Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek hol érdemes...

Szerintetek hol érdemes ingatlant nézni?

Figyelt kérdés
Az ingatlan.com a legjobb?
2019. ápr. 17. 15:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"8: Azt sem értem, mire és miért vegyek fel hitelt, amikor ott van a KP, amivel kifizetem a lakást."


Ne vegyel fel hitelt, de akkor ne rinyalj, hogy surgos a vasarlas, mert a te donteseddel tetted surgosse.

2019. ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
40%

11: Én nem rinyáltam sehol se, én kb. dicsekedtem eddig.

Te írtad, hogy marha az, aki a pár nap alatt elkelő lakásokból választ, mert EMIATT az biztosan előnytelen rá nézve. Hát elmondom: nem az.

Vagy azért kapkodnak ezekért a lakásokért ennyire, mert olyan szar vételek? Amiért kapkodnak, amit visznek, mint a cukrot, pont hogy az a jó, az a nemkicsit előnyös.

Te meg megpróbálod beadni itt az embereknek, hogy ez fordítva van. Te vagy a marha, erre próbáltam eddig finomabban, logikusan rávezetni, de rajtad nem lehet segíteni.

2019. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"11: Én nem rinyáltam sehol se, én kb. dicsekedtem eddig."


A 7-es hozzaszolasodban leirt kenyszerhelyzetre reagaltam, hogy butasag.


"Vagy azért kapkodnak ezekért a lakásokért ennyire, mert olyan szar vételek? Amiért kapkodnak, amit visznek, mint a cukrot, pont hogy az a jó, az a nemkicsit előnyös."


2008 elott is ugyanigy kapkodtak a lakasokert meg deviza hitelekert, aztan hova jutottak? :) 2011-2013-ban csoppet sem kapkodtak a lakasokert, aki kivart, az jart igazan jol.

2019. ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A kérdés az volt,h hol érdemes ingatlant nézni,jól eltért7nk ettől. DE:nem vagyok ingatlanos,viszont decemberben vettünk lakást,a szomszéd most jóval többért adta el.Hogy miért is nem vártunk pár évet? Egyszerű,napi 5 órát ingáztam,9-et dolgoztam,anyagilag pedig meg tudtam oldani a vételt.Senki nem hülye,csak másak a lehetőségek,igények,anyagi hátterek.
2019. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Hogy miért is nem vártunk pár évet? Egyszerű,napi 5 órát ingáztam,9-et dolgoztam,"


Koltozesre jo erv, de vasarlasra berles helyett nem.

2019. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Senki nem hülye,csak másak a lehetőségek,igények,anyagi hátterek."


Nem mondom, hogy te az lennel, es azt sem, hogy vegkepp nem szabad most vasarolni. De nagyon sok ember nem meri fel alaposan es fontolja meg a lehetosegeit, es sokszor ugy erzik, hogy MUSZAJ, es MOST AZONNAL kell venni lakast, ami altalaban nem ugy van.

2019. ápr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Meg valami, megegyszer (korabban csak celoztam ra, most leirom nyiltan): ingatlanosok nagyon szeretik surgetni az embert vasarlasnal, es ok aztan mindig, de tenyleg MINDIG eskudoznek, hogy MOST eri meg legjobban vasarolni, mert csak dragulni fognak, es olcsobbak egeszen biztosan nem lesznek. Okos ember nem fogad el tanacsot olyan embertol, akinek anyagi erdeke van benne (ingatlanos, broker, biztositas-nyigdijpenztar ugynok stb., - ezek egyfelol nem is ertenek adott terulethez, masfelol ok nem kockaztatnak semmit, a jutalekukat ugyis megkapjak), es olyanoktol, akik holtbiztosak valamiben. Sem a mai vilagban, sem a nehaiban nem volt semmi sem biztos, ha valaki szentul eskudozik valamire, akkor altalaban o meggyozni akar teged, nem pedig hasznos tanaccsal ellatni.
2019. ápr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"2008 elott is ugyanigy kapkodtak a lakasokert meg deviza hitelekert, aztan hova jutottak? :"


Én oda, hogy máig 95 millióval többet érnek az akkor vett ingatlanjaim.

2019. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Én oda, hogy máig 95 millióval többet érnek az akkor vett ingatlanjaim."


Es ha vartal volna par evet, akkor 150 millioval ertek volna tobbet, ugyeugye. De nem mindenki ilyen nagytokes, mint amilyennek beallitod magad, sokan, akik a csucson szalltak be 2008 elott, minuszba kerultek, mert miutan zuhant az ingatlan erteke es mar nem fedezte a hitel osszeget, nem tudtak plusszfedezetet bevonni, arverezett a bank. Vagy csak egyszeruen nem tudtak fizetni a megnovekedett torlesztot.

2019. ápr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Es ha vartal volna par evet, akkor 150 millioval ertek volna tobbet, ugyeugye."


Szó sincs róla.

Addig a pénz a bankban kellett volna legyen, nekünk meg albérletet kellett volna fizetni, az 3 lakás 4-5 évig, azaz mínusz 6 millió/év alsó hangon, plusz még egy költözés, az 200 000/lakás.

Aztán ha jól figyeltél, itthon ÉVENTE volt egy-egy bankkatasztrófa, tehát a pénz jó eséllyel ugrott is volna. Jobb helye volt ingatlanban, ami saját. Ehhez még számolni se kell, hiszen a piac nem véletlenül árazza be úgy a dolgokat, ahogy. (A bérlés mindig sokkal drágább, mint a saját ingatlan.)

Másrészt egy percig sem volt ingatlanárcsökkenés 2009-ben sem, hitelkatasztrófa volt csak.

2019. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!