Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosnak pontosan mi...

Az ingatlanosnak pontosan mi volna a hozzáadott értéke?

Figyelt kérdés
Csak a tulajdonsok jelenlétében nézhetjük meg a házat. Innentől kezdve pontosan mi szükség rá? Ha mindenképp tárgyalni kell a tulajdonosokkal, akkor úgyis meg tudunk kérdezni tőlük mindent. Ügyvédet, statikust is mi akarunk választani. Lehet valahogy az ingatlanos nélkül megtekinteni a házat? (Még nem néztük meg ergo nem írtunk alá semmit.)

2019. jún. 7. 15:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
73%

Így van.

Más megnézi, vagy más nevet írsz a lapra, ha az ingatlanos még mindig a megtekintési lapoknál tart, mint 10 éve.

Aztán lekéred a tulajdoni lapot egy ezresért, beszélsz a szomszédokkal, közös képviselővel, bedobsz egy levelet a postaládába, stb és spórolsz magadnak pár milliót.


Ha szerencséd van, az árminimum kidobja a tulajos hírdetést is. Lehet, hogy ugyanazon az irányáron, de alkudni jóval többet lehet.

2019. jún. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

20as ez jó ötlet, bár a hülye szerződésben mintha ez is benne lenne.

Amúgy a kérdés az volt, hogy mi a hozzáadott értéke és eddig még nem érkezett erről meggyőző válasz.


Egyébként volt olyan ingatlanos, aki igen hamar befejezte a beszélgetést, amikor az általa tökéletes állapotúnak nyilvánított vályogházat statikussal akartuk volna megvizsgáltatni. Szóval... talán érthető miért akarunk inkább mindent magunk intézni. Gondolom ha ránk omlana, azért nem vállalná a felelősséget se...

2019. jún. 7. 23:02
 23/31 anonim ***** válasza:
71%

Az ingatlanosok kisajátítják a piacot. Azt a látszatot keltik, hogy nélkülük nem menne az adásvétel és erről meggyőzik az eladókat. A vevőknek meg sokszor nincs lehetősége választani.

A hozzáadott értékük az lenne, ha neked mint eladónak nem lenne időd, vagy lehetőséged árulni a tulajdonod, akkor ő megteszi helyetted.

3 hétig árultam a lakásom, az egyetlen ami miatt ingatlanost fogadtam volna, az az volt, hogy a többi ingatlanos ne hívogasson engem.

Viszont egy bármilyen okból nehezen eladható ingatlannál, hasznos lehet, ha ingatlanoson keresztül veszel, mert rádumálhatja a tulajt, hogy engedje le arra az árra, ami neked megfelel, hogy végre jutaléka legyen ne csak dolga abból a lakásból, vagy házból.

2019. jún. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

23 :)))

De gyakorlatilag ő akkor ott csak nullszaldós hiszen az ő jutalékát is a vevő fizeti. Tehát ha segít lealkudni, akkor a vevő ugyanannyit fizet, az eladó meg kevesebbet kap.

2019. jún. 8. 09:14
 25/31 anonim ***** válasza:
81%
Hozzáadott értéke az lehetne, ha pl Klári néninek nincs internet hozzáférése és a rokanai között sincs senki, akinek lenne, akkor a hirdetésközvetítő adná fel a jófogásra a lakást. De ugye ilyen már vagy 10-15 éve nem létezik, mert Klári néni is az okostelót simogatja egész nap, ha meg akarja hirdetni a lakását akkor csinál róla pár fotót, esetleg még egy alaprajzot is és fellövi a jófogásra. A hirdetésközvetítők fajtájának már régen ki kellett volna pusztulni, a kapitalizmusban nincs létjogosultsága, még rehabilitációs munkakörnek sem engedném létezni. Aki másra nem alkalmas az menjen minimálbérért árkot ásni, ne mások lehúzásával próbálkozzon!
2019. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak megnehezítik a dolgokat.

Alig lehet őket elérni, ha mégis, akkor mindjárt visszahív és cseszik hívni. Napokig kell hívogatni, hogy végre beszélhess vele, és akkor azt se tudja, melyik ház, hol, mennyiért. Fél óra mire elmagyarázod, aztán ő időpontot egyeztet, újabb 1-2 nap, és persze közben is hívogatni kell, hogy tényleg meg is mutassa. Aztán odamész, fingja nincs semmiről, de azért beböfög olyanokat, hogy "jaaaa, amúgy ez nem lakóház, hanem nyaraló, de az mindegy, ugyeeee?" Hogyne, persze, farzsebből előszedek még pár milla önerőt... őszintén, hasznát még nem láttam ezeknek. Most amit megveszünk végül, az tulajtól van, sokkal egyszerűbben mennek a dolgok.

2019. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok az ingatlanosok ellen beszélni, meg lehet bízni őket is,

DE

soha ne írjunk alá olyan szerződést, hogy csak rajta keresztül adhatjuk el az ingatlant.

Ez csökkenti az ingatlan eladási esélyeit. Mert mi van, ha például egy szomszéd szól nekünk, hogy egy rokona megvenné az ingatlanunkat? Akkor ha szerződtünk az ingatlanossal, gondban leszünk.

Nem kell sajnálni az ingatlanosokat, nagyon megugrottak a bevételeik az elmúlt 4 évben.

2019. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

24 nem jól érted.

Van egy lakás, ami 35ért van fent régóta, van rá egy 30as ajánlat készpénzben.

Első esetben van mondjuk 34re alkudott árból az ingatlanosnak lesz majd egyszer 1,2 milliója, második esetben lesz 1,05, de azonnal.

Ez utóbbi neki sokkal jobban megéri.

2019. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve örökölt apám az anyukájától házat, az idióta testvére persze mindjárt azzal kezdte, hogy rohant egy ingatlanirodához, hogy ők meg jól eladják. Szerintem majdnem 2 évig állt utána a ház eladatlanul, mikor is megjelent egy német nyugdíjas pár, hogy ők megvennék.

Tudjátok mi volt a legszebb az egészben? Ők az ingatlan irodán keresztül találták meg, ahol is NEM VOLTAK HAJLANDÓAK MEGMUTATNI NEKIK A HÁZAT. Még a címét se árulták el. Szóval autóba pattantak és szépen lépésben végigmentek az adott falun és nézték a házakat, hogy melyik hasonlít a képen lévőre...


Na, ez után ki a franc fizetne az ingatlanosnak bármit is? Egyedül akkor kell ingatlanoshoz fordulni, ha külföldön vagy és nem tudod mutogatni az ingatlanodat a vevőknek, bár a fent leírt sztorim alapján még ez sem biztosíték semmire...

2019. jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
74%
Ha profi az ingatlanos, akkor nagyon sokat tud segíteni. Amikor eladósorba került a lakásunk (nagyobbat akartunk, mert jött a babóca), akkor az elején én is megpróbáltam magam intézni mindent. Hamar rájöttem, hogy szükség van szakemberre és nem csak azért, mert óránként telefonáltak tök komolytalan jelöltek. Én a GDN-t bíztam meg, nagyon jó tapasztalatom volt velük. Mindent intéztek! A referens segített pontosan meghatározni a lakás értékét (kiderült, hogy igencsak alálőttem az árat), elintézte az energetikai tanúsítványt, ezernyi oldalra feltöltötte a profin megfogalmazott hirdetést, nem mellesleg a vevőket is kiszűrte. Az érdeklődőkkel való találkozásnál végig ő beszélt, profin vitte a megbeszélést. Szerencsére gyomorideg és veszélyek nélkül adtam túl a szeretett lakásomon.
2019. jún. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!