Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg szinte lehetetlen két...

Tomi:D kérdése:

Tényleg szinte lehetetlen két motivált pályakezdőnek a lakásvásárlás hátszél nélkül manapság Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párommal 3 éve vagyunk együtt.

Én 22 éves vagyok ő pedig 21.

Én épületgépész vagyok ő pedig gyógypedagógiai asszisztens.

Mindketten minimálbérrel vagyunk bejelentve a többit zsebbe kapjuk a munkahelyünkön.

Én 290 e ft kapok ő mivel nem szakmában dolgozik ( anyagiak miatt ) 280 e ft.

A bankok szerint a legális jövedelmed maximum felét lehet leterhelni.

Szeretnénk majd ezt a babaváró hitelt igénybe venni.

Az ugye 10 m ft önerőt jelent.

Viszont ennek a havi törlesztője 50 e ft.

Mi ugye papíron 280 ft keresünk.

A legkedvezőbb banki ajánlat szerint mivel nincs semmi fedezetünk nettó 450 e ft fizetéssel + 6 m ft önerővel kell rendelkeznünk kettőnknek egy 25-30 m ingatlanhoz.

Az önerő ugye nem gond.

De a fizetés legális része sajnos igen....

Ebben a szakmában dolgozóktól szeretnék segítséget kérni.

Van e erre valami kiskapu vagy kezdjünk el mi is sok magyar társunkhoz hasonlóan angolul vagy németül tanulni? :)



2019. máj. 30. 21:57
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Munkahelyet váltani, bejelentett bérrel. Ez az első lépés, utána lehet tovább gondolkozni.
2019. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Miért, mi a gond a külfölddel?

Pont a legjobb korban vagytok, ha jó helyet fogtok ki, akkor 3 év után szép lakást tudtok venni hitel nélkül.

Hajót tudom javasolni.

Ha meg hitellel is belefér, 1.5 év ketten.

2019. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
És akartok is gyereket 5 éven belül? Amúgy az a gebasz, hogy 10millával se mentek túl sokra, mert Bp-n az semmire se elég és a nagyvárosokban sem, kell még hozzá nagyjából ue., ki tudjátok termelni, ha a párod szül és nem tud dolgozni? Mert a bejelentett pénz után kapja majd a juttatásokat!
2019. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

30 millás ingatlan:

10 milla kölcsön (punyaváró)

6 milla önrerő (azt írod megvan)

és a többi 14?

2019. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Nem utolsó, rosszul érted, nincs nekik semmi önerejük, a bank 6millát kér minimum, es a 10milliós "punyaváró" eleve hitelt vennék önerőnek...

Magyarul a következő 20-30évben azért kepesztenének, hogy fizethessék a hitelüket.... Minderről úgy ápmodoznak, hogy egy fillérjük nincs.

2019. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
De leírom mégegyszer... Ha épületgépészként most nem adod el a lelked a bankoknak, helyette tanulsz, tanulsz, tanulsz... Azt a pénzt amit most a hitelre költenél belefekteted a szakmádba, 10 év múlva ez számodra aprópénz lesz.
2019. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Első lépésként a 30 millás ingatlanról való álmodozást el kell felejteni. Dolgozzatok és kezdjetek el gyűjteni.Kis odafigyeléssel a bevételetek min. a felét le lehet tenni(de akár még többet is) 4 év alatt egy 10-12 milla röhögve megvan.
2019. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

#17

Azt kéne már felfogni, hogy sok helyen NINCS, nem létezik a 30milla alatti lakható ingatlan.

Jah, tudom, el kell költözni az alföld szélire, ott van óccsón ház. Csak egyrészt nem mindenki akar a semmi közepére költözni, másrészt eleve nem mindenki akar/tud elköltözni az aktuális lakhelyétől messzire, bármilyen okból kifolyólag.

2019. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
68%
Mond meg hol van 14 milláért lakható ingatlan? Ahol persze lehet ua-t keresni mint ahol most dolgoznak, nem a világ vége, nem kell napi 4 órát ingázni és a perui indiánok lakják...
2019. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
64%

19: Ezt hívják igények garmadának - szemben a szükséglettel.

Egyszerűen nem értem ezt a fajta követelőzést, mohóságot, és sokan mások is mentális eltévelyedésnek tartják.

2019. jún. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!