-os ÁFA?

Figyelt kérdés
Tesz annyit az állam ezért, hogy indolkolt legyen a 27%-nyi ÁFA? Nem inkább 5-8% lenne reális minden iparágban?

2016. márc. 10. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
És akkor most sírjunk vagy mit vársz?
2016. márc. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Elkészült már a bigmackem?
2016. márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Nem, nem undorító. Amíg 1 millió ember dolgozik feketén az országban legyen is magas az ÁFA. Aki bejelentve dolgozik annak csökkentek az adóterhei az elmúlt években. Nem, nem vagyok Fideszes sőt kifejezetten utálom. De ez az egy olyan dolog amivel egyetértek. A fogyasztást adóztassák ne a jövedelmeket.
2016. márc. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg 1 millió ember dolgozik feketén az országban legyen is magas az ÁFA."


Ennek mi köze van az áfához? Mert szerintem semmi.


Egyébként el kellene gondolkodni azon, hogy mi volt előbb a SOK feketemunkás vagy a magyar munkáltatói terhek.

2016. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*magyar = magas
2016. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

De igen, nagyon sok, a világon az egyik legmagasabb áfa itt van.

Indokolt lehetne, ha cserében alacsonyabbak volnának a járulékok, és akkor a magasabb fizetésből többet adózna, aki többet fogyaszt. De ugye itt minden magas... az állam meg várja a csodát, a nagy adóbevételeket, és azt, hogy szimpla riogatástól kifehéredjen a gazdaság.


Ja, én meg azt várom, mikor áll meg egy kamion a kapu előtt, teli pénzzel, és pakolják a pincémbe.

2016. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan áfa kell, hogy ne érje meg csalni, adjanak a vállalkozók számlát. Lehet, hogy ez sok, és 15-20 százalék között jobb lenne, kb. annyi, vagy kicsit több, mint az szja. Az 5-8 százalék szerintem nem reális.
2016. márc. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

VAGY legyenek alacsonyak a béren a járulékok és az adók és mellette legyen magas az ÁFA VAGY legyenek magasak a járulékok és az adók és legyen alacsony az ÁFA. Ebben a formában egyik sem lenne baj.


De ebben a korrupt országban mind a kettő a világon a legmagasabb... Non-szensz.

2016. márc. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondjak rosszabbat?

A bért terhelő 50%-nyi adó. ÁFA-t az is fizet, aki segélyért dolgozik, de az ő fizetésének nem lopja el az állam a felét. Sőt az én fizumból él.

2016. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#3as

"Amíg 1 millió ember dolgozik feketén az országban legyen is magas az ÁFA. "

Azt ugye te is érzed, hogy a kettőnek baromira nincs köze egymáshoz?! Egy rossz szabályozás egy teljesen adott területen mióta kell, hogy kihasson egy teljesen másik területre? Olyan mintha azzal érvelnél, hogy nagyobb SZJA kellene, mivel a migránsok többnyire arabok..

2016. márc. 11. 02:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!