Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Új szúnyoghálós redőny, de...

Új szúnyoghálós redőny, de kifér az öklöm?

Figyelt kérdés

Végre lett redőnyünk.


Rolós szúnyoghálósat tetettünk be.


De. a bal és jobb felső sarkában kifér az öklöm, ergo, a poloskák, katicák meg tudják kerülni (?)


Ez normális h. ekkora hely van szabadon? Érdemes vele foglalkozni? Vagy ez normális, elegendő lesz?


Megoldásként valami 2cm-es kefére gondoltam, a redőnyre ráragasztanám, így a kefe hozzáérne a szúnyoghálóhoz, nem tudna fent bejönni. Vagy túlzás?



2020. máj. 4. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Reklamáld meg, mert nem normális!

Egy szúnyogháló azért szúnyogháló, hogy még egy szúnyog se tudjon bejönni.

2020. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Redőnyös megoldásnál sajna normális. Mondjuk az öklöm azért nem fér ki, de meglehetősen nagy rés van ott fent. A mechanikájához muszáj a tekeredés miatt.

És igen, az összes rhadék poloska megtalálja :(


Mi az egyik ablakon maszkoló ragasztóval körberagasztgattuk, de így is betalálnak mellette néha (ott a szúnyogháló van belül). A ragasztás miatt nem lehet felhúzni többé a hálót. A másik ablakunkon viszont a redőny van belül és a háló kívül, ott ez sem megoldás...

2020. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én redőnyös vagyok. Én, a szúnyogálókat szúnyoghálónak adom el. A szúnyog általában nem mászik, csak próbál berepülni, az ellen véd valamennyire még a rolós szúnyogháló is. A poloska az mászik, megtalálja a legkisebb rést is, ahol bemehet. Olyat is tapasztaltam már, hogy a zárt ablakon keresztül is átnyomta magát a gumi tömítésen. Sokszor elfelejtkeznek emberek arról is, hogy különféle bogarakat a saját ruházatukon is bevihetnek, és egyből a szúnyoghálót hibáztatják, pedig ezeket a bogarakat, rovarokat teljesen, 100%-osan nem lehet kivédeni.


Ettől függetlenül a szúnyoghálók közül a legrosszabb megoldás a rolós háló, viszont van ahol ez a legpraktikusabb. Én el szoktam mondani ezt az ügyfeleimnek, de sajnos nem mindenki (illetve a legtöbben nem).

2020. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod, a szúnyog is mászik, keresi a rést, ahol befér. Este autóban ülve is jópárszor láttam már, hogy az üveg széleit járja végig, hátha ott lesz valami lehetőség.

A jól megcsinált szúnyoghálón nincs olyan rés, ahol befér egy szúnyog. Előfordul persze, hogy így lehetetlen megcsinálni külön keret nélkül, de akkor meg semmi értelme rákölteni.

2020. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Össze sem lehet hasonlítani, egy poloskával. Rendszeresen ha redőnyt javítok, vagy szerelek le, százával hullanak ki belőle a poloskák meg a katicák, amik bebújtak közé.


De igazából lényegtelen, a lényeg, hogy a kérdező nem lett megfelelően tájékoztatva. De ezt a fajta szúnyoghálót nem lehet másképp megcsinálni, hacsak utólagos barkácsolással nem oldják meg. A legjobban mindig a fix keretes szúnyogháló takar.

2020. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!