Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg szinte lehetetlen két...

Tomi:D kérdése:

Tényleg szinte lehetetlen két motivált pályakezdőnek a lakásvásárlás hátszél nélkül manapság Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párommal 3 éve vagyunk együtt.

Én 22 éves vagyok ő pedig 21.

Én épületgépész vagyok ő pedig gyógypedagógiai asszisztens.

Mindketten minimálbérrel vagyunk bejelentve a többit zsebbe kapjuk a munkahelyünkön.

Én 290 e ft kapok ő mivel nem szakmában dolgozik ( anyagiak miatt ) 280 e ft.

A bankok szerint a legális jövedelmed maximum felét lehet leterhelni.

Szeretnénk majd ezt a babaváró hitelt igénybe venni.

Az ugye 10 m ft önerőt jelent.

Viszont ennek a havi törlesztője 50 e ft.

Mi ugye papíron 280 ft keresünk.

A legkedvezőbb banki ajánlat szerint mivel nincs semmi fedezetünk nettó 450 e ft fizetéssel + 6 m ft önerővel kell rendelkeznünk kettőnknek egy 25-30 m ingatlanhoz.

Az önerő ugye nem gond.

De a fizetés legális része sajnos igen....

Ebben a szakmában dolgozóktól szeretnék segítséget kérni.

Van e erre valami kiskapu vagy kezdjünk el mi is sok magyar társunkhoz hasonlóan angolul vagy németül tanulni? :)



2019. máj. 30. 21:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
19: Azt is gondolom, hogy még szerencse, hogy az ilyen emberek számára nem elérhető az űrutazás. Más bolygókat is tönkretennének akkor, nem csak a Földet.
2019. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
19:... plusz még az is, mástól követeled, hogy mondja meg... egyedül a te dolgod megkeresni a magad számára hasznos információkat. Ez az internet korában nagyságrendekkel könnyebb, mint 15 évvel ezelőttig volt.
2019. jún. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
"Mond meg 14m hol van lakható ingatlan?" Több100 hazai települést most ne kezdjünk el fölsorolni... Egyébként a "lakható" fogalom mit takar? Pár millás értékű házban is LAKIK többszázezer ember,ugyanakkor egy 50m házra is el tudok költeni ugyanennyit,hogy a személyes vágyaimnak megfelelő legyen...tehát ez így egy nesze semmi fogd meg jól..
2019. jún. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Látom, páran még mindig képtelenek felfogni, hogy nem mindenkinek opció, hogy többszáz km-t költözzön....
2019. jún. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Több100 km? Azt sem tudjuk hol lakik a kérdező... A főváros és a megyeszékhelyek kivételével gyakorlatilag szinte az összes települést föl lehetne sorolni ahol 10-15m között bárhol találsz lakható ingatlant.(a lakható szón persze most megint elkezdhetünk lovagolni,nyilván ez egyéni elképzelés,ízlés és vágy szint)
2019. jún. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
46%

#25

Ok. De pl a fővárosból vagy az agglomerációból csak többszáz km-re lehet költözni, ha 30-40 milla alatt akar valaki házat venni. (30 km-re lakok Pesttől, NINCS 30millió alatt eladó ház a településen, csak 1 ami bontandó a hirdetés alapján.)

Szóval innen vagy lehetne több órányi útra költözni, vagy marad a kilátástalanság.

2019. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
65%

Pest megye szélén lakom. 100% dögevőmentes kistelepülés,csend,nyugalom,tiszta levegő.

Autóval kb 15perc egy 70e fős megyeszékhely(itt dolgozom),és egy-egy 40e és 25e fős nagyváros a közelben.

Munkát itt csak az nem talál aki nem akar. Az,hogy tavaly mennyiért sikerült itt házat venni,nem írom le úgysem hiszi el senki.Egyre többen jönnek ki a büdös,szmogos,zsúfolt városokból,hiszen itt kb fele,harmadárért kap -jobb,nagyobb- ingatlant.Reggel pedig kb ugyanannyi beautózni mint egy bedugultabb városszéli részről.Minden eladó ingatlant nem ismerek a településen de 30m ház sztem nincs is..

2019. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
27-es leírnád a települést?
2019. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

#27

Engem is érdekelne, melyik település ez?

2019. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

#27-28-29-re:

"Pest megye szélén lakom. .... Autóval kb 15perc egy 70e fős megyeszékhely(itt dolgozom),és egy-egy 40e és 25e fős nagyváros a közelben."


A megyeszékhely nyilvánvalóan Szolnok.

A 40e fős település szerintem Cegléd, a 25e fős pedig Nagykőrös.

Jól gondolom, kérdező? ;-)


Szóba jöhető települések leginkább: Abony, Törtel, Köröstetétlen, Jászkarajenő.

Esetleg: Újszilvás, Nyársapát vagy Kocsér.


Nos? ;-)

2019. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!