Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mikor jön el az...

Szerintetek mikor jön el az az idő, hogy az ingatlanpiacon a vevők inkább "kivárnak", mintsem, hogy megvegyék az amúgy is túlárazott ingatlanokat, és emiatt csökken a kereslet az ingatlanok iránt?

Figyelt kérdés
Egyre többet hallom ismerősöktől, hogy bárcsak 5-8 évvel ezelőtt vették volna meg a lakást/házat, mert azóta már az önerő mellé szükséges minimális hitelt is rég visszafizették volna, nem úgy mint a mostani ingatlanpiaci helyzetben, ahol kb. teljesen mindegy, van- e 5-10 millió Ft-od, ha kell még mellé legalább 20 egy normális házhoz/lakáshoz. Emiatt több családos/párban élő ismerősöm is inkább meghúzza még magát, ahol eddig is volt (nagyszülők, albérlet, önkormányzati lakás)és inkább gyűjtöget, de kivár, mert nincs 30-40 millió Ft-juk házat/lakást venni, és 20 milliós hitelt sem szeretne senki felvenni, hogy az unokájuk is azt fizesse. Se lakásvásárlás, se hitelfelvevés...többen gondolkoznak már most külföldi munkavállaláson az elszabadult helyzet miatt, mint egy évvel korábban, de akkor viszont vinnék a családot, párjukat is. Ezt is elgondolva, nem hiszem, hogy egyedül lennének ilyen helyzetben az országban. Márpedig ha nincs, aki megvegye a túlárazott ingatlanokat, és az ahhoz szükséges óriási összegű hiteleket, plusz most már olyanokat is külföldre hajt ez az állapot, akiknek korábban meg sem fordult a fejében, akkor valami változás elindul az ingatlanpiacon nem? Ott lesz a sok agyonárazott családi ház/lakás és a kutyának sem kell, főleg vidéken, akkor kénytelenek a tulajdonosok árat csökkenteni, emelkedés ide vagy oda. Nektek erről mi a véleményetek? Szerintetek hány év kell még egy drasztikus változáshoz? Hisz már így is őrült magasak az árak, lassan meg magyar ember alig lesz az országban, aki megvenné...

2019. júl. 12. 11:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Akik a 2-3 milliós házakkal dobálóznak, semmit nem tudnak a mai helyzetről. Ami 2-5 millió ilyen helyen az kb. bontandó ház telekárban. Arra jó hogy egy újat felhúzzál a helyére. Tudod, már nem az elmúlt századokban élünk, hogy ilyen viskókban lakjunk. Még egy autentikus parasztháznál is első általában a teljes födémcsere. Még ha a fal jó állapotú is... De mindegy, sok a hozzáértő, aki az értelmiségi - de kezdő, vagy kevés pénzű embereket is - bedugna egy ilyen lyukba, és fogják be a szájukat, mer van kínálat, csak elégedjünk meg ezzel.
2019. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
48%

"Tudod, már nem az elmúlt századokban élünk, hogy ilyen viskókban lakjunk"


Senki nem mondta,hogy lakjál ilyenekbe(egyébként sokezer család él mai napig ilyen házakban,ugyanúgy ahogyan sokan járnak 20 éves tucatautókkal...)A eszmecsere onnan indult,hogy vidéken már 20m alatt nem lehet házat venni.Pedig de.Az megint egy más kérdés,hogy az egyéni ízlés,igény és vágy és legfőképp anyagi szintemnek mi felel meg.Ugyanúgy akkor ki lehet jelenteni akkor,hogy egy 30e ft-os telefon az nem telefon,max kutyát dobálni jó,mert egy telefon az bizony 300e fölött telefon...de ezt akár ki lehet vetíteni autóra vagy ruhadarabra vagy bármire..

2019. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
#21 Pest megyében kerestél a Jófogáson. Mivel Pest megye "megyeszékhelye" Budapest, ezért Budapesthez mértem a távolságot. Mindenhol vannak cigányok, de nem mindegy, hogy 1-2% vagy 30% az arányuk. Ne legyen már ennyire végletes gondolkodásod, tisztában vagyok, hogy mindenhol vannak romák. Nagykőrösön fiatal nőként én hülye elindultam helyismeret nélkül gyalog a vasútállomásról és tudom, hogy mit láttam ott.
2019. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Igazából mind a 19 megyét végig lehetne zongorázni,bár fölösleges.A kérdés eredeti kiírójának is valószínűleg csak BP-ből áll az ország,ebben az esetben viszont telesen igaza van(viszont akkor ennek a kritériumnak a tükrében kell elmélkedni)
2019. júl. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!