Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik kiköltözek az agglomeráci...

Akik kiköltözek az agglomerációba, megbántátok?

Figyelt kérdés
Mik a pozitívumok illetve negatívumok?

2019. jún. 13. 16:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
61%

Agglomerációban lakom, soha nem éltem a fővárosban és nem is fogok.Egyik szombat reggel a Móricz Zsigmond körtéren volt dolgom, amit ott láttam az elborzasztott.

Reggel, tök részeg "emberek" fetrengenek mindenfelé a földön szó szerint sz@r,húgy és okádék borította a járdát.


Hát köszönöm szépen,de inkább utazok egy órát mint, hogy minden reggel a kapualjban sz@arkupacokat,drogosokat kerülgessek.

2019. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
17%

06:18


Segített valaki, hogy ennyi hülyeséget össze bírtál írni??!

(Bp.-en nem jön ki a pizzás meg a szerelő?? Ne szedd tovább amit szedsz!)

2019. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 mindentudó99 ***** válasza:
62%
Valami más oka lehet hogy nem megy hozzá senki. Itt falun erdekes kihozzák a pizzát hszhoz. Szerelő is van. A bolt még ünnepnap is nyitva. Igen kertesben füvet kell nyírni és permetezni is kell sőt fát vágni. Milyen ember az akit ezek a dolgok meglepetésként érnek ha ilyen helyre költözik.
2019. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
55%
tegyem még hozzá, 5. kerületben a Duna parttól nem messze laktunk pár éve hát ne tudd meg... hajléktalanok, minden reggel vizelet mindenhol, sz*r, szemét. Le lehet pontozni, nem muszáj belátni az igazságot...
2019. jún. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
13%

Azt ne felejtsük el, hogy a hajléktalanok 99 százaléka vidékről jött fel...

Budapest csak eteti őket.

2019. jún. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
67%

Évekig laktam Érden, és jártam Budára dolgozni, előtte Pesten laktunk, úgyhogy ültem mindkét lovon, ha úgy tetszik.


Ha nem kellett volna az otthon töltött időmben a szomszédok életét hallgatnom, illetve a nagykörút járdáin a váladékokat kerülgetni, nagyon szívesen laktam volna ott továbbra is. Akit ezek nem zavarnak, annak tökéletes választás lehet a nagyvárosi élet. Jártam onnan B.örsre dolgozni 4-6+cégesbusszal, napi 30-40perc alatt ajtótól ajtóig meg volt az utazás. Amikor Bp-n volt a munkahely, kocsival 10 perc alatt ott voltam.


Kiköltöztünk Érdre, családi ház, kis kert, stb. Budai munkahelyre fél nyolcra beértem 30 perc alatt kocsival. Fehérvári útra busszal 1 óra alatt, 2 átszállással, ajtótól ajtóig.


A bejárás engem nem zavart, nekem mindegy, hogy 30p, vagy 60 p alatt vagyok otthon, ha tudok normális körülmények között pihenni.


Viszont a kertes ház körül folyamatos a munka. Levélszedés, fűnyírás, festés, nekünk öreg házunk volt, állandóan bekrepált valami, minden nyáron tataroztam, mert annyi pénzünk nem volt, hogy egyszerre felújítsuk az egészet.


A szomszédokkal nem volt gondunk sosem, de jó időben ott is ment a flex, fűkasza, mindentugató kutya, vagy csak bulika volt valahol, aztán szombat éjjel csukott ablakok mellett is hallgattad a mélynyomót.


A bejáráshoz a benzinpénzt persze egyik munkahelyem se térítette, simán elmegy havi 25-30 erre is.


A legkényelmesebb az volt, amikor helyben dolgoztam. De egy szó mint száz, az ingázás és a családi ház sok macerával jár, nem való mindenkinek. Én nem bántam meg, most is vidéken dolgozom, kocsival kell bejárnom 14 km-t, de egész más, mint az agglomerációból Pestre.

2019. jún. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
43%

Pozitívum:

Vidékies nyugalom

1-2 agglomerációs település fejlődő tendenciát mutat

1-2 agglomerációs település kifejezetten zöld környezetben van

Általában nagyobb telkek vannak felosztva Budapesthez képest (kivétel az agglomerációs új lakóparkokat)

Olcsó(Olcsóbb vagy ugyanannyiba kerül egy 90 nm-es ház pici kerttel, mint Budapesten egy 70 nm-es lakás.)

Lehet és könnyű a házi-és haszonállattartás.


Hátrányok:

Kevesebb a helybéli lehetőség a bevásárlásra, orvosi, patikai és egyéb egészségügyi ellátásra, bölcsődei, óvodai férőhelyek elérhetőségére, iskolaválasztásra

Helybéli munkahelyek nagyon korlátozottak, színvonalas munka kb 5-6%-ukban elérhető.

Agglomerációból Budapestre és vissza bejárni napi szinten, hosszútávon rendkívül fárasztó, távolságtól és közlekedéstől függően drága és rengeteg időt vesz el a hasznos szabadidőből.

Agglomerációs közlekedést nem fejlesztik, viszont a kitelepülők száma meredeken nő.

Az újépítésű agglomerációs ingatlanok lakótelep hangulatúak, nincs zöldfelület.

Család esetén általában 2 autó fenntartása szükséges.

Szórakozás, kulturális lehetőségek nem vagy alig vannak.


Nagyjából ennyi.

2019. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

13:11


Köszönjük Emese!

2019. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
46%
09:36, más hozzáfűznivalód is van, vagy csak nem tetszik valami?
2019. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
35%
Hehe, mindjárt gondoltam :)
2019. jún. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!