Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan üzleteket Budapesten, ahol tudok venni jól zárható műanyag/üveg edényeket, amikbe nem tud belemászni a lisztbogár? A lisztbogár kiírtásához tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

Tele van velük minden, egyszerűen kiírthatatlanok...

Azon gondolkodtam, hogy a tésztákat meg a fűszereket beletenném jól zárható tartókba, amelyekbe nem tudnak bejutni ezek a rohadt dögök. Az érdekelne, hogy hol érdemes ilyesmiket beszerezni és melyik vált be nektek. (Pl. Ikea, stb.)



2020. jan. 5. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dolog sajnos többnyire fordítva történik. Nem a lisztbogár mászik bele, hanem az élelmiszermolyok petéi a nem sterilizált, nem hőkezelt malomipari és egyéb élelmiszeripari termékekkel kerül be a lakásba, ott a petékből kikelő kis hernyók táplálkoznak az élelmiszerből majd bebábozódás után kis lepkévé alakulnak és újabb petéket raknak.
2020. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ételmolyra gondolsz?


Az a nagy probléma, hogy a lisztet már eleve úgy viszed haza a boltból, hogy benne vannak a peték. :-(

2020. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ooops, pár mp-cel megelőztél #1-es. :)
2020. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Folytatom... a kiirtásra: szisztematikusan végig kell nézni a kamrában lévő dolgaidat. Én egyszer egy hátracsúszott (megbontott) abonett kekszben találtam egy hatalmas kolóniát. :-(

Érdemes venni szexcsapdát (Bábolna Bio), elég sok molylepkét össze tud fogni.

2020. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan, milyen bogár lehet, de kinézetre nagyon kicsi, barna, kitinpáncélos bogár és tud repülni.
2020. jan. 5. 15:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez nem az ételmoly...


Lehet, hogy örülhetek, mert ilyen nálunk még nem volt? :-D

Na viccet félre: amikor hazaviszed a lisztet, tedd be egy napra a fagyasztóba, utána meg szitáld át. Így talán kiküszöbölheted a petéket.

Az edényre sajnos tuti tippem nincsen. Nálam az ételmolylárvák simán bejutnak a hungarocap-os üvegekbe is. :( A fűszereimet is betámadták. Részleges siker, ha a csavaros tető alá az üveg szájára ráfeszítesz egy Folpack-ot, vagy alufóliát.

2020. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Folytatom... Itt is ugyanezt írják, most néztem rá, hogy mi is ez a lisztbogár…


[link]

2020. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Kiirt" két rövid "i".

[link]

Felesleges költségekbe verni magad, és másra nem használható tárolóedényeket venni. A lisztbogarakat te tenyészted. Ha megszabadulsz a meglévőktől, utána nem lesznek.

Nagy általános takarítást végezz a tárlódban, meg az egész lakásban. Minden szóba jöhető ételt nézz meg. Meg a szóba nem jöhetőket is, ha nem konzervek, még Balaton szeletet meg hasonlókat is. Ha gyanús, menjen a kukába, ha jónak tűnik, akkor pár napra a fagyasztóba, aztán befőttes üvegbe, vagy ennek híján két réteg nejlonba, de 1-2 hetente nézd meg. Ha fér, akkor felhasználásig is maradhat a fagyasztóban. Ha újat veszel, azt is becsomagolva tartsd tavaszig, akkorra elpusztul az a bogár, ami kikelt állapotban életben maradt a lakásban. A polcokat fertőtleníteni felesleges, mert ezek egészséges bogarak, csak lemosni kell, ha összeszarták meg ilyesmi.

Ha kiirthatatlannak gondolod, akkor nyilván már rég vannak. De ez csak azt mutatja, hogy nem vagy elég alapos, valamilyen élelmiszert mégis kihagytál a razziából.

2020. jan. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Hoppá, valóban elírtam a “kiirt” szót, igazad van, elnézést. Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat, megfogadom őket. 😊

2020. jan. 7. 16:28
 10/10 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz mindenkinek. 😉
2020. jan. 7. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!