Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kevesebb lett az értékbecslés,...

Kevesebb lett az értékbecslés, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Elöljáróban szeretném elmondani, hogy első ingatlanvásárlásom, hitelből, így elnézést a tudatlanságomért, tapasztalatlan vagyok még ezen a téren.


A történet röviden: vásároltam egy ingatlant, nem volt minden zökkenőmentes, de végre túl vagyok a sok papírmunkán, ügyvéden és az egyéb fantázianevek mögé bújtatott díjak befizetésén. Az én képzetemben kettő dolog várt még magára: a hitelösszeg folyósítása majd a kulcs átadása.


Helyette derült égből villámcsapás: felhív a hitelügyintézőm, hogy az értékbecslő kevesebbet állapított meg, mint amennyiért az eladó szeretné eladni, így természetesen nem kapom meg a megigényelt hitelt. A probléma az, amit már leírtam, mégpedig hogy mindenben megállapodtunk, aláírtuk az összeget. A hiteles azt tanácsolta, hogy a különbözet felét kaparjam össze, és megpróbálunk az eladóval megállapodni, majd módosítjuk a szerződést. Elragadtak az érzelmeim, és első dühből azt mondtam, hogy nem. Annyiért vásárolom meg az ingatlant, amennyire felbecsülték, vagy nincs deal.


Ennek néhány egyszerű oka van: az önerőhöz is több családtag bevonása kellett; eredetileg megajánlottam a teli árat, nem volt alku; nincs több pénzem. Most jelenleg félmilliót sem tudnék összeszedni, nem, hogy különbözet felét.


És itt szeretnék az eredeti kérdésemre térni: mi lesz innentől a forgatókönyv? Én kifizettem volna teljes árat, de rajtam kívülálló okokból erre nincs lehetőségem. Ennek fényében van veszítenivalóm? Tehát az eladó eláll a vásárlástól, mivel nem tudom teljesíteni a szerződésben foglaltakat, bukok ezáltal valamit?


(nagyon zárójelben: nem hivatalos forrásból van információm, hogy az eladó is éppen egy ingatlan adás-vétel kellős közepén van, és az egész az én pénzemen múlik, konkrétan amit eddig odaadtam készpénzben, azon már túl is adott. Ebben az esetben kénytelen lenne elfogadni a kevesebb összeget, nem?)


2019. jún. 1. 14:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Vszinuleg most sokkal macerasabb a hitel, a bankok be akarják magukat biztosítani. De amúgy miért kéne tényleg az eladónak felbecsultetni a saját ingatlanjat? Uccso voltam.
2019. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
68%

"Most jelenleg félmilliót sem tudnék összeszedni"


Ha nincs semmi pénzed akkor ne vegyél lakást. Ennyi. Hogy fogod kifizetni a több százezer vagy milliós nav illetéket?


"Ebben az esetben kénytelen lenne elfogadni a kevesebb összeget, nem?"


Van egy szerződésetek. Vagy kifizeted az összeget vagy beperel téged.

2019. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy nem bunkósagbol de még mindig nem a vevők diktalnak.:)
2019. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
53%
Az illetéket torleszti majd max
2019. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
55%
Remélem szarrá perel téged az eladó kérdező, ilyen rosszindulatú begyöpösödött bunkó buta vevőt régen láttam!
2019. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%
Hú ezt mindjárt torolteti :D
2019. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
85%
Még jó hogy vannak ilyen magabiztos emberek, a kedvukert majd kevesebb lesz az ár. Bruhaha
2019. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%

Nos az a helyzet, hogy minden hiteles lakásvásárlásnál benne van ez a rizikó. Minden másnap van itt is kérdés arról, hogy mivan ha nem kapjuk meg azt az összeget, amire szükség lenne? Tájékozódhattál volna arról, hogy ez bizony neked, mint vevőnek felróható körülmény.

Egy kicsit fordítva ülsz a lovon. Az eladó dupla ennyiért is eladhatta volna a lakását neked, ha te elfogadod az árat. Nem kötelessége felbecsültetni, sem tekintettel lenni a te hitel eljárásodra. Ha RENDES, akkor hajlandó semmissé tenni a szerződést és visszaadni az eddig letett pénzedet. Ha nem az, akkor a foglalót biztosan elbuktad és örülhetsz, ha nem akaszt pert a nyakadba. Szóval én baromira meghúznám magam és próbálnék kedvező egyezségre jutni vele, mert nagyon komolyan megszívhatod a "háttal vágtát" ...

2019. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer: az eladó szerződésben vállalta, hogy a fennmaradó összeget hitelből fogom kifizetni, tehát aláírta ezt a rizikót. Utólag megtudtam, hogy az ingatlanosa is tájékoztatta erről.


"Ha nincs semmi pénzed akkor ne vegyél lakást. Ennyi. Hogy fogod kifizetni a több százezer vagy milliós nav illetéket?"


Hú, de bírom a hozzád hasonlók felfogását! Az én helyzetemben te nyilván albérletben tengődnél életed végéig. Vagy te az a típus vagy, akinek 35 évesen anyukája este ágyba viszi a kakaót? Btw, az illetékkel kalkuláltam.


"Amúgy nem bunkósagbol de még mindig nem a vevők diktalnak."


"Még jó hogy vannak ilyen magabiztos emberek, a kedvukert majd kevesebb lesz az ár. Bruhaha"


Tekintve, hogy az eladónak nagyobb az elbukni valója, igen, magabiztos vagyok.


Tájékozatlan vagyok, igen, beismerem! Ez nem az én világom, de egész pontosan 3 ember is foglalkozik ezzel az üggyel, akik zsíros százezreket akasztanak le rólam és az eladóról, hogy ez zökkenőmentes végbemenjen. Vakon megbíztam bennük, sajnálom.


"Remélem szarrá perel téged az eladó kérdező, ilyen rosszindulatú begyöpösödött bunkó buta vevőt régen láttam!"


Huh, összezavarsz! Még jó, hogy a Te hozzászólásod ilyen építő jellegű volt, köszönöm!

2019. jún. 2. 15:12
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"az eladó szerződésben vállalta, hogy a fennmaradó összeget hitelből fogom kifizetni"

Ezt te vállaltad nem az eladó. De ez nem jelenti azt, hogy az ár változik.

Ha nem kaptal volna hitelt akkor "ingyen" kellene odaadnia?

Tényleg fordítva ülsz a lovon.

2019. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!