Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit jelent az, hogy a lakás...

Mit jelent az, hogy a lakás nincs feltüntetve az ingatlan nyilvántartásban?

Figyelt kérdés
A vevő csak ezen kívüli tulajdonjogot tud szerezni. Milyen hátránai lehetnek egy ilyen lakás megvásárlásának?

2019. jún. 1. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Ilyennel ne kísérletezz!

Azt jelenti, hogy hivatalosan nem létezik az a lakás. Hogy ennek mi az oka, azt passzolom, lehet, hogy illegálisan építették, nem volt rá engedély, papíron már lebontották csok miatt...

2019. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az irodák jutottak eszembe. Nem lakás. pont
2019. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Minden létező ingatlan fel van tüntetve az ingatlannyilvántartásban, a földhivatalban. Tehát: a ház, lakás, iroda, ipari létesítmény, termőföld, egyéb mezőgazdasági (zártkert például). Olyan nincs, hogy nincs. Viszont, hogy a "lakás", lakóház, amit te ott láttál, nincs feltüntetve az ingatlannyilvántartásban, tehát papíron NEM LÉTEZIK, az nagyon könnyen előfordulhat. Maga az alatta levő földdarab az létezik papíron, pl. akár zártkert is lehet, tehát mezőgazdasági besorolású.

**Ismétlem magam,de belejavítottam.**

Maga a telek, amin az a valami áll, benne kell legyen az ingatlannyilvántartásban, valamilyen helyrajzi száma (hrsz) van, és van egy megnevezése pl kivett udvar. A rajta lévő építmény viszont például épülhetett engedély nélkül.

A tulajdoni lapba ingyen betekinthetsz a földhivatalban, vagy ügyfélkapun lekérheted, az ott látott fogalmakat, mármint, hogy mi az ingatlan megnevezése, azt meg tudod kérdezni. Ha a tulajdoni lap szerint ott nincs semmi, csak egy darab föld, akkor hagyd az egészet a fr.ncba. Bármi lehet, engedély nélküli, vagy akármi történhetett az évek során, amit mi innen nem tudunk. Nyilván a tulajdonos meg akar tőle szabadulni, csak emiatt nem tud, neked meg csak bajod lesz vele (belőle). Pl. be se tudsz jelentkezni, mert nincs rajta lakóingatlan.

Most ez ház, vagy lakás? (Lakás az társasházban szokott lenni, a ház meg a kertesház és társai).

Amúgy milyen az az "ezen kívüli tulajdonjog"? Min kívüli? Mit szerzel meg, ha papíron nem létezik az ingatlan? (= Mivel kábított az eladó?) Ha rendesen le lehetne papíroztatni a lakóházat, az eladó már megtette volna eddig is... valami nem stimmel vele...

Elmondom kábé: itt vagy te, akinek tetszik ez a "lakás", de nem vagy tisztában a fogalmakkal. Az eladó kábít valami dumával, mert meg akar szabadulni tőle, de nem tud, mert nem megfelelően van papírozva, vagyis hivatalosan nincs, nem létezik. Kér érte mondjuk ötmilliót. Te kifizeted az ötmilliót, majd ott állsz a kattyosban egy gazos telken lévő, papíron nem létező (törvényen kívüli) ingatlannal, amibe nem tudsz bejelentkezni, (mert nem létezik), ha nagyon ugrálsz, kijönnek az önkormányzattól, lebontatják az ott lévő épületet, úgyhogy már a valóságban sem fog létezni, nem tudsz egy közművet bevinni a házba, mert nincs ház papíron, max feketén tudsz valamit tenni, eladni nem tudod, azért, amiért nem kellett volna megvenned. Odaadtad az összes spórolt pénzed valamiért, ami nem ér semmit, az eladó angolosan távozott a pénzzel, amiről papírt írtatok, hogy törvényesen az övé, te meg ott állsz nyakig a kakiban....

Van ott egyáltalán víz meg áram?


Szerintem hagyd...

2019. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as: Köszi, hogy próbálsz segíteni, de félremagyarázod az egészet. Lakást írtam, arról is van szó. Nem próbálnak nekem eladni semmit, ez egy hirdetés szövege, amit szóról szóra idemásoltam.

"ezen kívüli tulajdonjogot tud szerezni" - ingatlan nyilvántartáson kívüli jogot.

Ez a képek alapján egy legfelső emeleti lakás, amit valószínűleg utólag (ezt már csak én gondolom), azaz évekkel később építettek be a ház feléptültéhez képest.

2019. jún. 4. 02:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor ha félremagyaráztam az egészet, ugyanúgy néz ki a dolog, csak padlástérről beszélünk. Beépítés, vagy ráépítés történt, kialakítottak egy lakást, aminek papíron nem lakás a minősítése. Létezik alatta egy x lakásos társasház, minden lakás nyilván ott van rég és lakásként van nyilvántartva. Ezt utólag kialakították, viszont nincs meg a lakás minősítés. Nem tudsz bejelentkezni pl. állandóra.

Nem magyaráztam félre, házra mondtam el ugyanezt.

Sokan hívják a kertes házat is lakásnak vidéken. Én hiába nem annak hívom, nem tudok a kérdésről többet, mint ami ide van írva.

Üdv

2019. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!