Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kevesebb lett az értékbecslés,...

Kevesebb lett az értékbecslés, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Elöljáróban szeretném elmondani, hogy első ingatlanvásárlásom, hitelből, így elnézést a tudatlanságomért, tapasztalatlan vagyok még ezen a téren.


A történet röviden: vásároltam egy ingatlant, nem volt minden zökkenőmentes, de végre túl vagyok a sok papírmunkán, ügyvéden és az egyéb fantázianevek mögé bújtatott díjak befizetésén. Az én képzetemben kettő dolog várt még magára: a hitelösszeg folyósítása majd a kulcs átadása.


Helyette derült égből villámcsapás: felhív a hitelügyintézőm, hogy az értékbecslő kevesebbet állapított meg, mint amennyiért az eladó szeretné eladni, így természetesen nem kapom meg a megigényelt hitelt. A probléma az, amit már leírtam, mégpedig hogy mindenben megállapodtunk, aláírtuk az összeget. A hiteles azt tanácsolta, hogy a különbözet felét kaparjam össze, és megpróbálunk az eladóval megállapodni, majd módosítjuk a szerződést. Elragadtak az érzelmeim, és első dühből azt mondtam, hogy nem. Annyiért vásárolom meg az ingatlant, amennyire felbecsülték, vagy nincs deal.


Ennek néhány egyszerű oka van: az önerőhöz is több családtag bevonása kellett; eredetileg megajánlottam a teli árat, nem volt alku; nincs több pénzem. Most jelenleg félmilliót sem tudnék összeszedni, nem, hogy különbözet felét.


És itt szeretnék az eredeti kérdésemre térni: mi lesz innentől a forgatókönyv? Én kifizettem volna teljes árat, de rajtam kívülálló okokból erre nincs lehetőségem. Ennek fényében van veszítenivalóm? Tehát az eladó eláll a vásárlástól, mivel nem tudom teljesíteni a szerződésben foglaltakat, bukok ezáltal valamit?


(nagyon zárójelben: nem hivatalos forrásból van információm, hogy az eladó is éppen egy ingatlan adás-vétel kellős közepén van, és az egész az én pénzemen múlik, konkrétan amit eddig odaadtam készpénzben, azon már túl is adott. Ebben az esetben kénytelen lenne elfogadni a kevesebb összeget, nem?)


2019. jún. 1. 14:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
91%
Komolyan abban bízol hogy az eladó fog elallni? És ha megtartja a pénzt amit kifizettel mit csinálsz? Ki az a hülye a mai világban aki rendes és nem a saját érdekét nézi? Komolyan kérdezem.
2019. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"Komolyan abban bízol hogy az eladó fog elallni? És ha megtartja a pénzt amit kifizettel mit csinálsz? Ki az a hülye a mai világban aki rendes és nem a saját érdekét nézi? Komolyan kérdezem."


Nem bízom, hisz az a pénz már nincs nála, jelenleg várja a többit, de ezt leírtam már korábban.


Értem, miről beszéltek: nem tudom teljesíteni a szerződésben foglaltakat, ezért szarrá fog perelni, az ingatlanosok és a hitelügyintézők pedig mossák kezeiket. Világos, köszönöm, tegyük túl magunkat ezen, nem szükséges többször leírni!


Egy valamit viszont tényleg nem értek:


Szeretnék eladni egy inglatlant, de az istenért nem veszi meg senki. Megbízok egy ingatlanirodát, hogy adják el, de nekik nem volna ésszerű azt felbecsültetni? Megállapodnak közösen egy árban, majd remélik, hogy azt valaki zsebből finanszírozza? Már a legelején tudták, hogy hitelből fogok fizetni, akkor előzetesen nem kellett volna engem és a vevőt ennek kockázatairól tájékoztatni? Miért nem volt erre B-terv? Tényleg nem áll össze, vagyis de, egyszerűen leszarták, úgyis az én problémám lesz, ők jogszerűen jártak el.

2019. jún. 2. 15:38
 23/26 A kérdező kommentje:
*eladót
2019. jún. 2. 15:40
 24/26 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos így van, igen. Az eladó védve van. Az egy dolog, hogy te hiteles leszel, azzal neki nem köteles tisztában lennie, hogy mennyi pénzt kell felvenned és te biztosan hitelképes vagy-e addig a keretig. Ez a te felelősséged és rizikód.
2019. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
62%

"Már a legelején tudták, hogy hitelből fogok fizetni"


Valahol igazad van kérdező, de én már kisebb értékű 5 db lakást adtam el életem során, egyet sem hitelből finanszíroztak hanem hozták a készpénzt vagy utaltak.

Az átlagvevő nem a hitelesekből áll.


" Megbízok egy ingatlanirodát"


Épeszű ember nem ingatlanossal adja el a lakását, hanem saját maga.


"leszarták, úgyis az én problémám lesz, ők jogszerűen jártak el."


Én nem szarnám le, de senki kedvéért nem adnám olcsóbban az ingatlanom csak mert nem kapott hitelt. A foglalót sem adom vissza, sőt ha kell perelek.

Itt üzleti érdekek vannak.

2019. jún. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy mivel az ingatlanost nem te fizeted, így nem a te erdekeidet képviseli. :(

Tudom ez nem vigasz, de tudnod kellett volna, hogy a bank a forgalmi érték 80%-át finanszírozza max, nem az adásvételiben szereplő eladási árat. Mi épp most várunk az ertekbecslesre es addig nem fogunk alairni adasvetelit, amig meg nem tudjuk mennyi a forgalmi ertek vagyis mennyire becsli az értékbecslő az ingatlant.

Ezt inkább azoknak írom, akik most vannak ebben a stadiumban, rajtad sajnos ez mar nem segit. :( mekkora a kulonbseg egyebkent a becsült ertek es az eladási ár között?

2019. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!