Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit ajánlanátok egy 19...

Mennyit ajánlanátok egy 19 millióra meghirdetett házért?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy házat egy kisvárosban, amit 19 millióért hirdetnek. Egész jó állapotban van, de azért lenne mit csinálni rajta: villanyvezetékeket cserélni, kivülről szigetelni, nyílászárókat cserélni.


Mennyire lehetünk "pofátlanok"? Nyilván jó lenne minél olcsóbban hozzájutni a házhoz, de nem szeretnénk, ha elhajtanának :)


Szerintetek mekkora összeget ajánljunk be elsőre?



2019. máj. 29. 01:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Úgy tekintheted, hogy kb. 100% infláció van jelenleg az ingatlanárakon, tehát gyakorlatilag a duplájába kerülnek, mint amennyit érnek.


Eszközár-buborék. Úgy nevezik ezt.

2019. máj. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Készülj fel rá hogy valószínű 0 ft-ot fognak engedni az árból, mivel boldog-boldogtalan ingatlanba fektet a banki viszonyok miatt.

Én a panelomat mikor felraktam az internetre vagy 40-en telefonáltak aznap és másnap le is foglalózta egy házaspár, 1 hét múlva megvették alkudozás nélkül, kifizették az ügyvédnél.

Sokan már a telefonban alkudozni próbálnak, az tényleg idegesítő mikor egy 23 milliós panelt akar valaki megvenni 10-ért...

2019. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
A jelenlegi helyzetben szerintem örülhetsz, ha engednek 1 milliót. Most lehet itt önérzetesedni, hogy az ilyen eladó menjen anyjába, csak az a helyzet, hogy úgy meg házad nem lesz egyhamar. Feldobod, hogy 18, ha nemet mond, akkor 18,5 ha nem enged, kifizeted a 19-et, vagy keresel tovább, ennyi.
2019. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Manapság semennyit nem lehet alkudni. Ez tény. Nagyon max. ha tényleg sürgős az eladás, vagy oltári rossz helyen van és örül hogy pénzt lát. Akkor lehet...
2019. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Részben egyetértek a második válaszolóval (nem tudom, hová tűnt a kommentje). Tényleg elég siralmas a helyzet, de ha így állunk hozzá, akkor lehet, hogy soha nem lesz saját házunk.


Ahogy említettem, a ház egy kisvárosban van, viszonylag jó környéken, viszont Borsod megyéről beszélünk... Errefelé vannak olyan ingatlanok, amiket már hónapok/évek óta hirdetnek. Nem is csoda, mert az utolsó zsákfaluban is 20 meg 30 milliókért árulják némelyiket. Nincs az a hülye, aki megvegye őket.


Nem tudom, hogy mennyi érdeklődő lehet erre a házra, az ingatlanos nyilván nem fogja megmondani, de nem hinném, hogy sorban állnak érte.


Hű, hát nem egyszerű...

2019. máj. 29. 15:34
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Privátban elküldenéd kérlek az ingatlant? Nem akarom megvenni, nekünk sincs rávalónk... csak érdekelne hogy miért kérnek el annyit. Eredetileg én is Borsodi vagyok.


Hja, ott is felmentek a semmire az árak. Főleg Tokaj-Hegyalján. Mádon, Tállyán, és Szerencs környékén (tudniillik nem egy egyszerű környék...) is már min. 100-130 ezer / m2 áron kínálják a felújítandó faablakos csodákat. Tokajról nem is beszélve.

2019. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Persze, este elküldöm.


Ne is mondd... Szerencs környékére az életben nem költöznék, erre olyan árak vannak, hogy hihetetlen.


Valamelyik nap megnéztünk egy 20 millióra hirdetett házat. Képzelj el egy baromi jó házat konkrétan a putri közepén :D Ha tudtuk volna, hogy hol van, el sem megyünk (az ingatlanos csak indulás előtt volt hajlandó elárulni a pontos címet. Gondolom nem kizárólagos szerződése van az eladóval, és félt, hogy a háta mögött megegyezünk... )

2019. máj. 29. 17:09
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Az alkudás mértéke attól is függ, hogy mennyi ideje hirdetik az ingatlant. Az én településem hirdetéseit rendszeresen nézem, és van egy ház, amit már hosszú évek óta hirdetnek 70 millióért (a ház abszolút jó állapotú, 5+2 szobás ugyan, de az ár még így is "kicsit" túl van lőve). Szerintem, ha tényleg el akarja adni a tulaj, akkor akár 65-ig, de lehet, hogy 60-ig is hajlandó lenne lemenni, lévén, hogy évek óta (7-8 éve) nem kelt el.
2019. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

10%-ot alapból be lehet dobni alkuként. Sokszor amúgyis a vártnál magasabb árat írnak a hirdetésbe mert számítnak az alkura.

De ha nem probléma és komoly a szándékod, akkor keress egy értékbecslőt és becsültesd fel az értékét. Ha az eladó belemegy. Ha nem megy bele, akkor nyilván annak is megvan az oka.

2019. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9 a 10%-al egyetértek, a többi pedig csak vicc ugye? :)


- annyiért teszi fel hogy még alkudhassanak belőle: ez nem jellemző, ragaszkodnak az árhoz, eddig ezt tapasztaltam

- értékbecslő? ajjjaj haha, az eladó már hivatalosan is felbecsültette ne félj, és abban nincs köszönet.

2019. jún. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!